Modal Kumaş Nasıl Yıkanır? Parça Kumaş

modal kumaş sağlıklı mı,modal kumaş fiyatları,pamuk modal kumaş,modal kumaş kırışır mı,lyocell kumaş nasıl yıkanır,modal kumaş yazlık mı,modal kumaş kışlık mı,modal kumaş sıcak tutar mı,

Modal Kumaş Nasıl Yıkanır?

Modal’ı ılık su ve soğuk durulama kullanarak nazikçe yıkayın. Çamaşır yükü boyutunuz ve makineniz için gerekli deterjan miktarını kullanın. Rayon suda büzülür ve biçimsizleşirken, Modal ıslakken yüksek dayanıklılık ve mukavemet sağlar.

Modal kumaşın hasar görmesini önlemek ve kumaşın esnek ve renksiz kalmasına yardımcı olmak için hafifçe temizlenmesi gerekir. İyi bakıldığında, bu kumaş son derece dayanıklıdır. Bakım talimatları imalatçılar ve bitmiş ürünler arasında değişiklik gösterebilir ve şüpheler varsa, bir giysi veya kumaş ürün üzerindeki bakım etiketine, mevcutsa bakılmalıdır.

Bu kumaş, bir dizi kimyasal işleme tabi tutulan ve daha sonra döndürülen selülozdan yapılır. Çok güçlü ve esnektir, parlaklığını çoklu yıkamalarla korumasını sağlayan ünlü bir dayanıklılığa sahiptir. Modal kumaş satın alanlar da renksizdir ve iç çamaşırından elbiselere kadar çeşitli şeyler için kullanılabilir.

Bazı modal kumaş ürünleri hassastır ve hafif bir deterjanla soğuk suda elle yıkanmalı, suyu sıkmak için bir havluya sarılmalı ve daha sonra gölgede düz olarak kurutulmalıdır. Daha sağlam maddeler, yumuşak bir döngüde soğuk su ile yıkanabilir ve daha sonra kısa bir döngüde düşük oranda kurutulabilir veya kurumaya bırakılabilir. Modal yüksek sıcaklıkta yıkanmamalı veya kurutulmamalı veya ağartıcı ve diğer sert temizleyicilere maruz bırakılmamalıdır.

interlok kumaş fiyatları,interlok kumaş pijama,interlok kumaş çeşitleri,interlok kumaş satın al,çelik interlok kumaş elbise,çelik interlok kumaş fiyatları,çelik interlok kumaş nedir,polyester interlok kumaş,

Modal kumaşta küçük lekeler ortaya çıkarsa, el ovma ve yumuşak bir deterjan ile bunları çıkarmak mümkün olabilir. Kumaş lekeleri çıkarmak için ıslatılmamalı veya sertçe ovulmamalıdır. Bir leke ne kadar erken tedavi edilirse o kadar iyidir; bir leke yepyeni olduğunda, soğuk suyla leke yapmak bazen lekeyi temizleyebilir, özellikle de lekeyi kaldırmaya teşvik etmek için hafif bir deterjan eklenirse. Kumaş kırışırsa, düşük bir sıcaklıkta ütülenebilir. Matlaştırılmış kumaş, tek tek lifleri yumuşatarak parlaklığı geri kazandırmak için ütülemeden yararlanabilir.

Zeytinburnu Kumaşçılar. Seyahat sırasında kırışmayı önlemek için, modal giysiler katlanmış yerine tersine sarılabilir. Yuvarlanma ayrıca daha az yer kaplar ve bagajda daha fazla yer bırakır. Modal kumaş alanlar giysiler askılarda bırakılmamalıdır, çünkü uzun süreli asılı giysiler giysilerin bozulmasına neden olabilir ve ayrıca bazı lifleri kırabilir, giysiyi zayıflatabilir ve elastikiyetinin bir kısmını kaybetmesine neden olabilir. Bu tür giysiler, kırışıklıkları önlerken kumaşı korumak için düz veya rulo halinde saklanmalıdır .

Spot Kumaş Modal bir giysi, çarşaf veya başka bir üründeki kumaş bakım talimatları özel veya olağandışı talimatlar içeriyorsa, bunları takip etmeniz önerilir. Talimatlar kumaş alan testine dayanmaktadır ve spot kumaş karışımları için telafileri ve genel kumaş bakım talimatlarını uygun olmayan bir kumaşın diğer olağandışı özelliklerini içerebilir.

Adım 1.

Modal ile klorlu ağartıcı kullanmaktan kaçının. Boyalara ve oldukça güçlü temizleme maddelerine karşı hassas olabilir.

Aşama

Modal öğelerinizi yıkayıcıdan çıkarın ve Düşük Kuru veya Çamaşır ayarını kullanarak kurutucuya koyun. Modal Kalıcı Pres döngüsüne dayanabilirken, herhangi bir trim veya bezemenin erimesini önlemek için uzun süre yüksekte kurutmaktan kaçının parça kumaş alanlar.

Adım 2

Ucuz Kumaş hala hafif nemliyken düşük ila orta ateşte ayarlanmış bir ütü ile Modal’a basın. Modal eşyaları yıkandıktan sonra dolabınıza asın.

Kalıcı kumaş nedir?

modal kumaş sağlıklı mı,modal kumaş fiyatları,pamuk modal kumaş,modal kumaş kırışır mı,lyocell kumaş nasıl yıkanır,modal kumaş yazlık mı,modal kumaş kışlık mı,modal kumaş sıcak tutar mı,

Modal kumaş, kayın ağacından yapılmış süper yumuşak bir elyaftır. Giyimde genellikle pamuk ve spandeks ile birleştiğini görürsünüz. Yarı sentetik kumaş parçası olarak kabul edilir, çünkü ham madde, selüloz, daha sonra çevre dostu bir kimyasal işlem kullanılarak lif haline dönüştürülen doğal bir malzemedir. Modal, biyo-bazlı bir tekstil olarak sınıflandırılır, yani canlı organizmalardan türetilmiş bir maddeden yapıldığı anlamına gelir.

Modal kumaşlar nasıl ütülenir ve saklanır?

Giysiniz ütülemeye uygunsa, giysinizi ütülemek için özel olarak satın alınabilen veya hatta bir parça beyaz pamuklu kumaş kullanan bir pres bezi kullanın. Giysilerinizi serin ve kuru bir yerde saklayın. Modal kırışmaya eğilimli olmadığından, öğeye bağlı olarak giysiyi katlayabilir veya asabilirsiniz. Kumaşlar her türlü şekil, boyut, desen, renk ve dokuda gelir, bu nedenle her giysi için eşit basit bir çamaşır çözümü yoktur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın