Polyester kumaş nasıl temizlenir / yıkanır? Stok İplik

polyester kumaş alan polyester kumaş alanlar stok polyester kumaş spot polyester kumaş parti polyester kumaş
polyester kumaş alan polyester kumaş alanlar stok polyester kumaş spot polyester kumaş parti polyester kumaş

Polyester kumaş nasıl temizlenir / yıkanır?

Polyester giysi bakım etiketinizdeki bakım etiketini okuyun ve takip edin. Kumaş çamaşır bakım etiketleri hakkında daha fazla bilgi için , farklı yıkama bakım etiketlerindeki yazıyı kontrol edin . En önemli yıkama bakım etiketlerinden bazıları şunlardır; Polyester iplik alanlar ürününüz bu etiket için kontrol edilmeli ve uygun şekilde kullanılmalıdır.

Bu sembol, giysinin makine ve elde yıkanabileceği anlamına gelir. Uygun sıcaklıklar teknenin içinde belirtilecektir.

Bu, ürünün hassas bir şekilde ele alınması gerektiği anlamına gelir. Çok fazla çamaşır olmadan çamaşır makinenizde hassas programda yıkayın; Hızlı dönüş kullanmayın.

Bu sembolle iç çamaşırı almayın. Yıkayamazsın.

Bu öğeyi ütüleyebilirsiniz; Sıcaklık gösterilecektir.

Bu ürün kuru temizlenebilir.

Çamaşır makinesinde Polyester’i normal döngüde veya soğuk suyla veya hafif deterjanla ılık suda yıkayın; tersyüz.

Stok ip,spot ip,parti ip,parti iplik,stok iplik,spot iplik,stok ip alan,spot ip alan,parti ip alan,stok viskon,stok keten,spot şifon,parti keten,parti kot,parti denim,parti süprem,stok süprem,stok ribana,stok interlok,parti interlok,parti jarse,stok kumaş,spot kumaş,parti kumaş
iplik alan parti iplik alan parti kumaş alanlar

Üzerinde yayınını inceleyin çamaşır makinesinde yıkama giysi yıkama biraz daha ipucu için

Normal şekilde kurutun. Kurutma makinesini tamamen iyi ve iyi bir şekilde atlayabilirsiniz, sadece kurumasını bekleyin. Kumaş, kurutucuya sarıldıktan sonra kırışıklıklar olmadan yeterince hızlı kurur.

Isı, renk kaybının yanı sıra bu kumaşta büzülmeye ve sertliğe neden olabilir. Neyse, neden soğuk suyla yıkama iyi bir iş çıkarsa polyesterde ısı parti kumaş kullanmalısınız.

Polyester çamaşırları yıkarken asla almamanız gereken bir önlem, bulaşıkları kirli diğer kirli kirli ya da yağlı çamaşırlarla yıkamak değildir – polyester elyaflar bu lekeleri / kiri herhangi bir şey gibi emer ve görece yeni temiz kumaşınızın çamurlu çıktığını göreceksiniz o

Ayrıca polyester kumaş alan solüsyonları uzun süre yıkama solüsyonuna batırılmış halde bırakmamalısınız.

Kırışıklıkları önlemek için polyester çamaşırları kurutucudan en kısa sürede çıkarın. Açık havada veya en iyisi duş alanında kuruduktan hemen sonra stok polyester kumaş giysileri asarak ütüyü bile atlayabilirsiniz (nem oranı kırışıklıkları giderir)

Kırışıklıkları gidermek için presi buharlaştırabilirsiniz. Polyester kumaşları ütülemek istiyorsanız, en hafif ayarı kullanın ve bir baskı bezi kullanın (parlaklığı önlemek ve ayrıca demir plaka ile doğrudan teması önlemek için). Naylon ayarını ütüde kullanıyorum – eğer polyester ayarınız varsa bunu kullanın. Çok fazla ısı ve kumaş erir veya sertleşir

polyester kumaş alan polyester kumaş alanlar stok polyester kumaş spot polyester kumaş parti polyester kumaş
polyester kumaş alan polyester kumaş alanlar stok polyester kumaş spot polyester kumaş parti polyester kumaş

Liflerin takılması, polyester giysilerle bir hayvan kepçesidir – Bu yüzden, fermuarları çekmeye ve yıkamaya koymadan önce tüm kancaları geri takmaya her zaman dikkat ederim.

Polyester kuru temizlenebilir mi?

Evet, polyester giysilerinizi kuru temizlemeye alabilirsiniz.

Polyester küçültmek nasıl?

Parti Polyester kumaşın büzülmesini istediğiniz bazı durumlar vardır – hoşunuza giden bir elbiseniz olduğu gibi, ancak biraz büyüktür ve üzerinde herhangi bir karmaşık dikiş değişikliği yapmak yerine size uyacak şekilde büzülmesini istersiniz. Deseninize uyacak şekilde küçültmek istediğiniz kumaş. Kumaşın büzülmesi zordur, ancak deneyebilirsiniz.

Polyesterin büzülmesini istiyorsanız, ısı uygulamanız gerekir. Kumaşı sıcak suyla temas ettirerek polyester elyaflarını bir dereceye kadar çekebilirsiniz.

Çamaşır makinenizde sıcak su ayarı kullanın. Ardından, spot kumaşı daha da küçültmek için kurutucudaki ısı ayarını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, ısının kumaşı deforme etmeyeceğinin garantisi yoktur. Orta derecede sıcak ütüyle (çok sıcak değil ve ayrıca ütülen bez kullanın) yapılan bir presleme bunu daha fazla büzülme için izleyebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın