Dalgıç Kumaş

dalgıç kumaş ucuz dalgıç kumaş maske kumaşı dalgıç kumaş satan maske kumaşı satanlar

Dalgıç Kumaş Alanlar. Scuba Kumaş Neopren Kumaş.

Çoğu zaman insanlar neopren ile dikiş fikri ile korkutur veya bunun sadece wetsuits için olduğunu düşünür. Daha sonra, neoprenin ne olduğu ve tüplü kumaşın ne olduğu arasında çok fazla kafa karışıklığı var, bu da insanlara farklı projeler için ne satın alacaklarını veya kullanacaklarını bilmediklerini hisseden insanlara katkıda bulunuyor. Umarım bu, neoprenin ne olduğu ve tüplü kumaşın ne olduğu, onlarla nasıl dikileceği ve ne için kullanılacağı konusunda biraz daha açık hale getirecektir.

Burada neopren kumaş satın alabilirsiniz.

Peki Dalgıç Kumaş Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, 2 parça kumaş arasında sıkıştırılmış süngerimsi sentetik kauçuk bir malzemedir. Kullanılan kumaş tipik olarak naylon veya polyesterdir. Esnekliği ve esnemeyi artırmak için genellikle spandeks veya elastin karıştırılır (genellikle 2 yönlü esneme). Bu bir dalış elbisesinin parçası olarak kullanılırsa, içeri girmeyi kolaylaştırır, bu da yüzmeyi kolaylaştırır.

Neopren Kumaş
Neopren Kumaş

Fark ne?

Naylon kaplı neopren – polyesterden biraz daha güçlü.

Polyester kaplı neopren – renkler doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında daha uzun süre gerçek kalır.

Aralarında gerçekten çok az şey var ve çıplak gözle ayırt etmek zor. Kumaş kauçuğa yapıştırıldığı için, tipik bir kenar kenarı olmayacaktır.

Dalgıç Kumaş Kalınlığı ne olacak?

Neopren kumaşlar yaklaşık 1mm-7mm arasında herhangi bir yerde olabilir. Naylon veya polyester genellikle yaklaşık 0.2 mm’dir, bu nedenle geri kalanı sahip olduğunuz kauçuk miktarı hakkındadır.

Çoğu ev tipi dikiş makinesinin çalışması için 1-2mm genellikle iyidir. 3mm makineye bağlı olacaktır ve sadece endüstriyel dikiş makineleri için 4mm ve üzeri herhangi bir şey önerilir.

NEOPREN KUMAŞ ALANLAR… 0536 336 43 43

Kumaş ne kadar kalın olursa, yalıtım özellikleri o kadar yüksek olur. Bu nedenle wetsuitler için 2 mm’den daha az bir şey kullanılması önerilmez. Kauçuk üzerindeki basıncın daha fazla olduğu derin deniz dalışı için genellikle 6-7 mm önerilir, bu nedenle karada olacağı daha ince bir kalınlığa sıkıştırılır.

Neopren Suya Dayanıklı mı? BURADAN OKUYUN

Bazıları evet, bazıları hayır der. Cevap? Hem suya hem de oksijene orta derecede dayanıklıdır. Bu, bir dalış elbisesi olarak kullanıldığında suyun dışarıda tutulmadığı anlamına gelir. Az miktarda su içeri girer ama kaçmayı zorlaştırır. Bu nedenle cilde karşı ısınır ve yalıtım etkisine daha fazla yardımcı olur.

Dikiş projeleri ilerledikçe, su sıçramalarının geçmesini durduracak kadar suya dayanıklı olacaktır, ancak suya daldırıyorsanız tüm suyu dışarıda tutacağım.

HAM KUMAŞ SATIN ALAN YERLER… 0536 336 43 43

Dalgıç kumaş için yıkama talimatları değişir. Genellikle çoğu insan el yıkamasını önerir. Neopren kauçuk çok yüksek sıcaklıklara dayanabilir ve dayanıklı ve aşınmaya karşı dayanıklı olduğu bilinir, ancak makine yıkama işleminin çalkalanması, özellikle kumaşların çekildiği ve gerildiği dikişlerdeki su geçirmez özellikleri etkileyebilir. Dikişten önce dikişlerin önceden yapıştırılması bunu azaltmaya yardımcı olabilir. Neopren kauçuk her iki tarafta polyester (veya naylon) yapıştırılmış ve bazı insanlar makine yıkama ile sürtünmenin, özellikle kenarlara maruz kaldığı yerlerde tutkalın ömrünü azaltabileceğini düşünüyor.

Dalgıç kumaş kırışma eğilimi göstermez, bu nedenle genellikle ütüye gerek yoktur. Gerekirse bir pres bezi ile kısa bir süre ütüleyebilirsiniz. Aniden aşırı ısınması için yalıtım malzemesi olduğunu unutmayın. Bu nedenle çok dikkatli olun ve aynı yerde uzun süre kalmayın.

Dalgıç kumaş ile dikiş ipuçları

dalgıç kumaş ucuz dalgıç kumaş maske kumaşı dalgıç kumaş satan maske kumaşı satanlar

Daha ağır hizmet tipi bir iğne en iyisidir (> 80 beden veya kot)

Bir örgü ayak veya yürüme ayak birlikte makineden kumaşı taşımak için yardımcı olur. Kumaşı birlikte beslemeye yardımcı olmak için yavaş dikiş yapmayı da tavsiye ederim.

Uzun dikiş uzunluğu ile dikmek daha kolaydır ve daha az gerginliği tercih ederim, ancak en iyi ayarı bulmak için makinenizi denemeniz gerekebilir.

TOPTAN KUMAŞ ALINIR0536 336 43 43

Bunlara sahipseniz, dikiş klipslerini pimlerinden daha kolay kullanabilirsiniz.

Kişisel olarak denemedim, ancak neoprende daha kolay hareket etmesine yardımcı olmak için iğnede su bazlı bir yağlayıcı kullanan insanlar duydum.

Yorum Yap