Penye Kumaş Alımı Yapanlar?

Ham penye alımı yapan,penye kumaş alımı yapan,penye kumaş alım yapanlar,ham penye alımı yapanlar,süprem kumaş alımı yapan yerler,penye kumaş alımı yapan kişiler,penye kumaş alımı yapanlar zeytinburnu,

Penye Kumaş Alımı Yapanlar?

Neden Pamuk?

Pamuk yumuşak, emici bir elyaftır ve vücudu yazın serin ve kışın sıcak tutmada mükemmeldir, bu da onu giysiler için mükemmel bir kumaş yapar. Pamuk, MÖ 3000’den beri hayatımızın sadece kumaşı olmakla kalmayıp, bugün hayatımızın 1 numaralı kumaşı olmaya devam ediyor.

Tarama devreye girdiğinde, pamuğu daha yumuşak ve daha sevimli hale getirdi. Pamuğun bugünkü durumu ve imalatta gelecekteki gelişmeler göz önüne alındığında, önümüzdeki 3000 yıl boyunca hayatımızın 1 numaralı kumaşı olmaya devam edeceğine şüphe yok.

Bu blogda penye pamuğu ve neden mükemmel yumuşaklık sağladığını keşfedeceğiz. Öyleyse hemen içeri girelim:

Penye Nedir?

Penye kumaş alımı yapan pamuk, normal pamuğun daha yumuşak bir versiyonudur. Pamuk toplandıktan sonra daha fazla muamele edilerek yapılır, ardından iplik haline getirilir. Pamuğa eklenen iş ve daha yüksek kalite nedeniyle, penye pamuk genellikle normal pamuktan daha pahalıdır.

Penye pamuğun yumuşaklıkta üstün ve normal pamuktan daha dayanıklı olmasıyla birlikte nasıl yapıldığına bakalım.

Penye Pamuğun Üretim Süreci Nedir?

İp alan,naylon kumaş,su geçirmez kumaş,paraşüt kumaş alan,ucuz kot kumaşı,parti saten,kumaş çeşitleri,gabardin kumaş satışı,parça kumaş satış yerleri,mikro kumaş alan,parti iki iplik kumaş,parça süprem,parça interlok,parti sandy kumaş,spot sendy kumaş,kumaş pazarı,İstanbul kumaş,kırmızı siyah puantiyeli kumaş,puantiyeli kumaş fiyatları,siyah beyaz puantiyeli kumaş,puantiyeli elbiselik kumaş,kırmızı puantiyeli kumaş,puantiyeli tül kumaş,puantiyeli şifon kumaş,puantiyeli saten kumaş,puantiyeli kumaş
İp alan,naylon kumaş,su geçirmez kumaş,paraşüt kumaş alan,ucuz kot

Penye pamuk üretim sürecini anlamak için önce normal pamuk üretim sürecine değinelim. Normal pamuk veya “geleneksel” pamuk yapmak için önce pamuk hasat edilir. Oradan temizlenir ve tohumlar çıkarılır. Pamuğun taranması veya taranması burada devreye girer. Konvansiyonel bu aşamada iplik haline getirilir. Penye kumaş alanlar fazladan bir basamağı vardır. Tabii ki, bu ekstra adım pamuğu taramaktır.

Penye pamuk normal pamuktan daha yumuşaktır çünkü tarandıkları için herhangi bir kirlilik veya kısa çıkıntılı iplikler içermez. Penye pamuk aynı zamanda normal pamuktan daha güçlüdür çünkü tarama işlemi kırılmaya eğilimli kısa lifleri çıkarır.

Penye ipliği oluşturma adımını inceleyelim:

Lifler ayrılır ve kabaca dizilir, böylece hepsi aynı yöne bakar.

Daha sonra bu hizalanmış lifler şeritlere bölünür ve bunlar daha sonra iplik veya ipliğe dönüştürülür.

Daha sonra kalan yabancı maddeleri ve kısa pamuk liflerini çıkarmak için ince fırçalar (tarama) kullanılır.

Orijinal hacmin yaklaşık% 15’i kaldırılır ve geriye yalnızca düzleştirilmiş ve hizalanmış uzun düz şeritler kalır.

Son olarak, bu Penye Pamuk ipleri iplik veya ipliğe eğrilir.

Süreç oldukça basit geliyor ve dürüst olmak gerekirse, birinin 1902’den önce gelmemesine şaşırdık! Ayrıca tüm pamuğun taranmaması da şaşırtıcıdır, öyleyse penye pamuğun neden üstün olduğuna bakalım.

Penye Giymenin 5 Faydası

1) Penye Pamuk Yumuşak ve Nefes Alabilir

Herhangi bir yabancı madde veya kısa çıkıntılı ipler içermediği için Penye pamuk, normal pamuktan bile daha fazla yumuşaklığa ve nefes alabilirliğe sahiptir. Penye pamuk da bu nedenle diğer kumaşlarla güzel bir şekilde eşleşir. Bu nedenle, genellikle penye kullanılan polyester / pamuk karışımı gibi karışık gömlekler göreceksiniz.

2) Penye Pamuk normal pamuktan daha güçlüdür

Penye işlemi sırasında kısa lifler çıkarılmıştır. Bu, kırılma olasılığı daha düşük olan uzun sıkı bir iplik oluşturmak için uzun sehpalar birlikte eğrildiği için kumaşı daha güçlü kılar. Kısa lifler, zincirdeki meşhur “zayıf halkaydı” ve tarama işlemi onları ortadan kaldırdı.

3) Yazın Serin, Kışın Sıcak

Her duruma uygun bir kumaş bulmak zordur. Pamuk sadece o sıcak yaz aylarında nefes aldırmaz, aynı zamanda kışın sıcağı tutmasıyla da bilinir. Bu özellik, soğuk nemi vücudunuzdan uzaklaştıran emicilik özelliğinden kaynaklanmaktadır.

4) Hem yetişkinler hem de çocuklar için harika

Pamuk bir çiçekten başlar ve nihayetinde sevdiğimiz yumuşak kumaşa dönüşmeden önce kabarık bir top haline gelir. Hepimiz doğal lifleri seviyoruz. Cildimizle iyi çalışırlar. Onları çocuklarımız için seviyoruz ve dürüst olmak gerekirse onları kendimiz için de seviyoruz. Tarama işlemi, safsızlıkları gidermeye yardımcı olarak daha da yumuşak hale getirir penye kumaş satın alan.   

5) Bakımı Kolay

Kolay bakım talimatları ve rengini iyi tutan pamuklu tişörtünüz defalarca yıkanabilir. Pamuğun küçülme eğilimi olabilir, ancak sıcak suda yıkamadığınız sürece bunda bir sorun görmemelisiniz.

Hepimizin aynı sayfada olduğundan emin olmak için, bu bakım talimatlarını inceleyelim.

Penye Bakımı

Pamuk, uygun şekilde bakılmazsa bazen hassas bir kumaş olabilir, pamuğunuzun zaman içinde dayanmasını sağlamak için aşağıdaki en iyi uygulamaları kullandığınızdan emin olun:

Makineyi soğuk veya ılık suda yıkayın: Pamuk makinede yıkanabilir, ancak çekme miktarını azaltmak için sıcak sudan kaçınmak isteyeceksiniz.

Ham penye alımı yapan,penye kumaş alımı yapan,penye kumaş alım yapanlar,ham penye alımı yapanlar,süprem kumaş alımı yapan yerler,penye kumaş alımı yapan kişiler,penye kumaş alımı yapanlar zeytinburnu,

Süslü tişörtler için özel talimat: Ekran Baskılı tişörtler veya diğer dekoratif öğeler her zaman makinede soğuk, içten dışa doğru yıkanmalı ve kuru olarak asılmalıdır. Bu, dekorasyonun çok çabuk zarar görmemesini veya solmamasını sağlayacaktır. 

Normal bir yıkama döngüsü kullanın: Kumaşın yeni kalmasını sağlamak için normal bir yıkama döngüsü kullanmak, alçakta kurutmak ve kırışıklıkları önlemek için hemen kurutucudan çıkarmak isteyeceksiniz.

Kırışıklıklar görünürse: Bunları gidermek için ütü veya buharlayıcı kullanın.

Sonuç

Penye pamuk, hepimizin çok sevdiği pamuğa ek bir bonus sağlar. Ek iş ve maliyet söz konusu olsa da, buna tamamen değdiğini düşünüyoruz. Penye pamuk daha güçlü, daha yumuşak ve bakımı kolay bir kumaştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın