Kilo İle Kumaş Kiloluk Parça Kumaş

Kilo ile kumaş izmir,kilo ile kumaş istanbul,parça kumaş eminönü,bursa kumaş fabrika satış,ihraç fazlası kumaş satanlar,şalvarlık kumaş çeşitleri,kimono kumaşı,
kilo ile kumaş,kiloluk kumaş,kilo ile kumaş alan,kilo ile kumaş satanlar,kilo ile polar kumaş,kiloluk kot kumaş,kiloyla kumaş satan yerler,kilo parça kumaş satan yerler,

Bir giyim hattının başlatılması sayısız hareketli parça içerir. Harika bir temel ve yüksek kaliteli malzemelerle başlamak sizi diğer moda markalarından ayırabilir. Örme, dokuma, ipliği boyalı ve baskılı çeşitli kumaş kaliteleri vardır. Örme, dokuma ve baskı için birçok tekniğin yanı sıra.

Birçok moda tasarımcısı için tasarım sürecinin ilk adımı kumaşı seçmektir. Bir sonraki adım, bu kumaşın etrafında giysiler tasarlamaktır. Ürünleriniz için doğru malzemeyi seçmek çok zor olabilir, burada farklı parça kumaş türlerine ve tedarikçilere ve giyim hattınız için kumaş tedarik ederken sormanız gereken doğru sorulara bakacağız.

Kumaş konstrüksiyonunun temelleri

Kilo İle Kumaş Satışı. Kumaşın nasıl inşa edildiğini ve tasarladığınız ürün için hangi kumaş türünün en iyi olduğunu anlamak tasarım sürecinin önemli bir faktörüdür.

Tekstil nedir,tekstil fabrikaları,tekstil firmaları,tekstil sektörü,tekstil işi nedir,tekstil şirketleri,tekstil mühendisliği,yün iplik online satış,iplik çeşitleri ve fiyatları,örgü iplik,ihraç fazlası örgü ipleri, outlet yarn, konfeksiyonda çalışmak,konfeksiyon şarkı ne demek,konfeksiyon atölyesi,konfeksiyon denince akla gelenler,konfeksiyon işçisi,konfeksiyon online,konfeksiyon fabrikası,ucuz bayan giyim,giyim siteleri,erkek giyim,kadın giyim markaları,tesettür giyim,bayan giyim siteleri isimleri,koton bayan giyim,kumaş,kumas,kumaş alanlar,stok kumaş,ucuz kumaş,parti kumaş,kumaş parçası,iplik alan,iplik alanlar,spot iplik,stok iplik,parti iplik,

Kumaşın inşa edilebileceği birçok farklı yol olsa da – en yaygın kullanılan spot viskon kumaş yapı tiplerinden ikisi örgüler ve dokumalardır.

Örme kumaş

Örme kumaşlar genellikle hafif, rahattır ve görünümlerini sürdürmek için fazla dikkat gerektirmez. Dokumalar, kırışıklıklara karşı daha popüler bir kumaş satın alan seçeneği haline gelme eğilimindedir. Örme kumaş yumuşak, rahat üstler, dipler ve iç çamaşırlar tasarlanırken kullanılır. Elastik doğası da aktif kıyafetler için iyi çalışır.

Günümüzde, keten, ipek, yün, Tencel , polyester, pamuk ve pamuk karışımları gibi çeşitli elyaflarda örgüler mevcuttur .

Dokumaların yapılmasının iki temel yolu vardır:

Atkı örgüsü veya el örgüsü kumaşı, yatay sıralar oluşturmak için ilmek yapan tek bir iplikle yapılır. Her satır bir önceki satır üzerine kurulur.

Ucuz Kumaş oluşturmak için aynı anda dikey olarak ilmek yapan birden fazla paralel iplikle bir çözgü örgüsü yapılır.

Dokuma kumaş

Dokuma kumaşlar, birbirine dik açıyla geçmeli iki veya daha fazla iplik seti ile yapılır ve el tezgahı veya güç tezgahı adı verilen bir makinede yapılır. Dokuma kumaşların sık görülen özellikleri donukluk, aşınma direnci ve hap direncidir. İplik sayısı ne kadar yüksek olursa kalite ve mukavemet de o kadar yüksek olur. Dokuma kullanımları arasında denim ve resmi pantolonlar, düğmeli gömlekler ve ceketler bulunur.

Dokuma kumaşların iki sınıflandırması:

Temel veya basit örgüler arasında düz örgü, dimi örgü ve saten örgü bulunur.

Karmaşık veya yenilik örgüler, armürlü örgü, jakar örgüsü, pike (bir erkek polo tişört gibi) ve daha fazlasını içerir.

Kot Kumaş Alanlar. Tekstil Okulu’ndaki bu makale dokuma kumaşlara derinlemesine bir bakış sunuyor.

Daha fazla bilgi: Barış Kolektifi’nin tek bir koparma anının iki perakende mağazası için kalıcı büyümeyi sürdürmelerine nasıl yardımcı olduğu hakkında duymak için bağlanın.

Kumaş tedarikçileri türleri

Güvenilir kumaş tedarikçileri bulmak, bir giyim hattının başlatılmasında kritik bir adımdır. İhtiyacınız olan stoğu ve zamanında teslimatı garanti edebilecek ortaklar bulmak en iyisidir.

Nasıl çalıştıklarına ve ne tür kumaş kullandıklarına bağlı olarak tanımlanan üç farklı kumaş tedarikçisi türü vardır.

Kumaş Fabrikaları: teklif edilen kumaşlar sağlar ve genellikle önemli minimum sipariş gereksinimlerine sahiptir.

Kumaş fabrikasından bitmemiş veya grej ürünler satın alan bir şirkettir. Daha sonra kumaşı size satmadan önce ölerek, bastırarak veya yıkayarak bitirmeye devam ederler.

Kumaş tipik olarak, dönüştürücülerden ve değirmenlerden kalan sınırlı bir kumaş stoğu taşır. İndirimli fiyatlarla satabilirler ve satıldıktan sonra genellikle bir kumaş, renk veya baskı stoklayamazlar. Aynı kumaşı iki kez sipariş edemeyeceğiniz için bu tür kumaş tedarikçisine dikkat edin.

Giyim hattınız için kumaş nereden alınır

Kumaş fuarlarında kumaşı tedarik etmek, malzemeleri görmenize ve dokunmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, çevrimiçi olarak kumaş tedarikçileri bulabilir ve stüdyo veya ofisinizde inceleyebileceğiniz kumaş askıları (aka renk örnekleri veya örnekler) sipariş edebilirsiniz. Kumaş fabrikasına bağlı olarak, her kumaş askısı için genellikle yaklaşık 5 ila 10 $ arasında bir ücret talep edebilirler.

Kilo İle Kumaş Satışı

Viskon kumaş,viskon kumas,viskon kumaş satışı,viskon,likralı viskon,turlu viskon,parti viskon,spot viskon,stok viskon,viskon parçası,parça viskon
Viskon kumaş,viskon kumas,viskon kumaş satışı,viskon,likralı viskon,turlu viskon,parti viskon,spot viskon,stok viskon,viskon parçası,parça viskon

Kumaş fuarları bunaltıcı olabilir. Satır ve sıralar, bazen yüzlerce tedarikçi standları, birkaç saat içinde bakılması gereken çok şeydir. Fuardan önce sergilenen kumaş fabrikalarını araştırabilir ve ilk on numaranızın bir listesini yapabilirsiniz. Çevrimiçi aramanız sırasında bulamadığınız kumaş tedarikçileri keşfetmeniz durumunda, kendinizi birkaç dakika daha bırakın.

Başlayabileceğiniz iki kumaş fuarı şunlardır:

Kilo İle Kumaş Satışı küçük miktar kumaş siparişleri için daha iyidir ve sergileyen kumaş tedarikçilerinin çoğu zeytinburnu kumaşlar da vardır.

