Takım Elbise Nasıl Temizlenir? Poliviskon Kumaş

takım elbise evde nasıl temizlenir,takım elbise kumaşı,parça poliviskon kumaş,ceketler makinede nasıl yıkanır,takım elbise yıkama fiyatları,evde ceket temizligi,

Takım Elbise Nasıl Temizlenir (Kuru Temizleme Olmadan)

Çok uzun zaman önce, bir erkeğin takım elbise ceketi üzerindeki leke ve kuru temizleyicileri ziyaret etmedikçe bundan nasıl kurtulamayacağı konusunda şikayet ettik. Elbisenizi kuru temizleyicilere götürmek veya almak zorunda olduğunuz bir zaman var, ancak burada size bir takım ceketini hızlı ve kolay bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi açıklayacağız.

Bir takım elbise kumaşı özellikle yüksek kaliteli özel bir takım elbise, bir yatırımdır ve bu şekilde ele alınmalıdır. Bu, ne sıklıkta giydiğinizden bağımsız olarak her zaman elbisenize bakmaya çalışmanız gerektiği anlamına gelir. Takımınızı günlük veya yıllık olarak giymeniz önemli değildir. Elbisenizin mükemmel görünümünü korumak ve kumaşa zarar vermemek için düzenli olarak temizlemeniz gerekir.

“Sadece kuru temizleme” yazan bir elbiseyi yıkayabilir misiniz? Popüler inanışın aksine, elbisenizin sadece kuru temizleyicilerle temizlenmesi gerekmez. Aslında, elbisenizi kuru temizleyicilere götürmek, dahil olan kimyasal işlem nedeniyle kumaşa zarar verebilir.

Sektör uzmanları tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, ortalama bir işadamı kuru temizleme hizmetlerine 100,150 tl harcıyor. Yani, evde bir takım elbise ceketini nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek istemiyorum.

Sadece birkaç temel eşya kullanarak elbisenizin görünümünü koruyabilir veya canlandırabilirsiniz. Daha fazla uzatmadan, elbisenizi temizleme adımlarını gözden geçirelim.

Elbisenizi Korumanın Temelleri

İyi görünmesini sağlamak için pahalı ve iyi görünümlü bir poliviskon takım elbise kumaşı ve diğer bir şey olması. Her beyefendinin, sevgili takım elbisesinin mükemmel görüntü görünümünü koruma hakkında düşünmesi ve bilmesi gereken birkaç şey vardır.

Günlük giyim bakımınız, elbisenize bakmaktan çok daha basittir. Düzenli kıyafetleri koruma süreci oldukça basittir. Sadece çamaşır makinenize atıyorsunuz, ütülüyorsunuz ve işte bu. Bir takım elbise ceketinin nasıl temizleneceği sorusu çok farklıdır.

Elbisenize bakmak bundan biraz daha fazlasını gerektirir. Birkaç ürüne yatırım yapmanız gerekecek ve düzenli olarak temizlemeniz ve ona dikkat etmeniz gerekecek. Ancak bununla ilgilenmek, uzun süre mükemmel kalmasıyla ödüllendirilecektir.

Peki bir takım elbise ceketinden nasıl lekeler çıkarırsın?

Kuru temizleyicilere götürerek elbise ceketinden lekeler çıkarabilir ve bu seyahati sadece büyük acil durumlar için kurtarmalısınız. Bunun için zamanınız yoksa bakım etiketini kontrol edin ve hafif basınç kullanırken lekeyi suyla lekelemeyi deneyin. Bakım etiketi izin veriyorsa, sirke veya limon suyu da kullanmayı deneyin. Ve bu hile yapmalı.

Evde bir takım elbise ceketi nasıl temizlenir?

Evde bir takım elbise ceketi nasıl temizlersin? Takım elbisenizi evde temizlemenin birkaç yolu vardır. Toz, saç ve diğer görünmeyen partikülleri gidermek için düzenli olarak fırçalayarak başlayabilirsiniz. Lekeleri çıkarmak söz konusu olduğunda, hafif deterjanlı ıslak bir bez kullanabilir ve elbisenizi havaya kurumaya bırakabilirsiniz.

Bir elbisenin nasıl temizleneceği sorusu söz konusu olduğunda, elbisenizi temizlemenize ve bakımını yapmanıza yardımcı olacak birkaç öğeye ihtiyacınız olacağını belirttik. Çok fazla bir şey değil ve bu öğelerin hiçbiri çok pahalı değil, ancak yüksek kaliteli bir takım elbise bakımı söz konusu olduğunda hiçbir ürün çok pahalı olamaz.

İhtiyacınız olacak:

Bir takım fırçası

Kaliteli takım elbise askısı

Bez takım çantası

Takım Fırçası Alın

Elbisenizi bir yere giydikten sonra düzenli olarak fırçalamak, elbisenizin en iyi şekilde kalmasını sağlamanın en iyi yoludur. Elbise kumaşı zamanla formunu kaybedebilir ve sadece bunu değil, zamanla kir ve görünmeyen parçacıklar da birikebilir.

Ayrıca toz, ölü cilt, saç, gıda parçacıkları vb. De çıkarabileceğinden bahsetmiyorum. Sentetik saçlardan veya hayvan kıllarından yapılmış bir takım fırçası bulabilirsiniz.

Kumaş alan aşağı doğru hareket ettirerek kullanırsınız. Elbisenizi fırçaladıktan sonra, elbisenizi kesinlikle lekesiz hale getirecek tüy bırakmayan bir rulo da kullanabilirsiniz.

Kaliteli Takım Elbise Askıları Bulun

Takım elbise askıları aslında elbisenizin temizliğinde size yardımcı olmaz, ancak bakım söz konusu olduğunda kesinlikle yardımcı olabilir. Başlangıç ​​için tel askıları tamamen unutmalısınız. İkincisi, kaliteli elbise askıları bakım için yardımcı olabilir ve yardımcı olacaktır. 

Doğru kaliteli elbise askıları parça poliviskon kumaş kıyafetlerinizin ömrünü uzatacak ve kıyafetinizi pürüzsüz ve kullanım sırasında herhangi bir kırışıklık olmadan tutacaktır. Bir ofis işiniz varsa, askı mutlaka kullanılmalıdır.

Sıcak veya benzer bir şey hissettiğinizde, takım elbise ceketinizi, takımınızın ince ve pürüzsüz görünmesini sağlayacak yüksek kaliteli bir ahşap askıya vermek çok daha akıllıca olur. Sandalyenin üzerine atmaktan çok daha iyi.

Bez Takım Çantası Bul

takım elbise evde nasıl temizlenir,takım elbise kumaşı,parça poliviskon kumaş,ceketler makinede nasıl yıkanır,takım elbise yıkama fiyatları,evde ceket temizligi,

Elbiseniz büyük olasılıkla plastik bir çanta ile gelecek olsa da, iyi bir kumaş takım çantası bulmayı hedeflemelisiniz. Bez elbise çantaları daha fazla hava akışına sahiptir ve elbisenizin nefes almasını sağlar. Elbisenizi bir bez torbada tutmak, güvelere karşı koruyacağı için çok önemlidir.

Kıyafet çantanıza lavanta veya fesleğen bile ekleyebilirsiniz, bu da takımınızın her zaman taze kokmasını sağlar ve ayrıca güveleri uzak tutar. Ayrıca, bez torbalar takımınızı pürüzsüz tutacak ve kırışmayacaktır.

Buharlı pişirici, sadece giysilerinizde değil, tüm giysilerinizde kullanabileceğiniz harika bir üründür. Giysilerinizi hava kuruması için asmadan önce buharlayabilirsiniz. Bu, elbisenizi hızlı bir şekilde yenilemenin harika bir yoludur ve kokuları azaltacak ve kırışıklıkları ortadan kaldıracaktır.

Yıkayıcıda bir takım elbise ceketi yıkayabilir misiniz?

Kısa cevap –  evet. Ancak bu talimatları izlemeniz gerekir. Takım elbise ceketini ters çevirip bir örgü torbaya koymalısınız. Çamaşır makinenize bağlı olarak, en yumuşak yıkama seçeneğini bulmalı ve sıcaklığın soğuk olarak ayarlandığından emin olmalısınız.

Bunlar, elbisenizin hasar görmemesini sağlayacak adımlardır. Yıkadıktan sonra, ahşap bir askıya asabilir ve kurumaya bırakabilirsiniz.

Sadece kuru temizleme yazan bir elbiseyi yıkayabilir misin?

Malzemeye bağlı olarak. Yünlü takımların eller tarafından yıkanması en iyisidir. Bunu, buz gibi su ile bir kasenin içine ve dışına daldırarak ve yün için bir deterjan bularak yapabilirsiniz. Soğuk suyla iyice durulayın ve doğal olarak kurumaya bırakın.

Elbiseni doğru as!

Kaliteli bir elbise askısına yatırım yapmanız gerektiğini söyledik, ancak nedenini söylemedik. Ceketinizin şekline sahip ahşap bir elbise askısı aldığınızdan emin olun, çünkü bu şekilde ceketiniz kırışmaz ve ahşap kumaştan nemi emer.

Elbisenizi doğru şekilde paketleyin! 

Takım elbiselerinizi seyahat ederken bile her zaman taze tutmak konusunda ciddiyseniz, iyi bir giysi çantası bulmayı düşünmelisiniz. Bir giysi çantası sizin için uygun değilse, elbisenizi doğru şekilde nasıl katlayacağınızı ve vapurunuzu yanınızda getirmeyi öğrenin.

Elbiseni koru!

Elbiseni korumanın en iyi yolu birden fazla elbiseye sahip olmaktır. Nasıl? Her gün aynı kıyafeti giyerseniz, kaçınılmaz olarak yıpranacaktır. Ve ne kadar özen gösterirseniz yapın, her gün aynı kıyafeti giyersiniz, bozulmaya başlar. Bu yüzden onları değiştirin çünkü bu sadece takım elbisenizin ömrünün uzunluğuna yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda şık ve şık hissetmenizi sağlar.

Sonuç

takım elbise evde nasıl temizlenir,takım elbise kumaşı,parça poliviskon kumaş,ceketler makinede nasıl yıkanır,takım elbise yıkama fiyatları,evde ceket temizligi,

Blog gönderimizin sonuna ulaştık ve takım elbisenizi ve takım elbiselerinizi evde etkili bir şekilde temizleyebileceğiniz sonucuna vardık. Bir ceketin evde nasıl temizleneceği sorusunun başarıyla cevaplandığını düşünüyoruz.

Bu nedenle, şeyleri sarmak için çamaşır makinenize dikkat ettiğiniz sürece kıyafetlerinizi evde yıkamak ve temizlemek mümkündür. Elbisenizin bakımı oldukça basittir ve onlara uzun ömür sağlayacak birkaç ucuz ürüne ihtiyacınız vardır.

Elbisenizin kumaşı ne olursa olsun, yıkamadan önce elbisenizin etiketini okumayı unutmayın, ancak lekeleri çıkarmak söz konusu olduğunda en güvenli bahis soğuk suda ve hafif bir deterjanla yıkamaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın