Spot Kot Kumaş.

Spot Kot Kumaş Nedir?

Denim, çivit, gri veya benekli beyaz ipliğe dokunmuş sağlam bir pamuklu dokuma kumaştır. Denim belki de klasik mavi kottan ceketlere, elbiselerden, tulumlardan ve daha fazlasına kadar en bilinen ve yaygın olarak kullanılan kumaşlardan biridir. Neredeyse elli yıl boyunca mavi jean klasik sembolü olmuştur.

Otantik denim pamuk ile yapılır. Mükemmel bir doku elde etmek için kotunuzda% 100 pamuğa ihtiyacınız var: pamuklu denim dayanıklıdır, ancak her aşınma ile vücudunuza şekil verilir, yani denim kotlarınız her çektiğinizde benzersiz şekilde kendi başınıza üretilir.

Sadece pamuklu kotonlara kısmi olmamıza rağmen, bazen% 1 veya% 2’lik streç, pamuğun klasik denim kotlara verdiği tüm harika nitelikleri korurken, biraz daha spot kot kumaş fazla konfor sağlar.

Kot Kumaş Yapımı

Denim, atığın iki veya daha fazla çözgü ipliği altına girdiği, sağlam ve sıkı bir şekilde örülmüş dimidir. Boyuna, bahçe indigo veya mavi boya ile boyanmış; yatay iplikler beyaz kalır. İplikler onları daha dayanıklı hale getirmek için çok güçlü bir bükülmeye sahiptir, ancak bu aynı zamanda kotun rengini de etkiler.

İplikler öyle sıkıca bükülür ki, indigo boya genellikle sadece yüzeyi renklendirir ve ipliğin merkezini beyaz bırakır. Mavi iplikler, kotunuzun dış kısmında gösterilen iplikler olur ve beyaz, kotunuzun iç kısmının beyaz görünmesini sağlayan ipliklerdir. Bu, kumaşın tersinde tanımlanabilen bilinen diyagonal nervürü üretir. Aşınma sayesinde,parça kot kumaş alan ipliği yüzeyi, altındaki beyaz ipliğin açığa çıkmasına neden olur ve bu da denimin solmasına neden olur. Kot pantolonlar temel spot kot kumaş 5 cepli pantolon veya kottan üretilmiş pantolonlardır.

Ne Zaman Denim Giymeliyim?

Denim genellikle zahmetsizce rahat bir kumaştır, ancak bazı ofisler kot pantolonların ve ceketler ve elbiseler gibi diğer denim malzemelerin iyi tasarlanmışsa işte giyilmesini sağlar. Kadınlar, kesilmiş jeanlerden, kama veya topuklu, geniş kesimli, geniş bacaklı jeanlere kadar çeşitli stillerde denim kot pantolon giyebilirler. Erkeklere gelince kot parçası alanlar iş için uygun bir kıyafet için ten rengi ya da mavi düğmeli, ince kesim jean’i eşleştirin.

Ofis dışında, denim muhtemelen ceketler, gömlekler, elbiseler, etekler, tulumlar, tulumlar ve elbette kotlar için mükemmel olan çok yönlü bir kumaştır. Aynı zamanda özelleştirilebilir: karakter giymek için kot giysinize yama, iğne, aplik ve sanatsal gözyaşı ekleyebilirsiniz. Gökyüzü, limittir.

Kot Kumaş Bakımı

Denim bakımına gelince, giysilerinizin yeni görünmesini sağlamak için içgüdülerinize karşı gelmek isteyebilirsiniz. Denim yaşlanır ve iyi kırılır, yaşlandıkça daha konforlu hale gelir. Gerçek spot kot kumaş formunuza kalıplanacak, yumuşaklaşacak ve kendi kişiliğini artırabilecek şekilde takılmalıdır. Okuma: Çok az bakım.

Kot Kumaş kırışıklık yapar mı?

Denim kırışıklık yapmaz ve kot kot pantolonların bakımı kolaydır.

Kot  kolay temizlenir mi?

Senin kotuna gelince, daha az daha fazla. Yıkama yani. Kot pantolonlar en fazla her beş saniyede bir yıkanmalıdır. Yıpranmayı önlemek için kotunuzu daima dışarıdan yıkamalısınız ve formda kalmak için düşük kurumaya takınız.

Baskılı Denim

Baskılı Denim, batik, şerit veya çiçek gibi bir desenle basılmış, örneğin kontrast renklerdeki ve çok genç bir pazarı hedef alan kumaşlardır.

Denim Yıkama

Altın madencileri için ilk kot çiftleri oluşturulduğundan beri jean giysilerin işlevinde ve tasarımında dramatik değişiklikler meydana geldi. Kot pantolon pazarının evrimi, kot giysilerinin işlenmesi için bazı özgün ve yaratıcı yöntemlerin geliştirilmesine yol açtı. Başlangıçta, kot pantolonları dayanıklılık ve pratikliklerine önem vererek iş kıyafetleri olarak pazarlandı ve satıldı.

Ancak kot pantolon tüketiciler tarafından genel gündelik giyim olarak keşfedildiğinde ve takdir edildiğinde, modaya uygun hale geldiler ve denim kıyafetlerini geliştirmek ve daha eşsiz hale getirmek için yeni teknikler geliştirildi. Bu teknikler arasında giysi yıkama, taş yıkama, klorlu taş yıkama, buz yıkama ve selülaz enzimi yıkama vardır. Temel olarak, bu tekniklerin tümü giysilerin döner tambur makinelerde işlenmesini içerir.

İlk nesil indigo kot pantolon, denim kumaşlarda kullanılan terbiye teknikleri nedeniyle ilk satın alındığında sert ve rahatsız oldu. Normal olarak dokumadan sonra, greige denim şarkı söylenir, nişasta ve bir kayganlaştırıcı ile bitirilir ve ardından mekanik olarak büzülür. Bu mekanik daralma, eli bir miktar “kırdı”, ancak yumuşak bir tutamaç sağlamak için başka işleme teknikleri kullanılmadı.

Genellikle tüketiciler yeni satın alınan bir çift kotu eve götürür ve ilk giymeden önce bir veya birkaç kez yıkayarak onları yumuşatırlardı. Denim kumaş, aynı temel bitirme sistemi kullanılarak işlenmeye devam eder, ancak kesilip dikildikten sonra, denim giysiler ek işlemden geçirilebilir.

Kot pantolonun pazarındaki ikinci nesil, üretici tarafından önceden yıkanmış kot üretti. Bu kot pantolonlar, solmuş bir görünüme ve birkaç kez yıkanmış gibi rahat hissettiren daha yumuşak bir ele sahipti. Bu eğilim de moda oldu ve tüketiciler bu ek işleme dahil ekstra maliyeti ödemeye istekliydiler. Tüketicilerin artık kotlarını kendilerine “zorla sokmak” zorunda kalmamasına ek olarak, kotun çoktan artık büzülme veya hiç büzülme olmadan boyutlarına büzülmesinin de faydası oldu.

Önceden yıkanmış kotların kullanılmasından kısa bir süre sonra, yaşlanma sürecini hızlandırmak için aşındırıcı taşların kullanılması fikri geliştirildi ve “taş yıkama” doğdu ve daha da “kırılmış” bir görünüm yaratıldı. Daha sonra, bu yıkama tekniklerine klorlu ağartma maddesi dahil edildi ve yepyeni bir soluk mavi kot ailesi gelişti. Daha sonra, gözenekli taşların bir ağartma maddesine batırıldığı ve daha sonra kuru ya da hafif nemli giysilerle yuvarlandığı buzla yıkama geliştirilmiştir. Bu prosese asit yıkama, kar yıkama, badana, buzlu vb. Birçok isim verilmiştir. Aslında, “asit yıkama” terimi bir yanlıştır çünkü asitler bu işlem için asla kullanılmamalıdır.

Yakın zamanda, selülaz enzimlerinin renk ve lif giderimini hızlandırmak için kullanıldığı bir selülaz yıkama prosedürü geliştirilmiştir. Arzu edilen yıkanmış bir görünüm elde etmek için azaltılmış miktarda taş kullanılabilir. Bu işlem daha verimli olabilir; çünkü daha az taşla daha büyük yük boyutları işlenebilir ve döner tamburun iç kısmında daha az aşındırıcı etki vardır.

Ünlü Denim Terimleri

Taş yıkama: Rengi fiziksel olarak gideren ve kontrast ekleyen bir işlem. Kot pantolonlar ve taşlar belli bir süre boyunca birlikte döndürülür. Yıkama süresi kumaşın son rengini belirler – kot ve taşlar ne kadar uzun döndürülürse renk o kadar açık ve kontrast elde edilir. Daha sonra kot durulanır, yumuşatılır ve kurutulur.

Nehirde Yıkama: Denimya bağbozumu, yıpranmış bir el vermek için pomza taşı ve selüloz enzimlerinin bir kombinasyonunu kullanan bir yıkama işlemi. Yıkayıcı sadece ilk döngü için taş ve kumaşla yüklenir. İkinci evrede, taşlarla birlikte enzimler verilir ve doğal bir görünüm elde edilinceye kadar yuvarlanır.

İndigo: İlk önce İndigofera tinctoria bitkisinden alınan denim için kullanılan boya. Günümüzde kullanılan indigoların çoğunluğu sentetik olarak yapılmıştır. Doğal çivit mavisi kırmızı renktedir.

Japon teriminde, vintage denimde dikey çizgilerde ‘Demir-Ochi’ oluşumuna atıfta bulunulmaktadır. İplik genişliği bağbozumu kotta aynı olmadığı için, renk en çok iplik en kalın olduğu zaman solar. Bu, tek bir dikey indigo ipliği boyunca birkaç santimetrelik beyaz veya çok soluk bir iplik meydana getirir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!