Kumaşınızı çevrimiçi olarak kaynaklayın

Bir kumaş fuarına katılamıyorsanız, kriterlerinizi karşılayan kumaş tedarikçileri için fuar web sitelerinde arama yapmak bir sonraki en iyi seçenektir. Bugünlerde birçok kumaş tedarikçisinin hepsi olmasa da web sitelerinde bir kumaş kataloğu var. Boş zamanlarınızda inceleyebilir ve daha sonra ofisinizin rahatlığında inceleyebileceğiniz kumaş başlıkları (bazen askı olarak da adlandırılır) isteyebilirsiniz.

Sık sorulan kumaş kaynak soruları

Giyim hattınıza kumaş tedarik ederken sorulacak doğru soruları ve neleri arayacağınızı bilmek çok önemlidir. Birçok marka, her bir kumaş parçası kalitesi hakkında belirli bilgileri listeleyen bir form şablonu oluşturur. Bazı durumlarda, kumaş tedarikçisinin sizinle paylaşabilecekleri bir teknik özellik belgesi zaten olabilir.

İşte giyim hattınıza kumaş tedarik ederken spot kumaş tedarikçilerine sormak için 10 soru.

1. Kumaş makale veya ürün numarası

Tıpkı e-ticaret mağazanızdan sattığınız bitmiş ürünler gibi, parti kumaş tedarikçileri de sattıkları her kumaş kalitesi için ürün veya ürün numaraları oluşturur. Kumaş ürün numarası genellikle kumaş askılarda bulunur. Numune ve toplu kumaş ipliği sipariş ederken ihtiyacınız olacak bu numarayı not edin.

2. kumaş ağırlığı

Tasarladığınız her giysinin kumaş ağırlığını düşünmek önemlidir. Büyük olasılıkla koleksiyonunuzdaki her ürün için aynı kumaş ağırlığını kullanmayacaksınız. Genellikle diplerde üst kısımlardan daha ağır bir kumaş kullanılır. Bununla birlikte, her bir giysiye ve kumaşın kullanıcının vücudunun üzerine nasıl örülmesini veya döşenmesini istediğinize bağlıdır.

3. Kumaş içeriği

Parti Kot Kumaş içeriği, kumaşı örmek veya örmek için kullanılan liflerin makyajını ifade eder. Yaygın olarak kullanılan lifler suni ipek, pamuk, polyester ve ipektir.

4. Kumaş konstrüksiyon

Kilo ile kumaş izmir,kilo ile kumaş istanbul,parça kumaş eminönü,bursa kumaş fabrika satış,ihraç fazlası kumaş satanlar,şalvarlık kumaş çeşitleri,kimono kumaşı,

Kumaş yapısı, ipliklerin ve bazen de liflerin, daha sonra bir nihai ürün yapmak için kullanılan bir kumaş parçasına dönüştürülmesini içerir. Spot Kumaş özellikleri oluşturmak için kullanılan malzemeler ve yöntemler ile belirlenir. Günümüzde çoğu parça şifon kumaş üretiminde dokuma veya örme gibi taramalı yöntemler kullanılmaktadır.

5. Kumaş genişliği (toplam ve kesilebilir)

Kumaş genişliği, kumaş rulosunun kenardan kenara genişliği boyunca yapılan ölçümdür. Kumaş alanlar tedarikçileri size iki ölçüm noktası sağlayacaktır (eğer istemiyorlarsa, isteyin).

Kilo İle Kumaş Satışı. Dikkate alınması gereken iki ölçüm toplam genişlik ve kesilebilir genişliktir. Kumaşın kenarları üretim ve nakliye sırasında eğrilebilir veya hasar görebilir, bu nedenle kullanılabilir kumaşın daha hassas bir ölçümü için kesilebilir genişliğe başvurmak en iyisidir.

Kilo ile kumaş izmir,kilo ile kumaş istanbul,parça kumaş eminönü,bursa kumaş fabrika satış,ihraç fazlası kumaş satanlar,şalvarlık kumaş çeşitleri,kimono kumaşı,

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın