Saten Kumaş Nedir? Saten Kumaş Satışı

ham saten kumaş, ihale usulu kumaş alan, kumaş parçası alan, Kumaş parçası alanlar, kumaş satın alan, parça kumaşçı, parça kumaşçılar, parça saten alanlar, parça saten kumaş alanlar, parti saten kumaş satın alanlar, Saten parçası alan, spot saten kumaş,parlak saten,likralı saten,mat saten kumaş,masa örtüsü saten,perdelik saten,nevresimlik saten

Saten kumaş nedir? Saten malzeme aslında ipek gibi bir elyaftan değildir; Bu bir tür örgü. Saten kumaş, kolayca tanımlanabilir parlak bir yüzle şık, parlak ve parlaktır. Uluslararası saten kumaşı, temel dokuma kumaş dokumasından farklı olan belirli bir tür dokuma dokumasıyla yaratılmaktadır.

Saten yapmak için en yaygın kullanılan iplikler pamuk, yün, ipek – ipek saten kumaş verir ve polyester veya asetat gibi sentetik kumaşlardır.

Bazı yaygın olarak kullanılan saten türleri şunlardır:

Düşes saten – daha katı bir örtü ile lüks, ağır saten

Polysaten veya poly-satin – polyester saten için kısaltılmış terim; polyester ipliklerden yapılmış saten

Pamuklu saten – pamuktan üretilen saten dokuma kumaş

Charmeuse saten – bir sıvı örtüsü ile hafif ve zarif merserize pamuktan yapılmış

Baronet saten – rayon veya ipek ön ile pamuk geri- bir ipek çözgü ve bir pamuk atkı ile yapılır

Nasıl üretilir? Saten örgü, binlerce yıldır kullanılan 3 temel örgü yapısından biridir. Dimi dokusuna benzer, ancak yüzgeçleri çok daha uzundur ve bu da saten farklı parlak yüzeye sahiptir. İplik seçildiğinde, doğal veya sentetik olunca, saten dokuma işlemi başlayabilir.

Gerçek bir saten olarak kabul edilmek için, kumaş bu şekilde dokunulmalıdır:

Tekstil, kumaşın yüzeyine en az 4 dişe sahip olmalıdır ve bunlar, kendilerine dik olarak uzanan tek bir iplik üzerinde “yüzdürülebilir” olmalıdır.

Üstteki dişler, çözgü iplikleri (dikey olarak çalışır) olarak adlandırılır ve alt kısımdaki dişler, atkı iplikleri (yatay olarak çalışan) olarak adlandırılır.

Buna “yüzer” denir ve ipliğin büyük kısımlarının ışığı yansıtmasına izin verir. Saten görünümünü bu kadar parlak ve parlak yapan şey budur.

Saten kumaşın amaçları Saten, moda, iç tasarım ve ev mobilyalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Gece kıyafetleri, bluzlar, gömlekler, kravatlar, atkılar, zarif, resmi elbiseler, akşam kıyafeti, yüksek son yatak takımları, döşemelik ve iç çamaşırları gibi günlük kıyafetlerde en yaygın olarak bulunur. Lüks özellikleri, gelinlik için en popüler kumaşlardan birini saten.

Sentetik elyaflarla bir saten dokuma yapıldığında, aynı zamanda bir kayma ya da kaşkorse gereksinimi ortadan kaldıran yün ya da kadife gibi diğer kumaşlara bir destek olarak da kullanılabilir.

Saten ayrıca bir düğün ya da siyah kravat olayı gibi etkinlikler için özellikle kadın resmi ayakkabıları olan ayakkabılarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Saten varyasyonları da bale ayakkabıları yapmak için kullanılır.

ham saten kumaş, ihale usulu kumaş alan, kumaş parçası alan, Kumaş parçası alanlar, kumaş satın alan, parça kumaşçı, parça kumaşçılar, parça saten alanlar, parça saten kumaş alanlar, parti saten kumaş satın alanlar, Saten parçası alan, spot saten kumaş,parlak saten,likralı saten,mat saten kumaş,masa örtüsü saten,perdelik saten,nevresimlik satenÖzellikleri Saten malzeme romantik, lüks ve duyumsal bir kumaş olduğu için ünlüdür. Saten örgüleri, parlak bir yüze sahiptir, bu da onları anında fark edilir kılar. Diğer bazı saten özellikleri şunlardır:

Parlak ve parlak bir yüz

Güzel, sıvı gibi bir örtü

Dayanıklı ve güçlü

Genellikle çok gergin

Kırışıklık dayanıklı

Yumuşak yüzey

İle çalışmak zor olabilir

Saten kumaşın avantajları

Saten kumaşın ana avantajı, ihtiyacınız olduğu kadar pahalı veya uygun fiyatlı olabilmesidir. Saten, belirli bir malzemenin aksine bir dokuma olduğu için, ipek saten kumaşı, lüks ve pahalı bir saten veya polyester veya naylon gibi sentetik bir iplikten saten seçmeyi tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz iplik türü de çamaşır yıkama kolaylığını etkiler. Örneğin ipekden yapılmış saten, sadece kuru temizlenmiş olmalıdır. Bununla birlikte, sentetik liflerden yapılmış saten, bakımı daha kolaydır ve evde yıkanabilir.

Saten hafif, aynı zamanda pürüzsüz ve ipeksi bir dokunuş. Bu da iç çamaşırları, gece kıyafeti ve cildinize yakın giyilen diğer kıyafetler için büyük bir avantaj sağlıyor.

Yorum Yap