Polyester Elbise Nasıl Yıkanır? Polyester Kumaş Nasıl Yıkanır?

Polyester Elbise Nasıl Yıkanır.

Polyester lifler böceklere dayanıklı, dayanıklı, dayanıklıdır ve birçok ağırlık ve dokuya dokunabilir veya örülebilir. Sıcak suda  (asla sıcak) yıkamayı unuttuysanız lekeleri parçalayacak ve kurutma veya ütüleme sırasında yüksek sıcaklıklardan kaçınan enzimler içeren iyi bir deterjan kullanın.

Bütün sentetik elyaflar ısıya duyarlıdır ve kurutucuda yüksek sıcaklıklar veya ütüleme sırasında bunların erimesine, küçülmesine veya deforme olmasına neden olur.

Bir yıkayıcıda sıcak su ayarını kullanırsanız, ısı ve son olarak dönme hareketi polyesterde görünüşte kalıcı kırışıklıklar oluşturabilir. Buhar basmak bazen bu kırışıklıkları giderebilir; demirden gereken yüksek ısı da erime, büzülmeye ve delik açılmasına neden olabilir. Polyester ütülenirken doğru sıcaklığı kullanmak önemlidir.

Yağlı bir leke, polyester kumaş alan ile temas ettiğinde, çekicilik katıdır ve kırılması zordur. Bununla birlikte, yağ lekeleri hemen tedavi edilirse kolayca çıkarılabilir. Leke çıkarıcı ile ön işlemden geçirin ve daha sonra yağı ayırmak için enzimler içeren ağır iş deterjanı ile ılık suda yıkayın. Kurutucunun içine polyester kıyafetler koymadan önce lekelerin gittiğinden emin olun. Isı yağ lekelerini ayarlayacak ve bunları ortadan kaldırmayı neredeyse imkansız hale getirecek polyester kumaş alan.

Klor Ağartma ve Polyester Giyim

Çoğu kumaşta olduğu gibi, beyaz polyester kıyafetler de kirlenmiş ve hatta sararmış olabilir. Parlak polyester renkleri bile diğer kumaşlardan boya transferi veya liflerde kalan deterjan veya kumaş yumuşatıcı kalıntı nedeniyle matlaşabilir.

Kumaş Parçası.

Polyesterin parlatılması ve beyazlatılmasının anahtarı, klor kumsalı ASLA kullanmamaktır. Klor ağartıcı, dış kaplamayı çıkararak ve sarı iç çekirdeği açığa çıkararak polyestere zarar verir. Beyaz giysiler aslında daha da sarıya dönüşecek.

Bunun yerine oksijenli çamaşır suyu ve ılık su tercih edin. Kumaş parçası alanlar tamamen daldırmak için paket yönlerinin ardından yeterli su ve oksijen ağartma solüsyonunu karıştırın. Kirli giysilerin çözelti içinde birkaç saat bekletin ve sonra her zamanki gibi yıkayın.

Polyester Kumaşların Buruşmasını Önleme

Polyester’in en büyük satış noktalarından biri kırışmayan özellikleridir. Bununla birlikte, eğer polyester çok buruşmuş veya buruşmuşsa, kırışıklıkları kumaşa zarar vermeden çıkarmak çok zor olabilir.

Bu nedenle, önemli bir bakım faktörü, ciddi kırışıklıkları önlemek içindir. Kumaşın iyi görünmesini sağlamak için bu ipuçlarını izleyin.

Yıkayıcı yıkamayın, kıyafetler serbestçe hareket etmelidir.

Yıkama ve durulama için soğuk veya ılık su kullanın.

Kurutucunuzdaki sürekli pres ayarını kullanarak kuru giysiler . Yüksek ısı yok.

Giysinin sonundaki giysiyi hemen çıkarınız ve fazla kurmayınız.

Kırışıklıkların gevşemesine ve birkaç saatten fazla düşmesine izin vermek için çamaşırları kurutduktan sonra askıya alın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın