Şifon Kumaş Nasıl Dikilir?

Şifon nasıl dikilir,ince kumaş dikmenin basit yolları,şifon hangi iğne ile dikilir,

Şifon Dikmek İçin İpuçları.

Şifon, pamuk, ipek veya sentetik elyaftan yapılan birçok hafif ve şeffaf kumaştan biridir. Pek çok insan ipeksi, kaygan dikiş dikmekten korkar ve korkar. ince kumaş. Bu tür bir kumaşın dikiş makinesinde ilk dikişiniz olmasına izin vermeyin. Biraz deneyim kazanın, böylece hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Hafif kumaşların çoğu güzelce örtülür, bu nedenle şık giysiler için mükemmel bir seçimdir. iç çamaşırı ve bazen ev dekorasyon projeleri. Hafif kumaşlar çok güzel bir şekilde toplanır ve toplanır, ancak kumaştan görebileceğiniz için çok fazla dikiş veya ayrıntı olmadan basit tasarımlara dikildiklerinde en iyi sonucu verirler.

Onları sonsuza kadar kaydetmek zorunda değilsiniz, ancak projenizi bitirene kadar saklayın. Projenizden dikişleri çıkarmaya çalışmak yerine, bir dikiş yöntemini veya dikiş makinenizi test etmek için artıkları kullanın. Böyle yapmak ise dikiş kaldırmak çok dikkatli olmak değil yanlışlıkla kumaş lifleri yerine dikiş konuları keserek kumaşı yırtmak için.

Şifon veya Hafif Kumaş Kesimi. Şifon Kumaş Satın Alan

Kesim masası veya kesme tahtası kullanın veya kesme tahtasını kağıt mendil ile hizalayın. Kumaşı kesmeye çalışırken kumaş hala kaymak istiyorsa, kağıt mendil kağıdına ince bir sprey yapışkan tabakası uygulayın. Döner kesicinizde keskin kumaş makas veya yeni bir bıçak kullandığınızdan emin olun.

ŞİFON KUMAŞ NASIL YIKANIR? BURDAN OKUYUNUZ.

Şifon veya Hafif Kumaşların İğnelenmesi.

Bu hafif, şeffaf kumaşı tuttururken, bu ağır iş pimlerini gizlemeniz ve yalnızca ipek veya ince, keskin iğneler kullanmanız gerekir. Eğer elinizde yoksa, bu kumaş için bir pakete yatırım yapın ve onlara kendi iğne yastığını verin, böylece onları diğer düz iğnelerinizden ayrı tutabilirsiniz! Desen ağırlıkları, iğne deliklerinin gösterileceği kumaş için de yararlıdır.

Şifon veya İnce Kumaş Dikmeye ve Dikmeye Başlama

İnce ve hafif kumaşın boğaz plakası açıklığında yutulduğu bilinmektedir. Makineniz için mevcut olan en küçük açma boğaz plakasını kullandığınızdan emin olun (doğru iğne pozisyonu ayarıyla ). İnç başına 12 ila 20 dikişlik bir dikiş ayarı kullanın. Dikişlere başlarken ipliklerin uçlarını iğnenin arkasında tutun. Dokusuz veya sabitleyici olmadan dikiş yapıyorsanız, dikişlerin başlatılması ve durdurulması için ekstra dengeleyici gerekebilir.

Kumaşınız çok şeffaf olduğu için, tüm iç yapı dışarıdan görülebilir. Kumaşın Bu tür bir 4 iplik kullanımı yer değil. Dikişi veya birbirine yakın iki sıra dikiş dikmek ve ardından dikişe yakın kırpmak, dikiş oluşturmak için en iyi yönteminizdir.

Şifon veya Şeffaf Hafif Kumaş için İplik

Kumaş alan çok ince liflerden yapılmıştır, bu nedenle kumaştan daha ağır olmayan bir ipliğe ihtiyacınız vardır. Bu dikiş işi için kaliteli, pamuklu veya polyester pamuk kaplı iplik olan ince iplik kullanın.

Masura ipliği zorlukla görülebilen dikişleri keşfetmek için bir seçenektir ve makinede dikerken yerinde kalması için kumaşı elle teyellemek için en iyi seçimdir. İplik kalitesiyle ilgili hala şüpheleriniz varsa, lütfen ziyaret ettiğinizden emin olun.

Dikiş Makinası İğneleri

Dikiş makinesi iğneleri fark yaratır. Dikiş makinesi iğnenizi ince bir iğneye değiştirin. Unutmayın, iğne boyutu sayısı ne kadar küçükse, iğne o kadar ince olur, bu durumda dikiş makinenizde 11 numara veya hatta 8,9 numara boyutunda bir iğne kullanabilirsiniz.

ŞİFON NASIL ÜTÜLENİR? BUDAN BAKIN.

Şifon nasıl dikilir,ince kumaş dikmenin basit yolları,şifon hangi iğne ile dikilir,

Şifon ve Şeffaf Hafif Kumaş İçin Dikiş İpuçları

Kumaş satın alan katmanlarının arasına veya altına kağıt mendil veya hafif yırtılabilir sabitleyici yerleştirmek, dikişlerin bozulmasını ve kumaşın gerilmesini önlemeye yardımcı olur. Bobin ipliğiyle elle teyel yapmak, dikiş makinesinde gerilmeye ve bozulmaya neden olabilecek pimlerle dikiş yapmaktan kaçınmanıza da olanak tanır.

Arayüz ve Kenarlar

Arayüzleme gerektiğinde, güçlü ve dengeli, hafif, şeffaf bir kumaş olan Silk Organza kullanın. Ayrıca birçok durumda kumaşınızın ikinci bir katmanını da kullanabilirsiniz.

Şifon veya çok ince kumaş kullanırken derin, geniş yüzeyler yapmayın. Kenarları bitirmek için, yüzeye bakan veya ciltli bir eğilimli bant kullanın. Kumaşınızdan kendi biye bandınızı yapmanız mümkün olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın