Gelinlik Kumaşı Nasıl Yıkanır?

Gelinlik etek uçları nasıl temizlenir,camasir makinesinde gelinlik yıkanır mı,gelinlik sararması nasıl geçer,gelinlik temizleme spreyi,camasir makinesinde gelinlik yikama,gelinlik nasıl ütülenir,gelinlik nasıl saklanır,saten gelinlik lekesi nasıl çıkar,

Gelinlik Temizleme: Nasıl Yapılır

Bir gelinlik nasıl temizlenir

Gelinliklerinizi evde kurutmaya mı çalışıyorsunuz? İşte gelinlik temizliği hakkında bilmeniz gereken her şey.

Yapmanız Gerekenler

Kuru temizleyicilere bir gelinlik almayı beklemenize rağmen, aslında bir gelinlik evde temizlemenin bazı etkili yolları vardır

El yıkama veya leke leke çıkarmayı tercih edin, ancak malzeme ve tasarım uygunsa, bir elbiseyi çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.

Parti Kumaş veya detaylara zarar vermemek için yalnızca soğuk / ılık su gibi yumuşak deterjanlar kullanın.

Düğün gününüz hayatınızın en büyük günüdür ve elbette her gelin güzel bir elbise içinde özel hissetmek ister. Gün boyunca, duygular yükseldikçe ve elbisenize yiyecek ve içecek dökmek kolaydır. Ya da belki dışarıda kutlarsınız ve eteklerinde biraz çamur alırsınız. Her iki durumda da, bir gelinlik yıkamak hakkında bilmek önemlidir.

Parça Kumaş. Birçoğunun kuru temizlenmesi gerekir ve evde bir gelinlik kurutmak zor olabilir, ancak bazıları kumaşa ve yapıya bağlı olarak evde yıkama için uygun olabilir. Gelinlikleri evde yıkamak detaylara (ve ideal olarak büyük bir yıkama torbasına) dikkat gerektirir, ancak kumaş ve herhangi bir bezemenin makinede yıkanması veya elle yıkanması güvenliyse yapılabilir. İşte gelinlik lekesi çıkarma ve evde bir gelinlik temizlemenin en iyi yolları için kılavuzumuz.

Evde bir gelinlik temizliyorsanız, nazik ama etkili bir deterjan kullanın. Bir gelinlik, güvenli olduğu için etiketlenmedikçe çamaşır makinesinde yıkanmaya çalışmayın.

Bir gelinlik nasıl temizlenir: gelinlik leke çıkarma

Spot Kumaş Gelinlik üzerinde bir işaret veya leke alırsanız, genellikle o zaman ve orada kaldırmak için yapabileceğiniz şeyler vardır. Örneğin, gelinliklerinizi çamaşır makinesine koymak yerine, yiyecek ve içecek izleri genellikle etkili bir leke çıkarıcı ile leke temizlenebilir. Her zaman önce küçük bir alanda deneyerek temizleme yönteminizi yama ile kontrol edin – hiç kimsenin göremeyeceği bir yerde. Çalışırsa, başka bir yere uygulayın. Etkilenen bölgeye uygulayın ve elbisenizde çok sayıda katman varsa, bir katmana uyguladığınız her şeyin bir sonrakine sızmaması için bunları ayırdığınızdan emin olun. Leke çıkarıcıyı asla elbisenize sürmeyin, lifleri korumak için hafifçe hafifçe vurun. İyice durulayın ve daha sonra bir saç kurutma makinesi ile kurulayın (doğal olarak kurumaya bırakmak bir su izi bırakabilir).

Bir gelinlik nasıl temizlenir: gelinlikleri tam olarak yıkamak

Evde bir gelinlik kuru temizlemek yerine, aslında yıkama ihtiyacı tüm elbise muhtemelen banyoda bunu yapmak isteyeceksiniz.

Kalıntıların elbisenize bulaşmasını önlemek için banyoyu dezenfekte ederek ve temizleyerek başlayın. Banyoyu iyice durulayın, ardından soğuk su ile doldurun.

Leke çıkarıcı ve hafif bir sıvı deterjanla karıştırın.

Stok Kumaş Alanlar. Elbisenizi banyoya koyun ve emmek için bırakın, sonra iyice durulayın. Bu işlem boyunca aşırı ısıdan kaçının, çünkü kumaşa zarar verebilir ve / veya boncuklar veya payetler gibi eriyik detaylarını eritebilir.

Bazı özel sorun alanları varsa, fazla kirleri temizlemek için eski bir diş fırçası kullanın, ancak deliklere neden olabileceğinden çok sert ovmamaya dikkat edin.

Bir gelinlik nasıl temizlenir: korse yıkayın

Evde bir gelinlik temizlemenin bir başka iyi yolu, korse üzerindeki kir ve lekelerle mücadele etmektir. Ter lekelerinin özellikle bu alanda birikmesi muhtemeldir, bu nedenle bazı ekstra dikkatlerden faydalanabilir. Elbisenizi ters çevirin ve leke veya hasar belirtileri olup olmadığını kontrol edin. İşaretler varsa, bir sprey şişesi kullanın ve lekeye bir deterjan ve su karışımı püskürtün, ardından yumuşak kıllı bir fırça ile kiri nazikçe ovalayın.

Bir elbiseyi çamaşır makinesinde yıkayabilir misin?

Bir elbiseyi çamaşır makinesinde yıkayıp yıkamayacağınız sorusu söz konusu olduğunda, ancak iki koşulda mümkündür: kumaşın çamaşır makinesi dostu (ideal olarak pamuk veya polyester) olması ve herhangi bir bezemenin olmaması sıkışabilir ve çamaşır makinesinde yırtılabilir. Bazı süslemeler çıkarılabilir ve elbiseyi yıkamanıza izin verir. Bir elbiseyi çamaşır makinesinde yıkamak istiyorsanız, sıkışmasını veya yırtılmamasını sağlamak için bir makine yıkama için uygun olsa bile bir yıkama torbası kullanmak her zaman iyidir.

Gelinlik etek uçları nasıl temizlenir,camasir makinesinde gelinlik yıkanır mı,gelinlik sararması nasıl geçer,gelinlik temizleme spreyi,camasir makinesinde gelinlik yikama,gelinlik nasıl ütülenir,gelinlik nasıl saklanır,saten gelinlik lekesi nasıl çıkar,

Gelinlik, muhtemelen sahip olacağınız en değerli kıyafettir, bu yüzden elbette her zaman mükemmel durumda olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Gelinlik leke çıkarma ve tam yıkama yöntemlerinin bir kombinasyonunu kullanarak bazı harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Etiketi okuduğunuzdan ve talimatları izlediğinizden emin olun, ancak bu ev temizlik ipuçlarının ne kadar etkili olacağına da şaşırabilirsiniz.

Gelinlik etek uçları nasıl temizlenir,camasir makinesinde gelinlik yıkanır mı,gelinlik sararması nasıl geçer,gelinlik temizleme spreyi,camasir makinesinde gelinlik yikama,gelinlik nasıl ütülenir,gelinlik nasıl saklanır,saten gelinlik lekesi nasıl çıkar,

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın