Saten Kumaş Nedir? Saten Kumaş Nerede Satılır?

Muhteşem saten kumaşlar kesinlikle şenlikli, büyülü bir Yılbaşı atmosferi yaratacak ve moralinizi yükseltecektir. Kelime “Atlas bir olduğu  o geldiği Arapça dilinde “pürüzsüz”. Uzak Ortaçağların dokumacıları göz kamaştırıcı bir parlaklık ile ipek malzeme olarak adlandırılır.

Parlak kumaş bize nereden geldi?

 Ustalar 2 bin yıldan daha uzun bir süre önce, lüks ve pahalı malzeme türünü açıklayan ipek iplikler arasına girmenin harika bir yolunu icat ettiler. Yüzyıllar boyunca gizli tutuldu ve parlayan kumaş Büyük İpek Yolu boyunca teslim edildi, inanılmaz derecede pahalıydı ve sadece kraliyet saraylarını ve en asil ve varlıklı insanları süsledi, malzeme XV yüzyıldan itibaren bilinmektedir. 18. yüzyılda, sarayında büyük saygıyla saten giysiler düzenlendi.

saten kumaş saten elbise saten abiye ipek saten

Ülkemizde dokumacılığın gelişmesiyle birlikte, çok renkli parlak şeritler, genç kırsal genç bayanların kentsel moda ve örgülerinin başlığını süslemeye başlamıştır. Parlaklık ve pürüzsüzlük nasıl açıklanır? Malzemenin istisnai pürüzsüzlüğü, ana ipliklerin çoğu, atkı ipliklerinin göze çarpmadığı ön tarafta ortaya çıktığında, ipliklerin özel saten dokumaları ile açıklanmaktadır. Bu yöntemle, parlak bir yüze ve mat, pürüzlü bir iç kısma sahip tek taraflı kumaş elde edilir. İpekten elde edilen ürünler, sözde grafiğe veya smokin için atlasa atıfta bulunur. Dokumanın özelliği, dekoratif değil, aynı zamanda daha ucuz karışımlı kumaşlarda kaybetmemenizi sağlar. İpek iplikler baz olarak kullanılır ve atkı için pamuklu veya sentetik iplikler kullanılır. Günümüzde polyester, asetat, naylon veya viskoz elyaflar da parlak malzeme yapmak için kullanılmaktadır. Modern üretimde, aralarında atkı mekanizması bulunan iki çözgü iplik setinin eşzamanlı olarak kullanılması teknolojisini yarattılar. Bu durumda, çift taraflı saten kumaşlar, hem yüz hem de içten eşit derecede muhteşem olan üretilir.

Önemli avantajları

 Festival, lüks saten malzeme dikkat çekici özelliklere sahiptir. Mukavemet. Atlas yoğun bir malzemedir . Bu, ana bükümlü ipliklerin özellikle yoğun bir şekilde paketlenmesiyle açıklanmaktadır. Dayanıklılık. Ayrılma kurallarına uymak, uzun süre parlak ve neşeli bir görünüm sağlar. Malzeme nemi mükemmel bir şekilde emer, ondan çıkan ürünleri “solur” ve giymek inanılmaz derecede konforludur. Hipoalerjenik. Kumaş toz biriktirmez ve alerjiye neden olmaz. Saydamlık. Saten perdeler , odayı mükemmel şekilde karartmış ve çok katmanlı ürünlerde dekoratif bir arka plan olarak hizmet vermektedir. Vücut üzerinde faydalı etkiler. Doğal ipek cilt durumunu iyileştirir, esnek, pürüzsüz ve kadife yapar. Ne yapar ipek yatak sadece güzel değil, aynı zamanda yararlıdır. Statik elektrik biriktirmez ve “kıvılcım” yapmaz. Büyük bol dökümlü. Eksileri değil, – özel özellikler Atlas kullanırken bazı özelliklerinin bilinmesi önerilir. Malzeme diğer dokuma kumaşlardan daha ağırdır. Saten perdelere sahipseniz bu dikkate alınmalıdır. Perdeleri çıkarırken ve yıkarken bazı zorluklar var. Asetat saten, dikiş hattı boyunca zamanla gerilebilir, bundan dolayı sıkı oturan korsajlar dikmek önerilmez. Sıcak suda yıkarken aşağı oturur. Bu çok toplu bir malzemedir.

