Scuba Kumaş

scuba kumaş sukuba kumaş zeytinburnu scuba kumaş spot scuba kumaş parti scuba kumaş stok scuba kumaş

Scuba Kumaş Nedir?

Scuba, iyi bilinen Neopren malzemenin (Kloropren kauçuk olarak da bilinir) moda çeşididir. Normalde Lycra veya Spandex ile karıştırılmış bir poli olan çift örgü kumaş. Çok pürüzsüz bir dokuya ve ince bir masura ipliğine sahiptir. Tüplü kumaş çok yaylıdır. Scuba krep olarak bilinen başka bir çeşitlilik, Scuba kumaşına benzer, ancak çok daha hafiftir. Likra’ya biraz benzer ve krep bir dokuya sahiptir.

Scuba Kumaştan Ne Yapılır?

Dalgıç kumaş ilk olarak ABD’de üretildi ve bugüne kadar Çin’in yanı sıra malzemenin en büyük üreticilerinden biri olmaya devam ediyor. Kloropren iki farklı yoldan biriyle yapılır.

Baz bileşikler bir araya getirilir ve daha sonra Kloropren maddesini yapmak için bir reaksiyon oluşturulur. Dalgıç kumaş ile oluşturulan ilk yöntem, orijinali 1930’larda oluşturulan petrol bazlı bir polikloropren yapar. İkinci yöntem, reaksiyonun bir kireçtaşı türevi ile oluşturulmasını içerir, bu da muhtemelen daha sürdürülebilir bir kireçtaşı bazlı polikloropren ile sonuçlanır. Kloropren daha sonra serbest radikal emülsiyon polimerizasyonuna maruz kalır, bu daha sonra bir sıvı olan polikloropren ile sonuçlanır.

Sıvı formda fabrikalara gönderilen polikloropren, daha fazla esneme veya yangına dayanıklılık gibi spesifik özellikler için katkı maddeleri getiren bir tekstil üreticisinden geçirilir. Bu madde daha sonra dev bir işlemciye eklenir ve endüstriyel bir fırında pişirilmeden önce karıştırılır.

Soğuduktan sonra, yeni oluşturulan tüplü kumaş bir dilimleyici içinden geçirilir ve bir konveyör bandı üzerine yerleştirilir, böylece epoksi ile püskürtülebilir. Naylon olmayan ancak değiştirilmiş bir formu olan bir malzeme ile lamine edilmiştir. Bu bitmiş Scuba dilimleri daha sonra kalınlığa göre sıralanır ve daha sonra giysilere dönüştürülmek üzere gönderilir.

Tüplü malzemenin çeşitli son kullanımları vardır, ancak neredeyse tamamen moda için kullanılır, çünkü bu yüzden yaratılmıştır. Yine de bazı giysiler için diğerleri üzerinde kesinlikle tercih edilir. Forma uygun elbiseler ve sallanan etekler ve spor kıyafetleri, Scuba kumaşından yapıldığında çok popüler. Tekstillerin bileşimi nedeniyle, parlak neon giysilere de iyi borç verir. Scuba kumaş alan yapılmış çok spesifik tıbbi eldivenler bile var.

Scuba Kullanımı için Dikiş İpuçları

scuba kumaş sukuba kumaş zeytinburnu scuba kumaş spot scuba kumaş parti scuba kumaş stok scuba kumaş

Parça Kumaş. Scuba kumaşı ile ilgili inanılmaz şeylerden biri, yıpranmamasıdır. Hemmedirse veya ciltleme kullanırsanız daha bitmiş bir görünüme sahip olma eğilimindedir, ancak yıpranmayan doğası nedeniyle, tercih ederseniz hemhem hemde bırakabilirsiniz. Tüplü kumaşın zaten oldukça kalın olduğu için bir astar gerektirmez.

Spot Scuba kumaşını önceden yıkamak çok önemlidir ve çok kolay kesildiği için sadece küçük bir döner kesiciye ihtiyacınız vardır. Scuba’nın süper pürüzsüz yüzeyi takılmaya veya kaymaya eğilimlidir, bu nedenle bir tükenmez veya streç iğne kullanılması tavsiye edilir ve bir dikiş makinesi kullanılıyorsa, ekstra dişler nedeniyle bir yürüyüş ayağı çok yardımcı olur. Unutma Sciba kumaşının tekstilde izler veya delikler bırakabileceğinden ekstra dikkatli olmaya değer.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın