Bayan İş Kıyafeti

kadın iş kıyafeti,bayan iş kıyafetleri,kadın iş kıyafetleri,

Bayan İş Kıyafetleri.

Adil olsun ya da olmasın, işte giyinme şekliniz bazen yeterlilik düzeyinizi veya kariyerinizi ne kadar ciddiye aldığınızı ölçmek için kullanılır. Neyse ki, her gün iş için giyinirken birkaç yönerge izlemek, her zaman keskin ve profesyonel görünmenizi sağlamaya yardımcı olacaktır ve görünümünüzü kendiniz yapmak için kendi kişisel dokunuşlarınızı ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, her endüstrinin ve şirketin kendi kurallarına sahip olduğunu unutmayın, bu nedenle ne giyeceğinizden emin değilseniz, iş arkadaşlarınıza, patronunuza veya İK temsilcinize sorun.

Kadınlar için İş Casual

Kırmızı keten,kırmızı kumaşlar kırmızı elbiseye nasıl ruj gider,kırmızı elbiseye hangi ren ayakkabı gider,kırmızı elbise aksesuarları,kırmızı elbiseye ne tür takı gider,kırmızı elbiseye hangi renk çanta gider,
  1. Ne giyeceğiniz konusunda şüpheniz varsa giyin. İsmine rağmen, “iş gündelik” hala iş için giyinmek içerir. Aslında, bazen kadınlar için iş gündelik elbise, iş resmi kıyafetlerine benzeyebilir. Bununla birlikte, tarzınız daha rahat olabilir, genellikle kişisel tarzınızı ifade etmek için daha fazla özgürlüğünüz vardır ve daha rahat ayakkabılar kabul edilebilir.

İşyerinizde iş için geçici bir kod varsa, kıyafetleriniz uygun şekilde oturmalıdır. Özel bir takım elbise giymenize gerek olmasa da, yine de bol veya dar kıyafetlerden kaçınmalısınız.

Unutmayın, rahat olmak daha az profesyonel demek değildir. Düşük bluzlar ve yüksek yarık etekler iş için uygun değildir.

Diz boyu etek ve elbiseler, elbise gömlek veya bluzlu elbise pantolonları gibi uygundur.

  • Daha rahat bir ofis için veya gündelik günlerde giyin. Birçok ofis artık tüm hafta boyunca daha rahat bir kıyafet koduna sahipken, diğer şirketler giyinmek kabul edilebilir diğer günleri tercih ediyor. Bu durumda, hala profesyonel görünmek istediğinizi unutmayın.

Kot pantolon veya spor ayakkabıları gibi son derece rahat parçaları seçmeden önce iş arkadaşlarınızın ne giydiğini kontrol edin. Denim bazen uygunsa, hafif yıkama kotlarından daha şık ve daha profesyonel görünecek daha koyu bir yıkama tercih edin.

  • Kadınsı bir görünüm için gündelik, diz boyu elbiseler ve etekler giyin. Her zaman profesyonel görünmenizi sağlamak için, eteğiniz dururken en azından dizlerinize ulaşmalı ve yakından sarılmak yerine vücudunuzun üzerinden geçmelidir. Lacivert, siyah, gri, kahverengi ve haki gibi nötr renkler genellikle en profesyonel görünmektedir. Bununla birlikte, birçok ayarda, özellikle kıyafetinizin geri kalanı tonlanırsa, daha cesur renkler giyebilirsiniz.

Eteğiniz dizlerinizin altına düşerse, dizin hemen üstünde bir yarık olması iyidir. Bununla birlikte, etek çok uzunsa, yarık yukarıda değil, sadece dizinize gelmelidir. Bir eteğin orta arkasındaki yarıklar dizin arkasından daha yüksek olmamalıdır.

İpucu: Çorap gerekli değildir, ancak eteğiniz diz boyu ise daha profesyonel görünür. İsterseniz koyu renkli çorap giyebilmenize rağmen, en ince ve profesyonel etki için cilt tonunuza uyan hortumu seçin.

  • Pantolon giymeyi tercih ediyorsanız elbise bolluğunu tercih edin. Çalışmak için etek giymemeyi tercih ederseniz, elbise pantolonları mantıklı ve rahat bir seçenektir. Kalçanızın etek boyunca düzgünce aktığı, ayakkabılarınızın hemen üstüne düşen bir uzunluğa sahip buruşuk lamelleri seçin.

İşiniz fiziksel veya manuel işçilik yapmanızı gerektiriyorsa, elbise pantolonu giymek daha mantıklı bir seçimdir.

  • Etek veya pantolon içeren bir elbise gömlek veya bluz giyin. Bir üst seçerken, size rahatça uyan birini seçin ve şeffaf veya sıkı olan veya bölünmenizi gösteren herhangi bir şeyden uzak durun. Birkaç iyi seçenek arasında düğmeli gömlekler, bluzlar, takılmış örgü kazaklar veya gömlek ve yelek bulunmaktadır.

İş resmi kıyafetlerinden farklı olarak, isterseniz bir iş gündelik kıyafet kodunda parlak renkler giymek iyidir. Bu, görünüşünüze küçük bir kişilik enjekte etmenin harika bir yolu olabilir!

Pamuk, ipek ve kumaş karışımları üst kısımlar için uygundur. Bununla birlikte, bir partiye giyebileceğiniz bir şey gibi kadife veya ışıltılı bir kumaş giymekten kaçınmak en iyisidir.

İşiniz düğmeli bir üniforma gömlek giymenizi gerektiriyorsa, düzgünce bastırılmış ve gevşekliğinize veya eteğinize sokun.

UZMAN İPUCU

“Kolay iş rahatlığı için, dökümlü pantolonlar, düğmeli bir üst ve rahat elbise ayakkabıları giymeyi deneyin.

kadın iş kıyafeti,bayan iş kıyafetleri,kadın iş kıyafetleri,
  • Ayakkabılarınız deri, kumaş veya mikro fiber gibi şık görünümlü bir malzemeden yapılmış olmalıdır. Tipik olarak, kapalı burunlu ayakkabılar en muhafazakardır, ancak çok şık veya çok rahat olmayan sandaletler bazen uygun olabilir. İnce kayışlar, platformlar ve dikenli veya tıknaz topuklu ayakkabılardan kaçının.

Ayakkabılar siyah, lacivert, kahverengi, ten rengi olmalıdır. Beyaz ve pastel renkler genellikle işe uygun değildir.

Konforlu ve içeri girmesi kolay ayakkabılar seçin.

Ayakkabıların gösterişli olmamasına rağmen, giydiğin şeyde çok yönlülüğün var, bu yüzden kişiliğini ifade ettiğini hissettiğin ayakkabıları seç! Örneğin, tarzınız daha kadınsıysa, şık pompaları tercih edebilirsiniz, ancak daha atletikseniz, güzel bir çift mokasen tercih edebilirsiniz.

İpucu: Bazı profesyonel olmayan işler fiziksel çalışma veya çok fazla yürüyüş gerektirebilir. Bu durumda, atletik ayakkabı giymek kabul edilebilir. Spor ayakkabı giymeden önce iş arkadaşlarınızı gözlemlemeyi veya amirlere danışmayı unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın