Spot Hazır Giyim Alınır.

spot giyim alan

Polyesterden bahsederken akla gelen ilk şey, gömlekleri çiçekli elbiseler olabilirken, her yerde bulunan bu kumaş, sandığınızdan daha çok gardırobunuzda. Atletik giyimden iç çamaşırına kadar polyester günlük kıyafetlerden bir dizi içinde bulunabilir stok kumaş alanlar. Pamuktan ve diğer doğal malzemelerden yapılan giysiler azaldıkça, giyim üretiminde polyester kullanımı her zamankinden daha popüler hale gelmiştir. Ama tam olarak polyester nedir?

parti giyim alanlar

Polyesterin ne olduğunu, nerede bulunabileceğini ve bu popüler kumaş hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Polyester Nedir? Kumaş Alan

Basit bir şekilde ifade edilen polyester, bir tür plastikten oluşan sentetik bir kumaştır. Daha az basit bir ifadeyle, polyester kimyasal bileşiklerin ester grubuyla ilişkili moleküler polimerlerden oluşur (bu nedenle “polyester kumaş alan” terimi). Pek çok polyester çeşidi varken, yaygın olanı “polietilen tereftalat” veya PET, giyim ve ambalajda bulunan bir plastik türüdür. Sıvı polyester gerilir ve endüstriyel bir parti kumaş alan makinesi kullanılarak kumaşa dönüştürülür.

Polyester Bulmak En Çok Nerede Olursanız

Polyesterin nerede bulunabileceği ile ilgili en yaygın sorulardan biri. 1940’ların başlarındaki icadı ve 1951’de halka tanıtılmasının ardından polyester, hafif ceketler, eğlence takımları ve parlak renkli A-çizgi elbiseler şeklinde yıllarca süren yıllık fotoğraf fotoğraflarına hükmetmeye devam edecektir.

spot giyim alan

Günümüzde polyester ip alan genellikle pamuk, yün ve naylon gibi diğer kumaş alan birlikte olmakla birlikte, elbiseler, bluzlar ve bolluklarda da bulunabilir. Çok yönlülüğü (ve nispeten düşük bakım gerektiren bakım talimatları) nedeniyle polyester, geniş bir dizi dış giyim, atletizm ve fitness kıyafeti içinde de bulunur.

Lehte ve aleyhte olanlar

Polyester’in bu kadar yaygın bir cazibe kazanmasının birtakım nedenleri var. Son derece kırışıklıklara dayanıklı aktif giysiler ve seyahat kıyafetleri için cazip bir seçimdir. Aynı zamanda nem dayanıklı ve esnek , bu da birçok sporcu arasında popüler bir seçim yapar.

Öte yandan, araştırmalar özellikle polyesterin özellikle nefes almaması nedeniyle hassas ciltler için en iyi kumaş alanlar olmadığını gösterdi. Doğal, biyo bozunur malzemelerden yapılmış giysileri tercih edenler için de ideal değildir. Hangi giysilerinizin polyester içerdiğinden emin değilseniz, polyester konusunda en iyi eğitim gardırobunuzdan bir göz alarak bulunabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın