Şifon Kumaş Alımı Yapanlar

Şifon alımı yapan,şifon alımı yapanlar,şifon kumaş alımı yapan yerler,şifon kumaş alımı yapan kişiler,şifon kumaş alımı yapan firma,

Şifon Kumaş Alımı Yapanlar.

Şifon, yumuşak bir şekilde saran zarif bir kumaştır. Esas olarak pamuk, ipek veya naylon, suni ipek ve polyester gibi sentetik liflerden yapılır. Böylesine çeşitli bir kompozisyon, sadece şifon ürünlerinin kesinlikle her kadının gardırobunda bulunabileceği anlamına gelir.

Şifonun yarı saydamlığını yaratan ağ örgüsü vardır. Başlangıçta kısraklar, elbiseler ve eşarplar örmek için kullanılıyordu. Ancak artık bileşimi o kadar gelişmiştir ki bu malzeme herhangi bir giysi üretiminde vazgeçilmez hale gelmiştir. Şifon yapmak için kullanılır: abiye, gelinlik, dans kostümü, etek, elbise, bluz, gömlek, gecelik, şal ve hafif eşarp. Bu, kolayca zarar görebilen kırılgan bir kumaştır, bu nedenle şifon giysiler her gün değil. Temel olarak, dikiş yaparken, yarı saydam olduğu için birkaç kat şifon kullanılır. Ancak bunun yanında keskinlik ve açıklık eklemek gerekiyorsa, bir kat kumaş kullanın. Gardırop malzemeleri dışında bu malzeme genellikle iç mekanlarda kullanılmaktadır. Odayı olumlu bir şekilde vurgular ve görsel olarak genişletir. Bazı şifon türleri, perdeleri dikmek için kullanılır.

KUMAŞ ALIMI YAPIYOYUZ. www.kumas.org

Kıyafet Alırken Kumaş Kalitesi Nasıl Belirlenir
Kıyafet Alırken Kumaş Kalitesi Nasıl Belirlenir

Şifon bir dokuma yöntemidir, “şifon” denilen ipliklerin kendileri yoktur. Şifon, ipek lifleri kullanılarak yapılan bir kumaş alan olduğundan, “İpek ve yarı ipek kumaşlar” a göre düzenlenmektedir.

Modern bir ütüyle şifon nasıl ütülenir: “

İpek” modunu seçin veya cihaz ayarlarında dereceler belirtilmişse, bu 60 ila 120 derecedir.

Ütünün taban plakasına özel bir ataşman yerleştirin (kumaşı metalden uzak tutmanın daha iyi olacağını unutmayın).

Ek yoksa tülbent hazırlayın. Ters çevirin. Buharlama modunun açık olup olmadığını önceden kontrol edin.

 Etkinleştirilirse, kaldırın. Ürünü ütüleyin. Bez kullanıyorsanız, ıslatın, eğer kuru ise, ıslaksa, o zaman gazlı bez kuru olabilir.

 Öğenin hala buharda pişirilmesi gerekiyorsa, ütünün içine yerleştirilmiş buharlama modunu kullanın, ancak çok dikkatli bir şekilde – birkaç kat gazlı bezle ve üründen uzakta.

Şifon kıyafetler nasıl yıkanır: temel kurallar.

Şifon alımı yapan,şifon alımı yapanlar,şifon kumaş alımı yapan yerler,şifon kumaş alımı yapan kişiler,şifon kumaş alımı yapan firma,

Zarif ve şık bir şifon kumaş kim alır? kıyafet sadece güzel ve modaya uygun değil, aynı zamanda çok rahat bir şeydir. Havadar bir şifon elbise, sıcak bir öğleden sonra bile kendinizi rahat hissetmenizi sağlar, çünkü bu hafif giysiler havayı hapsetmez ve vücudunuzun özgürce nefes almasını sağlar. Ancak bu hassas kumaşın orijinal görünümünü korumak için şifon nasıl yıkanır?

Şifonun temeli farklı malzemeler olabilir – ipek, pamuk, viskon veya sentetik. Farklı ürünler için yıkama koşulları, bileşime bağlı olarak değişebilir. Elbisenizi yıkamadan önce etiketi dikkatlice okuyun – üzerinde doğrudan kıyafetinizle ilgili öneriler bulacaksınız.

Kumaş türünden bağımsız olarak, şifon ürünleri yıkarken uyulması gereken evrensel kurallar vardır:

El yıkamak. Şifon elbisenizi tazelemek için çamaşır makinesini kullanmanıza gerek yok. Bu hassas kumaş için elde yıkama tercih edilir ve yıkanması kolaydır.

Düşük sıcaklık. Ürünü yıkamak için sıcak suya ihtiyacınız yoktur – sıcaklığının 30 derece olması yeterlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın