Ütü Nasıl Yapılır?

İpek kumaş nasıl ütülenir,viskon kumaş nasıl ütülenir,kadife kumaş nasıl ütülenir,saten nasıl ütülenir,kadife nasıl ütülenir,perde kumaş nasıl ütülenir,polyester kumaş nasıl ütülenir,yün kumaş nasıl ütülenir,ipek nasıl ütülenir,şifon nasıl ütülenir,süprem nasıl ütülenir,sandy nasıl ütülenir,mikro nasıl ütülenir,gömlek nasıl ütülenir,elbise nasıl ütülenir,gelinlik nasıl ütülenir
Kumaş Nasıl Ütülenir

FARKLI KUMAŞLAR NASIL ÜTÜ YAPILIR.

Kumaşlar kararsız. Her biri farklı bir bakım ve ütüleme tekniği gerektirir. Bu yüzden, zamanınızın ve elbette elbiseleriniz için, günlük kumaşların kullanışlı bir listesini ve ellerinden gelenin en iyisini yapmak için ihtiyacınız olan ipuçlarını derledik. Keyfini çıkarın. Ve mutlu ütüleme.

Talimatlar.

İpek kumaş nasıl ütülenir,viskon kumaş nasıl ütülenir,kadife kumaş nasıl ütülenir,saten nasıl ütülenir,kadife nasıl ütülenir,perde kumaş nasıl ütülenir,polyester kumaş nasıl ütülenir,yün kumaş nasıl ütülenir,ipek nasıl ütülenir,şifon nasıl ütülenir,süprem nasıl ütülenir,sandy nasıl ütülenir,mikro nasıl ütülenir,gömlek nasıl ütülenir,elbise nasıl ütülenir,gelinlik nasıl ütülenir
Ütü Nasıl Yapılır

Asetat. Yanıklardan sakının. Nemliyken, düşük sıcaklık, öğenin içinde buhar ve demir kullanmayın.

Fitilli kadife. Peluş bir beyaz havlu üzerine yerleştirin ve dışarıya ütüleyin parça kumaş alanlar. Kumaşı düzeltmek için elinizi bile kullanabilirsiniz.

Pamuk Nemliyken bastırın, yüksek sıcaklık ayarını kullanın ve tabi ki, inatçı kırışıklıklar için kusursuzdur .

Dantel  Kumaş ve ütü arasında bir bez kullandığınızdan emin olun.

Keten   Ütülemeden önce eşyalarınızı ters çevirin. Yaka ve kelepçeleri keskinleştirmek için Kusursuz kullanın.

Polyester            kumaş alan Sıcaklığı düşük veya orta sıcaklığa ayarlayın, kumaşın biraz nemli ve ütünün aşağıdan ütünün olduğundan emin olun.

Reyon   Sıcaklığı düşük ısıya ve ütünün içine atın. Giysilerinizi küçük bölümler halinde ütüleyerek dışarı çekmekten kaçının.

Saten    Kumaşı ters çevirin, kumaş alanlar nemli olduğundan ve buhardan kaçının. Bu kadar basit.

İpek       Kumaşı ters çevirin, sıcaklığı en düşük ayara getirin ve herhangi bir buhar kullanmayın.

Yün        Ütü ile kumaş arasında nemli bir bez kullanın. Düşük ısıda ütüleyin ve buhar kullanın.

Dikiş Öncesi Neden Ütü Yapmamalısınız?

Hepimiz nasıl demirleneceğini biliyoruz ve projelerinizi ütülemenin sezgisel görünebileceğini biliyoruz, çünkü burası zaten kırılmış ve yıpranmış parçalarınızdan kırışıklıkları nasıl çıkarırsınız. Durum bu değil! Projenizde ütü yapmak kumaşınızda ufak kumaş parçası alan değişiklikler yapabilir, giyim eşyası üzerinde ince, bir parçanın uyumunu ve yapısını gerçekten etkileyebilir. Bu, giyilebilir ayakkabıların nasıl dikileceğini öğrenirken özellikle doğrudur. Ütü ütünün kumaş üzerinde kaymasını içerdiğinden, kumaşı tutabilir ve tutabilir. Baskı yapmak, kırışıklıklarımızı daha az şifon kumaş alan bir şekilde düzleştirerek bunu önler. Bu özellikle narin ve ince kumaşlar için geçerlidir.

Ütüleme

Kumaş Nasıl Ütülenir

Presleme ve ütüleme arasındaki fark tamamen hareket halindedir. Basarken, ütüyü yukarı ve aşağı kaldırırsınız. Ütü yaparken, ütüyü kumaşınızda ileri geri veya ileri hareketle kaydırırsınız. Aşağıdaki infografik bunu mükemmel bir şekilde açıklıyor.

Parça Kumaş Satın Alan.

Ütü için Isı Testi:  Kullanmayacağınız saten kumaş alan bir köşesini bulun. Ütünüzü ısıttıktan sonra, kumaş üzerinde “yanlış taraf” ya da kumaşın arkasından birkaç saniye basılı tutarak bu parça üzerinde test edin. Eğer iyi çalışıyorsa, devam etmeye hazırsınız. Eğer bir işaret bırakırsa, daha serin bir ayar yapmadan önce ütünüzü kapatıp soğumaya çalışın. Bu işe yaramazsa, başka bir ayar deneyin. Ütünüzün iz bırakmaya devam etmesi durumunda, bu kumaş için basmayı atlamanız veya yeni bir demir almanız gerekebilir!

Ütünüzdeki Buhar Ayarlarını Test Edin:  Ütünüzdeki buhar ayarını da test ettiğinizden emin olun. Birçok viskon kumaş alan bu ekstra özellikten faydalanacak, ancak bazı ince kumaşlar baskıyla çarpılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın