Süprem Kumaş Penye Kumaş Kim Alır? İnterlok Kumaş Kime Satarım?

İplik kim alıyor,interlok kime satabilirim,interlok kumaş satın alan,süprem kumaş satın alan,penye kumaş kime satarım,örme kumaş kim alır,kim penye kumaş alır,triko kumaş satın alanlar,örme kumaş kim alıyor,penye kumaş kime satabilirim,

Süprem Kumaş Penye Kumaş Kim Alır? İnterlok Kumaş Kime Satarım?

Gördüğümüz gibi kumaşlar, dokuma kumaş, dokuma olmayan kumaş, örme kumaş ve örgü kumaş yapısına göre dört tipte sınıflandırılabilir. Bu yazıda, günlük hayatımızda karşılaştığımız çeşitli örme kumaşlar hakkında bilgi edineceğiz.

Örme, dokumadan farklı olarak, tekstil veya kim kumaş alıyor oluşturmak için iplik ilmeklerini birbirine karıştırarak bir iplik manipülasyonu işlemidir. Örme kumaş, bir önceki sıradan bir veya daha fazla ilmek boyunca çekilen ardışık ilmeklerle birbirine birleştirilen birbirini takip eden birkaç ardışık sıradan oluşur. Kumaştaki yatay ilmek sıralarına rota, dikey ilmek sırasına ise gal denir.

Örme kumaşlar, örme kumaş satın alanlar ve ters ilmek dikişlerinin birleşiminden oluşur. Bunlar arasındaki temel fark, ipliğin kumaşın sağ veya yanlış tarafında dikişten dikişe taşınmasıdır. Örgü dikişler için iplik arka tarafta taşınır.

Süprem Kumaş.

Süprem Kumaş
Süprem Kumaş

Orijinal olarak yünden yapılmış yumuşak, esnek, örgü bir kumaştır. Günümüzde jarse pamuk, pamuk karışımları ve sentetik liflerden de yapılmaktadır. Forma örme kumaşın sağ tarafı hafif bir tek kaburga örgü ile pürüzsüz iken, formanın arka tarafı ilmeklerle yığılır. Kumaş genellikle hafif ila orta ağırlıktadır ve çeşitli giysi ve ev eşyaları için kullanılır.

Süprem örme kumaştır, dokuma kumaş değildir. Sonuç olarak, formanın daha fazla esnemesi ve vermesi vardır. Örme stiline bağlı olarak iki ana jarse kumaş türü vardır:

Standart süprem . Tek örgü veya düz örgü olarak da adlandırılır, bu bir iğne seti kullanılarak yapılır ve bir tarafta pürüzsüz ve diğer tarafta kazıklı görünür.

Çift örgülü süprem. İnterlok forması olarak da adlandırılan bu, her iki tarafta pürüzsüz bir yüzey oluşturmak için birlikte örülmüş iki adet tek örgü formadır.

Süprem’in Özellikleri Hakkında Bilgi Edinin

Süprem çok fonksiyonlu ve çok yönlü bir tekstil ürünüdür ve günlük kullanım için mükemmel bir kumaş haline getiren birçok özelliğe sahiptir.

Sıkı. Örme yapısı nedeniyle, jarse örme kumaş, hareket gerektiren ürünler için mükemmel bir seçim olmasını sağlayan streç bir kumaştır. Spandex ayrıca streç forması oluşturmak için dahil edilebilir.

Yumuşak. Jersey yumuşak ve pürüzsüzdür, kullanıcıya rahatlık sağlar.

Opak. Süprem kumaşı, ışığın geçmesine yol açmadan lifleri bir araya getiren örme bileşimi sayesinde opaktır.

Emici ve nefes alabilir. Pamuklu jarse kumaş burada kraldır, çünkü pamuk çok emici ve nefes alabilir liftir. Pamuklu jarse ve pamuk karışımları, tişört gibi günlük kullanıma sahip giysiler için idealdir.

İyi yapılandırılmış. Çoğu jarse kumaşın hoş bir örtüsü vardır, ancak kumaşın lif bileşimine bağlıdır. Viskon veya ipek kullanan formalar, daha fazla yapıya sahip olma eğiliminde olan pamuklu jarse kumaştan daha pürüzsüz bir örtüye sahiptir.

Örme kumaşın dokuma kumaştan farkı nedir?

Dokuma kumaş,  bir elyafı bir diğeri ile çapraz-çapraz desende dokumakla yapılır, ancak Örme kumaşlar, tek bir ipliğin uzun uzunluklarını bir araya getirerek yapılır. Örme kumaşın yüzeyinde sadece tek yönlü ipliklerin tek bir yönde gittiğini görüyorsunuz. Bu özel yapı, örme kumaşı gerdirir (en karakteristik özelliktir). Kendinizin kumaşın yüzeyindeki kaburgaları veya görünür dikey ilmek sütunlarını görebilirsiniz.

Kumaş satın almak için bir perakende mağazasına ulaştığınızda sizi karıştırabilecek farklı örgü kumaş türleri vardır – çünkü çoğu aynı görünüyor. Ancak dikkatlice baktığınızda, bu örgü kumaşları ayırt eden farklı özellikler vardır.

Raşel örgüler Raşel Kumaş Satın Alan

Raşel örgü, tek bir mandal iğnesi ve bükülmüş iplik seti kullanılarak yapılır. Örgüler dantelli, yüksek desenli ve hatta kazıklı olabilir. Özellikleri, yoğun veya kompakt, açık veya yüce, kararlı veya esnek, tek yüzlü veya tersinir olabilen bir kumaşı içerir. Karmaşık tasarımlarıyla tanımlanabilir. Raşel makinenin hafif dantelden ağır şönillere yüksek özelleştirilmesi nedeniyle kullanım hemen hemen her giyside olabilir. Makineler hem düz hem de boru şeklinde çözgülü örme kumaşlar üretebilir.

Pamuklu interlok örgü. İnterlok Kumaş Kim Alır?

İplik kim alıyor,interlok kime satabilirim,interlok kumaş satın alan,süprem kumaş satın alan,penye kumaş kime satarım,örme kumaş kim alır,kim penye kumaş alır,triko kumaş satın alanlar,örme kumaş kim alıyor,penye kumaş kime satabilirim,

Pamuklu interlok örme, başka bir yaygın örgü tipidir ve bu, çeşitli kumaşlarda ve bazen de bazı baskılarda yerel kumaş mağazanızda (Joann, vb.) Bulabileceğiniz türdür. İnterlok kumaş alan dikmek için harika bir başlangıç ​​örgüsüdür – genellikle diğer örgülerden biraz daha kalın ve daha stabildir, bu da bir dokuma gibi çok diktiği anlamına gelir. Etek veya elbise (kullandığım için kullanılması kilidine gibi bu kilitlemeyi benim için kolay tişört maksi elbise ) gramajlı bana ganimet konusunda bilinçli az kendini hissettiren çünkü. Battaniyeler için de mükemmeldir – yüksek kaliteli bir his ile genellikle inanılmaz derecede yumuşaktır.

Triko. Triko Kumaş Kime Satarım

Bu, bir tarafında uzunlamasına kaburgalar, diğer tarafında çaprazlamasına kaburgalar ile pürüzsüz bir kumaştır. Yumuşak ve ince bir kumaştır. Bir Yarım Triko örgü kumaş, tek bir çubuk çözgü örme yapısına sahiptir ve genellikle astar ve iç çamaşırı yapmak için kullanılır; Tam triko multibar çözgülü örme bir yapıya sahiptir – iç çamaşırı, elbiseler ve bluzların yapımında kullanılır. Triko ile mayo da yapabilirsiniz.

El yapımı örgü kumaş

Örme, dünya çapında sayısız erkek ve kadın için bir hobidir. Örgü iğneleri ve iplik alan yardımı ve sayısız saat el emeği ile güzel kumaşlar örülür ve her parçaya giren aşk ve çaba nedeniyle herhangi bir makinenin ortaya çıkabileceğinden daha güzeldir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*