Tencel kumaşı nedir? Kumaş Alanlar İstanbul

Tansel kumaş satın alan,tencel kumaş kim alır,tencel kumaş nereye satabilirim,tencel kumaş nereden satın alabilirim,tencel kumaş satın alanlar,Tansel kumaş nereden alabilirim,Tansel kumaş kim alır,

Tencel kumaşı nedir? Kumaş Alanlar İstanbul

Doğru kumaşı seçmek kolay bir iş değildir, çünkü bugün piyasada çok fazla seçenek vardır ve kumaşları temel bir anlayışa sahip olmadan ayırt etmek zordur. . Endişelenmeyin, bugün piyasadaki nispeten popüler kumaş arasındaki farkı öğrenmenize yardımcı olmak için burada: Tencel Kumaş.

Tanımlamak

Tencel kumaşı nasıl yapılır?

Tencel, rayon veya lyocell anlamına gelen bir markadır. Bu okaliptüs ağacından bir kumaşıdır, 1972’de kullanılmaya başlanmıştır ve o zamandan beri popüler hale gelmiştir, ancak Tencel kumaşı kim alır? pamuk gibi diğer kumaşlara kıyasla birçok kişi tarafından bilinmemektedir , polyester veya naylon .

Tencel iplikleri pamuktan yapılmak yerine okaliptüs odun hamurundan yapılır. Hamur çözülür ve bükülür, dayanıklı fakat son derece pürüzsüz bir kumaş oluşturmak için birlikte dokunur. Bu kumaşı üretmek için, bu ağaçların kabuğu işlenecek ve toz haline getirilecek, daha sonra kullanıcıların sağlığının güvenliği ve mutlak dostu ile nanoteknolojiye dönüştürülecektir.

Tencel’in Çevreye Etkisi

Tencel kumaşı nedir? Kumaş Alanlar İstanbul

tencel kumaş tensel kumaş tencel kot tensel kot

Tencel genellikle doğal ağaçlara zarar vermeden kendi kendine yetiştirilen okaliptüs ağaçlarından üretilir. Bu nedenle, odun hamurundan tencel kumaş yapmak pamuktan lif almaktan daha uygun ve etkili olacaktır. Buna ek olarak, bu okaliptüs ağaçlarının ekimi ve eğilimi çevre üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, çevre koruma bilincini arttırır ve böcek ilacı veya büyüme ilaçları gibi kimyasal madde kullanma ihtiyacını azaltır. Buna ek olarak, Tencel kumaşı birçok kez tekrar kullanma yeteneğine sahiptir – herhangi bir endüstrinin şu anda ciddi şekilde tehdit edilen yaşam ortamını korumayı amaçladığı mutlak bir çözüm.

Tencel kumaş üretimi çok az su gerektirirken, pamuklu kumaş kim alıyor üretimi ile ilgili sorun çok fazla su gerektirmesidir. Ayrıca, Tencel liflerinin imalatında kullanılan tüm selülozo ve odun hamuru kapalı bir işlemle işlenmektedir. Bitmiş Tencel lifleri oluşturma sürecinde üretilen atık türleri doğal olarak biyolojik olarak parçalanabilir veya yerinde biyolojik olarak parçalanabilir.

Tencel kumaşın avantajları

Tencel kumaşı nedir? Kumaş Alanlar İstanbul

Özellikleri ile Tencel kumaş, hassas ciltler için uygun, temiz hijyene dikkat veya vücut ısısı problemleri gibi özel gerekliliklere uygun olabilir. Tencel, lüks ve şık bir malzeme bulmak isteyenler için de uygundur. Tencel kumaş satın alan, tüketicilerin uygun kumaşı seçmeden önce dikkate alması gereken olağanüstü avantajlara sahiptir.

Tansel kumaş satın alan,tencel kumaş kim alır,tencel kumaş nereye satabilirim,tencel kumaş nereden satın alabilirim,tencel kumaş satın alanlar,Tansel kumaş nereden alabilirim,Tansel kumaş kim alır,

Mükemmel kurutucu özelliği:

Tencel kumaşı, mükemmel nem emilimi ile her dokunduğumuzda serin hissediyor. Giysiler veya Tencel yatak takımları kullanırken, yüzeyde ter ve hava nemi birikmez, kumaşa emilir ve hızlı bir şekilde havaya aktarılır ve serbest bırakılır. Gizem durumunu ortadan kaldırmak ve kullanıcılara en rahat duyguyu getirmek için.

Tencel kumaş çok kullanıcı dostudur:

Cildi tahriş etmez, serin ve rahattır, Tencel kumaş özellikle hassas cilde sahip insanlar için uygundur: hammaddelerin hepsi doğaldır, bu nedenle Tencel kumaştan üretilen ürünler cilt için kesinlikle güvenlidir. Atopik alerjisi olanlar da dahil olmak üzere kullanıcının hassas cildi. Mükemmel higroskopik özelliklere sahip olan Tencel lifleri, çevremizdeki nemli yaşam ortamında bulunan bakterileri ve zararlı ajanları giderir.

Tencel ve Pamuk karşılaştır

Pamuğun kalitesindeki farklılıklar ve dokunan iplik sayısı

Alıcıların pamuğa karşı sevmediği büyük sorunlardan biri, kalite farkının farklı pamuk stillerinde çok büyük olmasıdır. Örneğin, Mısır pamuğu veya Pima, daha uzun ve daha ince pamuktan dolayı piyasadaki en iyi pamuktur, bu nedenle pamuk liflerinin sayısı da daha fazladır, bu nedenle bu liflerden yapılan pamuklu kumaş genellikle yapıştırılır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!