 Nelerdir.

saten kumaş nerede satılır saten kumaş nereden alınır saten kumaş fiyatı
saten kumaş nerede satılır saten kumaş nereden alınır saten kumaş fiyatı

Tek renkli ve desenli saten kumaşlar var. Kalıpları uygulamak için yollar veriyoruz. Jakar. Arka plan bir saten dokumadır, desen başka bir dokuma veya çok renkli ipliklerin ön yüzeyinde izleyerek elde edilir. Baskılı . Boya, bir yazıcı veya özel rulolar kullanılarak kumaşa uygulanır. Nakış. Bitmiş kumaştaki nakış makinelerinde gerçekleştirilir. Kabartma. Desen, oyulmuş termo kullanılarak sıkılır.

Kumaş bileşiminde farklıdır. Örneğin, bu ise bir atlas -satin? Bu ipek ve pamuk lifleri içeren bir malzemedir . Diğer parlak saten tipi kumaşlardan ayırt etmek  mat iç yüzeyde olabilir.

Hangi ürünler yapılır.

Saten malzemesi elbette oldukça geniş nişini kaplar, ondan yapılır: Ev tekstili. Bunlar muhteşem yatak takımları, yastıklar, masa örtüleri, festival masası için peçetelerin yanı sıra yatak odaları ve salonlar için muhteşem perdelerdir. Çift taraflı ya da çok katmanlı olabilirler. Atlas güzelce süzüldü ve ışığa daldı. Malzemenin büyülü parıltısı onu kızların odasına çok sevdirir. Kadın giyim Atlas en çok akşam ve gelinliklerde kullanılır. Rakamla donatıldığında, mükemmelliğini vurgular ve neredeyse çökmez. Bu, gelin veya top kraliçesinin gece geç saatlere kadar zarif ve düzenli kalmasını sağlayacaktır. Bu parlak kumaştan lüks gecelikler, gençlik formaları, şık pantolonlar ve şortlar, şık ceketler, bluzlar ve kürk mantolar ve paltolar için astarlar dikin. Erkek giyim. İpek saten hiçbir toplumun resepsiyon yapamadığı smokin yapmak için kullanılır. Kravatlar, gömlekler ve yelekler de ondan yapılır. Çocuk kıyafetleri Çocuk matineleri için en iyi gömlek, elbise ve tiyatro kostümleri saten kumaşlardan üretilmiştir. Malzemenin parlayan ışıltısı, neşeli bir şenlik atmosferi yaratır ve Noel havası verir. Ayakkabılar. Saten, bayan akşam ayakkabılarını ve zarif bale pointe ayakkabılarını kapsar. Aksesuarlar. Giysileri, perdeleri ve şapkaları süslemek için muhteşem kurdeleler kullanılır. Bu hediye ambalajında ​​çok şık bir ürün. Saten kumaşlardan mücevher, çanta, şapka yapın.

Bakım kurallarını hatırlamak ne kadar önemli

Malzemenin büyülü parlaklığını zaman içinde kaybetmemek ve bu nedenle bazı kumaş bakım kurallarına uymak önemlidir. Kompozisyona daima dikkat edin. Başlangıçta,% 100 ipek, modern atlas diğer doğal ve sentetik kumaşlara sahip olabilir. Malzemeyi yıkayıp yıkamayacağınıza bağlıdır veya sadece kuru temizleme gerekir. Ürün etiketindeki önerileri gördüğünüzden emin olun! Ön kısa bir ıslatma ile soğuk suda manuel olarak silinmesi önerilir. Makine yıkama, gerilmeye ve görünüm kaybına neden olabilir. Ürünü ovmak ve bükmek için yapamazsınız. Saten kumaşlar için tasarlanmış yumuşak deterjanlar kullanın. Son durulama sırasında rengin parlaklığını arttırmak için biraz sirke eklemeniz önerilir. Kuru bir havluya sararak daha iyi kurutun. Ürünlerin sıcak olmayan ütüyle ütüyle buharsız, yanlış taraftan ve mutlaka gazlı bezden veya ağdan ütülenmesi önerilir. Saten yatak takımlarını hava geçirmez bir kapta serin ve karanlık bir odada saklamak daha iyidir. Kraliyet hanedanlarının en sevdiği malzeme ve geçmişte en yüksek asalet olan, geçen yüzyılın 70’lerinin parlayan atlası, efsanevi disko tarzının vazgeçilmez bir özelliği haline geldi. Günümüzde modanın 70’lere geri dönmesi tesadüf değil ve onunla parlak, şenlikli, saten kumaşlara olan talep artar, çünkü parıltıyla yaşamak harika!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın