Polyester İplik Çeşitleri Kumaş

Polyester ip,polyester ip alan,stok polyester iplik, spot polyester iplik alanlar,spot ip alan,ucuz iplik,parti ip alan,150 denye iplik alanlar,parti dikiş ipliği alan,dikiş ipliği alanlar,parti iplik

Polyester İplik Çeşitleri Polyester

iplikler, geniş çapta çap ve elyaf uzunluğuna sahiptir. İplikler temel olarak mono filament iplikler, multifilament iplikler ve eğrilmiş iplikler olarak yapılır.

Filament İplikler

İplik Alan

Polyester İplik Alanlar

Filament İplikler Polyester kumaş alanlar filament iplikleri yapmak için kullanılır. Mono filament veya multi filament formlarda. Bükülmelerin yönü ve miktarı istenen son kullanım ile belirlenir. Özellikler de önceden belirlenir. Bu tür ipliklerin çeşitli tipleri vardır. Tül, vual kumaş  gibi hafif kumaşlar için kullanılan, hafif, esneme ve sarkma direncine sahip, parlak, normal mukavemetli polyester iplik bulunmaktadır. Iç çamaşırı dahil olmak üzere çeşitli ip alan için kullanılan normal azim yarı mat iplik. Daha sıkıcı versiyonu gömlekler ve bluzlar için kullanılıyor. Çeşitli kimyasallara dayanıklı polyester iplikler ve mikro organizmalar konveyör bantlar, halatlar ve ağlar gibi endüstriyel kullanımlar için yüksek mukavemetli liflerden üretilmektedir.

Dokulu İplikler

Polyester ip,polyester ip alan,stok polyester iplik, spot polyester iplik alanlar,spot ip alan,ucuz iplik,parti ip alan,150 denye iplik alanlar,parti dikiş ipliği alan,dikiş ipliği alanlar,parti iplik

parti iplik alan

Bu iplikler PET multi filamentlerden yapılmıştır. Tekstüre etme ya çizim işlemi ile ya da daha sonra atma ya da tekstüre işlemi sırasında yapılır.

Bükülmüş İplikler

Zımba veya kesilmiş PET veya PCDT polyester elyaflardan yapılmıştır. Zımba, parlak, yarı mat veya donuk olabilir ve mukavemetli, orta veya yüksek olabilir. Kıvrımı azaltmak ve parıltıyı arttırmak için cilalanabilir. Tek başına bükülebilir veya pamuk, yün veya suni ipek gibi başka bir zımba ile karıştırılabilir ve daha sonra iplik haline getirilebilir.

Polyester uygulaması

Polyester Elbise Polyester giyim, ev eşyaları, endüstriyel kumaşlar, bilgisayar, kayıt bantları ve elektrik yalıtımı gibi birçok ürünün imalatında kullanılır. Nemi emmediği için geleneksel kumaşlara göre çeşitli avantajlara sahiptir. Düşük emiciliği, lekelere doğal olarak dayanıklı olmasını da sağlar. Polyester giysi, terbiye işleminde önceden kullanılabilir. Bu, büzülmeye karşı koyar ve şekilden gerilmez. Parti kumaş kolayca boyanabilir ve küf dayanıklıdır. Dokulu polyester lifler etkili, alerjik olmayan bir yalıtkandır, böylece yastık, kapitone, dış giyim ve uyku tulumlarını doldurmak için kullanılır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!