Ayakkabı Kurutma ve Temizleme Kuralları

Ayakkabı Kurutma ve Temizleme Kuralları

Doğal veya yapay malzemelerden yapılan kadın ve erkek ayakkabıları sürekli bakım gerektirir. Ürünler için bakım, özel araçlar ve saklama koşulları malzeme türüne göre belirlenir. Kurutma, ayakkabı bakımında önemli bir adımdır. Deri veya süeti kuru tutmak için ayakkabılarınızı günlük olarak değiştirmeyi unutmayın. Çok kuru ve sıcak havalarda bile ayaklarımız önemli miktarda nem yayar, bu nedenle yüksek kaliteli kurutma için bu tür ürünlerin en az bir güne ihtiyacı vardır. Uzmanlar, ayakkabının daha uzun hizmet ömrü için ürünlerin 2 / 3’ünün dinlenmesi gerektiğini söylüyor.

Islak erkek botları ayakkabıları ve botları oda sıcaklığında özel bloklar üzerinde kurutulmalıdır. Bu cihazlar, malzemenin gerilmeden veya bükülmeden genişlemesine yardımcı olur. Aynı zamanda, ürünlerin giyilmesi sırasında oluşan tüm kıvrımların iyi bir şekilde düzeltilmesi, bacaklar için giysilerin estetik açıdan çekici bir görünüm, orijinal şekillerini kazanması önemlidir. Ürünlerin kurutulmasında çeşitli kurutucular, saç kurutma makineleri, ev aletleri ve radyatör kullanılması kesinlikle yasaktır. Isıtma cihazları ile deri ve süet çok çabuk kurur, sertleşir ve aşırı derecede kırılgan hale gelir, malzeme çatlar ve küçülür.

Kırmızı keten,kırmızı kumaşlar kırmızı elbiseye nasıl ruj gider,kırmızı elbiseye hangi ren ayakkabı gider,kırmızı elbise aksesuarları,kırmızı elbiseye ne tür takı gider,kırmızı elbiseye hangi renk çanta gider,

Çoğumuzda bu ara parçalar yok, bu nedenle ayakkabılarınızı etkili bir şekilde kurutmak için gazete kağıdı kullanmanızı öneririz. Erkek ayakkabıları, önceden buruşuk gazetelerle oldukça sıkı doldurulur. Kağıtla doldurulmuş ürünler oda sıcaklığında kurumaya bırakılır. Çizmelerin, botların veya ayakkabıların bolca ıslanması durumunda, gazeteyi ıslandıkça birkaç kez değiştirmek daha iyidir. Ürünler tamamen kuruduktan sonra yüksek kaliteli krem ​​veya vazelin ile iyice işlenirler, gliserin, hint yağı veya bitkisel yağlar cildi yumuşatmada oldukça iyi bir etkiye sahiptir.

Ayakkabılarınızı temizlemek sorumlu ve gerekli bir bakımdır. Akşamları deri erkek ayakkabılarının, botlarının, ayakkabılarının ve spor ayakkabılarının temizlenmesi tavsiye edilir. Bunun nedeni, sabahları ürünleri işlerken, kremin cilde emilmesi için zamanının olmaması, malzemenin neme daha az dirençli hale gelmesi, ürünlerin oldukça hızlı bir şekilde kirlenmesi, yüzeylerinde su damlalarıyla birlikte göze hoş görünmeyen gri-beyaz lekeler sağlayan toz birikmesidir. Yani sabahları ayaklarınızı temizlemek zaman kaybıdır.

Ayakkabıların dayanıklılığı, estetik çekiciliği ve işlevselliğindeki temel faktör, ürünlerin amaçlanan ve uygun bakımla kullanılmasıdır. Kirlenmiş ayakkabılar önce iyice temizlenmelidir. Deri ürünler için suya ve yumuşak bir sünger veya beze ihtiyacınız olacaktır. Nubuk ve süetten yapılan ürünler için özel fırça ve ürünler satın almanız gerekmektedir. Kontaminasyon yoğunsa, bir bez ve köpük temizleyici kullanabilirsiniz. Çamaşırlar temizlendikten sonra kurumaları için zaman bırakılmalıdır. Ve bundan sonra erkek ayakkabıları çeşitli bakım işlemlerine tabi tutulur.

Spor ayakkabıların, ayakkabıların, botların deri tabanlarının da özel sıvılar ve spreylerle işlenmesi gerektiğini pek kimse bilmiyor. Bu fonlar, malzemenin dayanıklılık, su geçirmezlik ve esneklik özelliklerini uygun seviyede tutmasına yardımcı olacaktır. Deri ürünleri temizlemek için, kiri hızlı ve verimli bir şekilde temizleyen ve malzemenin rengini değiştirmeyen yumuşak köpüklü bir deterjan kullanılması önerilir. Daha kaba doğal derinin etkili bir şekilde temizlenmesi için, eski ayakkabı kremini ürünlerin yüzeyinden serbestçe çıkaran çeşitli ürünler kullanılır.

Çok kirli erkek ayakkabılarını, spor ayakkabılarını, ayakkabılarını ve botlarını temizlerken en iyisi ürünlerin tabanları için kiri çıkarmak için tasarlanmış özel kaba fırçalar kullanmaktır. Hassas zımparalanmış derinin temizlenmesi özel dikkat gerektirir, burada süngerler, kadife ve deri için tasarlanmış silgiler ve ayrıca krep fırçaları kullanmak en mantıklıdır. Zımparalanmış derinin kirli ve yağlı alanları kombinasyon fırçası ile kolayca temizlenebilir. Doğru bakım sayesinde her tür cilt uzun süre görünümünü ve kalitesini koruyacaktır.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın