Spot Kumaşlar

Spot Kumaşlar Spot Kumaş

NEFES ALABİLİR KUMAŞLAR NASIL SEÇİLİR

Spot Kumaşlar.

En nefes alabilen kumaşı arıyorsanız, muhtemelen sıcaklığınızı serinletmeye çalışıyorsunuzdur. Ancak nefes alabilen kumaştan daha serin kalmaktan daha fazlası var. Eğer biraz aktif bile olursanız, o zaman gerçekten en havalı kumaşı bulma arayışındasınız demektir.

Spot Kumaş Alanlar. Bir kumaşta aramanız gereken özellikler ile tartışmaya başlayacağız, daha sonra farklı malzemeler için bazı avantajlar ve dezavantajlar sağlayacağız.

Sıcak hava etkinlikleri için nefes alabilen ve serin kıyafetler istiyorsanız, şu ana faktörleri göz önünde bulundurun:

Kumaş yapısı ve ağırlığı:  Genel olarak, daha sıkı örgüler veya örgüler daha az nefes alabilen kumaşlar yaratırken, daha açık örgüler veya daha gevşek örgüler sıkı olanlardan daha nefes alabilir olacaktır. Daha ince malzemeler ve daha ince iplikler de nefes alabilirliği etkiler. Bilimsel olmayan hızlı bir test için, bir kumaşı yukarı kaldırın ve ışığın içinden ne kadar geçtiğini görün – daha fazla ışık daha fazla nefes alabilirliğe işaret eder.

Nem yönetimi:  Hafif nefes alabilen spot kumaşlar terin azaltılmasına yardımcı olur, ancak nemi cildinizden uzaklaştırmak için vücudun doğal soğutma mekanizmasından yararlanarak nem emen ve çabuk kuruyan malzemeler  daha da ileri gider.

Dikiş İpliği İplik Parti İplik Alan Spot İplik

Fit : Birincil aktiviteniz gevşeyecekse, gevşek bir oturmaya dikkat edin; eğer daha aktif olmayı planladığınız için neme dayanıklı giysiler alıyorsanız, o zaman işini yapmak için giysinin cildinizle temas halinde olması gerekir – mutlaka daracık değil, aynı zamanda süper dalgalı da değil.

Izgara panelleri ve havalandırma kanalları:  Bazı giysiler, özellikle güneşten korunma sağlamak için tasarlanmış ürünler, stratejik olarak yerleştirilmiş ızgara panelleri ve fermuarlı havalandırma kanalları içerir.

Nefes alabilir kumaşlar

Aşağıda, bazı genel sıcak hava kumaşlarının geniş karakteristikleri verilmiştir. Her parti kumaş türü için özelliklerin biraz değişebileceğini unutmayın. Ayrıca, giysi üreticileri performansta bir fark yaratmak için kumaşları harmanlayabilir ve bir kumaşın tipik özelliklerini değiştiren cilalar ekleyebilirler.

1. Pamuk

Her türlü “aktif olmayan” yaz kıyafeti dahil, inanılmaz çeşitli kumaşlarda mevcuttur.

Artıları: Yumuşak, dayanıklı, nefes alabilir, çok yönlü ve spot kumaşlar bakımı kolaydır.

Eksileri: Nemi emer (nemi veya kuruları temizlemez), bu nedenle terlemeyi kırmayı planlıyorsanız kötü bir seçimdir – sıcağı sıcağında, bazı insanlar pamuk giyer ve suyla buharlaşmayı soğutmak için yapar etki, tesir.

2. Naylon ve Polyester

Çoğu aktif giyim, bu iki sentetik malzemeden birine sahiptir.

Artıları: Nemi alır ve çabuk kurur; boncuklanma ve aşınmaya karşı koyar.

Eksileri: Pamuk kadar yumuşak değil; kokuyu korur; nefes alabilirlik spot iplik büyüklüğüne ve örgü veya örgüye göre değişir.

3. Reyon

Suni, viskoz ve likosel içeren isimler altında çok çeşitli bitki bazlı fakat yüksek oranda işlenmiş kumaşlar bulabilirsiniz; kumaş özellikleri geniş çeşitlilik gösterir ve bu kumaşlar genellikle farklı özellikler elde etmek için diğer kumaşlarla harmanlanır.

Artıları: İpeksi bir havası vardır, orta derecede solunabilirlik, güzel perdeler, çabuk kurur.

Eksileri: Polyester veya naylonların yanı sıra nemi de yok etmez; kolayca kırışıklıklar; Birçok rayon kuru temizleme gerektirir.

4. Keten

Keten bitkilerinin saplarından türetilmiş, gündelik yaz giyimi için popüler bir kumaş.

Artıları: Çok dayanıklı ve bakımı kolaydır; tipik olarak mükemmel nefes alabilirliğe sahiptir çünkü keten lifleri büyüktür ve giyim stilleri daha açık örgülere sahiptir.

Eksileri: Pamuk gibi nemi emer (nemi veya kuruyu yok etmez), bu yüzden terlemeyi planlıyorsanız kötü bir seçimdir; ayrıca spot kumaşlar çok kolay kırışıklıklar.

5. İpek

Spot Kumaşlar Spot Kumaş
Spot Kumaşlar Spot Kumaş

Genellikle iç çamaşırında kullanılır; lüks gündelik giyimde de kullanılır.

Artıları: Lüks olarak yumuşak, hafif ve nefes alabilir.

Eksileri: Kırılgan; nem emmez; kokuları korur; genellikle el yıkama gerektirir.

6. Merinos Yünü

Genellikle uzun iç çamaşırlarında veya kışlık giysilerde kullanılır, ayrıca iyi bir yazlık kumaş olabilir; erken nesil yünler cızırtılıydı; Bugünün merinos yünleri oldukça yumuşak.

Artıları: İyi nefes alır; nem alır ve hafif, yaza yakışır stillerde mevcuttur. Sentetik kumaşların yaptığı gibi kokuları tutmaz.

Eksileri: Pamuklular, naylon çorap ve polyesterlere göre daha az dayanıklı.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!