Saten Kumaş Nedir? Stok Kumaş Alanlar

Saten Kumaş Nedir? Stok Kumaş Alanlar
Saten Kumaş Nedir? Stok Kumaş Alanlar

Saten Kumaş.

Saten üç temel tekstil örgüsünden önde gelen saten dokuma yöntemiyle üretilen herhangi bir kumaştır.  Kumaş, pürüzsüz bir yüzey ve genellikle parlak bir yüz ve donuk sırt ile karakterize edilir; elbiseler, özellikle gece giysileri dahil olmak üzere çeşitli kullanımlar için çok çeşitli ağırlıklarda yapılır; astarları; yatak örtüleri; ve döşemelik kumaş parçası alan.

Kökeni ve geçmişi

Saten Kumaş Nedir? Stok Kumaş Alanlar
Saten Kumaş Nedir? Stok Kumaş Alanlar

Saten örgüsü, kökenlerini dünyanın farklı bölgelerine ihraç edildiği orijinal saten ipek ipliklerden örülmüştü. Satin’in lüks tesiri, Roma’nın kraliyet giysilerine getirdikleri zarafet için 12-13. Güç tezgahının ve endüstri Devrimi’nin icadı, sadece bu pahalı kumaşın, zengin olmayan nüfus için daha erişilebilir hale gelmesiydi parça kumaş alanlar.

Kumaşın Arkasındaki Yüzler

Saten aslında bir örgünün adıdır ve belirli bir ham maddeye verilen isim değildir. Düşük bükümlü iplikten, dimi dokuma işlemini kullanarak oluşturulur. Dört yatay iplik olan atkı iplikleri, tek bir uzunlamasına iplikle kaplanır parça kot kumaş alanlar ve böylece daha azca ara geçişe neden olur, bu da karakteristik düzgünlüğüne saten verir. Saten polyester, yün, pamuk ve ipekden üretilebilir. Sadece ikincisi en iyi seçimdir ve polyester  kumaş alan yakın bir saniyedir. Yine de, saten gibi bir saten dokuma pamuk uygulandığında oluşturulan saten olarak saten ile ucuz saten karıştırmayın.

Kumaşın ipek mi saten mi olduğunu bulmak oldukça kolay. Saten parlak ve pürüzsüz olan çok farklı bir parlaklığa sahiptir. Kumaşın bir tarafı çok pürüzsüz ve parlak, diğeri ise mat yada mattır. Kuşkusuz Saten, çok lüks bir his ve görünüme sahiptir, sadece terlemenin, kumaşla uğraşmak zorunda kaldığı için, kumaşların üstesinden gelmesi çok zor olabilir!

Parti Saten Kumaş Alanlar yüzyıllar boyunca bir çok rutubet kazanmış ve giysilerden ayakkabılara kadar uzanan ürünlerde kullanılmıştır. Saten denim kumaş alanlar lüks hissinin yerini tutamaz,  hangi dokuma olursa olsun. Ancak, Satin hakkında senelerdir önemli ölçüde değişmiş olan tek şey, kumaşın yenilikçi üretimi nedeniyle daha uygun hale gelmesidir. Sentetik iplikler ile oluşturulan Satin tanıtımı gibi.

Uygunluk

Saten Kumaş Nedir? Stok Kumaş Alanlar
Saten Kumaş Nedir? Stok Kumaş Alanlar

Saten kumaş alan özellikle hanımlar için şık ve zarif giyinme söz konusu olduğunda belki de en popüler kumaştır. Çok rahat ve yıl boyunca düzinelerce takılabilir. Kumaş parçası yüksek dayanıklılık değerine sahiptir ve hem de atletik palet ve ceketler, şortlar ve bale ayakkabıları şeklinde spor giysileri için de kullanılır. Gelin kıyafeti endüstrisinde sıcak bir favoridir, çünkü zarif Saten, önlüklerin esas olarak çıkarıldığı şeydir. Kumaş modası zarafeti ve cübbenin alt kısımlarının düşmesi, rüyanın önlüklerinin çıkarıldığı kumaşa satıyor.

Bakım

Saten kumaş satanlar duyarlı bir kumaştır ve giysinin ömrünü uzatmak için düzgün bir şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Kuru temizleme normalde ipek dokumaya sahip Saten kumaşlar için tercih edilir. Bununla beraber, polyester Saten hafif bir deterjanla duyarlı bir şekilde yıkanabilir. Saten giysilerinizi asla kurutma için sıkmayın. Yalnız onları asın. Saten giysilerini ütülerken, düşük ısıda olan sıcaklıkla ters tarafa ütü meydana getirdiğinizden emin olun stok kumaş alanlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın