Sandy Giysiler Nasıl Yıkanır? Sandy Kumaş Nasıl Yıkanır?

sandy kumaş nasıl yıkanır sandy elbise nasıl yıkanır sandy giysiler nasıl yıkanır

Sandy kumaş genel  giyimde kullanılan benzersiz bir sentetik kumaştır. Bu nedenle, aşınma ve yıpranmaya, kokulara ve lekelere maruz kalma söz konusu olduğunda da gerçekten test edilir. Çamaşırhanede Deterjanı’nı bilmek istediğinizi anlıyoruz, böylece egzersiz yaparken en iyi şekilde görünüp koklayabilirsiniz! gardırobunuzun aktif yaşam tarzınıza dayanmasını sağlamanıza yardımcı olmak için yapılmıştır. Güzel bir Deterjanı, spandeks, pamuk, polyester ve diğer atletik malzemeler için temiz ve mükemmel görünme konusunda idealdir.

Sandy Streç kıyafetlerinizi yıkamak için soğuk su kullanmak ve mümkün olduğunda havada kurutmak zaman içinde esnekliğin korunmasına yardımcı olacaktır. Bir örgü giysi torbasının içinde yıkamak, parçalarınızın bükülmesini ve aşırı gerilmesini önlemeye de yardımcı olabilir. Sıkı oturan egzersiz ekipmanı her kullanımda temizlik gerektirir, ancak yıkamadan önce iki ila üç kez daha gevşek öğeler giyebilirsiniz.

Sandy Giysileri Nasıl Yıkanır

sandy kumaş metre fiyatı,sandy kumaş satın al,sandy kumaş buzi mi,sandy kumaş nerede satılır,desenli sandy kumaş,sandy kumaş yazın kullanılır mı,sandy kumaş toptan,sandy kumaş esnek mi

Deterjan             Hafif; klorlu ağartıcı yok

Su sıcaklığı         30/44

Döngü Tipi         800 devir

Kurutma Çevrimi Tipi    Düşük veya kuru hava

Özel Tedaviler  File iç çamaşır torbasında yıkayın

Ütü Ayarları

Ütülemeyin

Yıkamadan önce, giysinin içerdiği elastan veya spandeks miktarını görmek için etiketi kontrol edin. Yüzde beş veya daha azsa, öğeyi normal şekilde yıkayabilir ve kurutabilirsiniz. Daha yüksekse, biraz daha fazla dikkat edin.

Çalışma süresi: 10 dakika

Toplam süre: 1 saat

Beceri seviyesi: Başlangıç seviyesi

Neye ihtiyacınız olacak

Gereçler

Nazik deterjan

Karbonat (isteğe bağlı)

Soğuk su

File çamaşır torbası

Araçlar

Lavabo (isteğe bağlı)

Çamaşır makinesi

Kurutma rafı  askı veya çamaşır kurutma makinesi

Talimatlar

Giysi süper kokmuş gibi görünüyorsa – kirli egzersiz kıyafetleri gibi – yaklaşık 30 dakika boyunca bir soğuk su ve bir bardak kabartma tozu çözeltisinde lavaboda bir ön ısınma verin.

Kıyafetleri Hasır Çamaşır Torbasına Koy

Sandy giysilerini çamaşır makinesine eklemeden önce bir örgü çamaşır torbasına yerleştirin. Bu, hassas elastan liflerinin budaklardan korunmasına yardımcı olur.

Çamaşır Makinesinin Ayarlanması

Çamaşır makinesinin ayarlarını hafif döngüde çalışacak ve soğuk veya soğuk su kullanacak şekilde değiştirin.

Havada Kurutun veya Düşükte Makine Kurutun

Çamaşır kurutma makinesinin sıcaklığı elastan liflerine zarar verebilir. Vaktiniz ve zamanınız varsa, giysileri güneşten veya doğrudan ısıdan damlayarak kurutmak için asın. Bir makine kullanmanız gerekiyorsa, mümkün olduğunca düşük bir düzeye getirin ve hala hafif nemliyken giysileri çıkarın.

Sandy Kumaş  Giysilerinde Leke Nasıl Çıkar?

Yağlı lekeleri mümkün olan en kısa sürede tedavi edin, çünkü çıkarılması zor olabilir. Lekeye hafifçe ovalayarak az miktarda hafif sıvı deterjan sürün. Talimatlara göre yıkayın.

Sandy içeren kıyafetlerden güçlü kokuları gidermek için bir lavaboya veya kovayı soğuk suyla doldurun ve bir bardak kabartma tozu ekleyin. Giysilerin gece boyunca ıslanmasına suda bırakın. Sonra her zamanki gibi yıkayın veya soğuk suyla durulayın ve havadar bir yerde kurutun.

Sandy Kumaş Giysilerini Yıkama İpuçları

Kesinlikle çamaşır yumuşatıcısı veya kurutma makinesi kullanmayın. Çoğu deterjanın spandeks üzerinde kullanılması güvenlidir, ancak yumuşatıcıyı veya herhangi bir kombinasyon deterjanı / yumuşatıcı ürününü atlamalısınız. Yumuşatıcı, sandy kumaş alan üzerinde, yüzeyi matlaştırabilecek ve aşırı kokuya neden olan bakterileri çekebilecek bir kalıntı bırakır.

Elastan liflerini yok edecek klorlu ağartıcı kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, beyaz giysileri aydınlatmak ve lekeleri çıkarmak için oksijen bazlı bir ağartıcı kullanın.

Sandy Kumaş Ütüleme

Giysiler sandy kumaş içeriği yüksekse, ütülemeyin – ısı lifleri mahvedecektir. Neyse ki, sandy kolayca kırışmaz. Bir karışımsa, en düşük ayarı ütüleyin. Eriyen lifleri önlemek için ütüyü hareket ettirmeye devam edin.

Sandy Elastan Nedir?

sandy kumaş nasıl yıkanır sandy elbise nasıl yıkanır sandy giysiler nasıl yıkanır

Elastan, daha yaygın olarak kumaş parçası adı geçen poliüretandan üretilen sentetik veya yapay bir liftir. Spandex lifleri kırılmadan yüzde 500’den fazla gerilebilir ve tekrar tekrar gerildikten sonra orijinal uzunluğa yakın bir şekilde geri döner sandy kumaş alanlar.

Elyaflar kauçuktan daha dayanıklı ve daha güçlü iken hafif ve yumuşaktır, ayrıca vücut yağlarından, terlemeden ve deodorantlarda ve losyonlarda bulunan çoğu kozmetik kimyasallardan kaynaklanan hasara karşı dayanıklıdır.

Sandy  imalat sırasında ısıyla ayarlanabilir. Bu nedenle, giysiler kalıcı olarak yuvarlak veya düz şekiller halinde kalıplanabilir. Lifler boyanabilir ve aşınmaya karşı dayanıklıdır ve kesilmesi ve dikilmesi kolaydır. Kumaşı dokumada tek başına kullanılabilse de, genellikle bu kumaşlara esnek kumaş nitelikler vermek için pamuk ve yün gibi doğal elyafların yanı sıra polyester veya naylon gibi diğer sentetik elyaflarla birleştirilir kumaş alanlar.

Bunlar kompresyon giysilerinde ve spor kıyafetlerinde veya konfor ve daha uygun bir uyumun istendiği herhangi bir giyside kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın