İpek Kumaşçı

ipek kumaş ipek kumaş fiyatı ipek kumaş satış yerleri ipek kumaş nerede satılır ipek kumaş mettre fiyatı parça ipek kumaş

Organze Kumaş Alanlar

Hafif, şeffaf, hafif ağırlıktaki kumaşlardan olup, açık, pürüzsüz ve parlak bir dokuya sahiptir ve inceliğine rağmen iplikleri geniş bir şekilde bükülür.

Yumuşak ipek

Saf saten denilen, değeri yüksek ve zengin bir dokuya sahip, parlak bir yüzeye sahip olduğu kadar büyüleyici bir parlaklık görünümüne sahip olup, elektriği çeken diğer polyester türü dışında yapışmaz.

 İpek saten

ipek kumaş parça ipek kumaş kilo ile ipek kumaş ipek kumaş satışı ipek kumaş üretenler

Ve saten ipek krep şeklinde olup, yüzü saten ve arkası krep olup, her iki tarafta da kullanılabilir ve orta-ağır ağırlıkta olup, birkaç rulo ve atkıya sahiptir ve çok parlak ve parlak görünüm.

Doğal ipek

Dünyadaki en iyi ipek türlerinden biridir ve yüksek kaliteye sahiptir ve giyildiğinde harika bir sonuç verir ve yün ile ipek arasındaki fark budur ve manuel ve kullanılabilir çeşitli şekillerde yapılabilir. çok sayıda moda çizgisinde ve iç giyimde ve çok sayıda kravatta ve kozalardan elde edilen fibroinden oluşabilen bir dizi başka kostüm ve güzel aksesuar var.

İpek yapım aşamaları

 İpekböcekleri ve üremeleri

İpekböceği nasıl ipek üretir? Solucanların toplandığı ve koza için toplandığı malzeme toplamada ve bir dişi bir seferde 300 ila 500 yumurta bırakabilir ve solucanlar oluştuğunda bu yumurtalar sonunda çatlayabilir ve korunaklı bir ortamda aşılanırlar. Larvalar dut yapraklarıyla beslenirler ve büyürler 6 haftalık bir süre içinde başlarını kaldırıp kozayı döndürmeye başlarlar, daha sonra solucan ağaca temas etmeye başlar ve bir iplik oluşur.

 Diş ipi almak

Kozasını hazırlayan ipekböceği keşfedildiğinde, içindeki iplik çıkarılır ve kozayı tutan sülüğü çözmek için kaynar suya konur.

Pigmentasyon

İpek ipleri yıkarken ve tutkalı çıkarırken, boyamaya başlamadan önce kurutulur. Geleneksel boyama, indigo bitkisinin yaprakları ve meyveleri gibi doğal kaynaklarla yapılan tekniklerden alınır ve sıcak su ve bu işlem birkaç kez tekrarlanır ve normal boyama yöntemleri artık kullanılmamaktadır, ancak günümüzde kullanılmaktadır. Günümüzde malzemede tasarruf ve artış sağlayan boyama parçalarını kullanmak.

İplik Eğirme

Modern endüstriyel işlemlere rağmen ipek üretiminde kullanılmaya devam edecek geleneksel bir çarktır.Daha hızlı dönebilir ve ondan lifler bir makara üzerinde çözülür ve düz olduğunda çeşitli şekillerde dokunur.

Kumaş yapımı

Son ipek parçasının yapıldığı ve çeşitli dokuma şekillerine sahip olduğu, ipek saten, açık veya düz olsun ve sonunda ipek, dokuma türüne bağlıdır ve iplikler birbirine kilitlenir. Tek tip kumaş parçası oluşturulur ve kumaş yukarıdan aşağıya ve atkıdan oluşur ve öder.

İpek baskı

Bir önceki işlemde belli bir desende ipek parçasına ihtiyaç duyabilirsiniz, bu da size baskı yapar. Bu, serigrafi ve dijital baskı ile yapılır. Dijital baskıda, kumaşlara çizilen sanat eserlerini veya manuel olarak aktarmak için mürekkep kullanılır. Ekran baskı geleneksel yöntemi temsil eder ve öncekiyle aynı sonucu verir.

türkiye kumaş pazarı türkiye kumaş satın alan türkiye parça kumaş türkiye toptan kumaş

 Bitirme ve nihai sonuç

Ve kullanıldığı zaman ipek endüstrisi ile terbiye edilmelidir ve içindeki apre, ona geniş bir parlaklık yelpazesi verir, bu da istenen görünüm ve şekli elde eder. Apre işlemi ipek üzerine bir dizi farklı şekilde de yapılabilir. Kırışıklık ve ateşe dayanıklılık gibi değerli özellikler ekleyen kimyasal işlemlerin uygulanması da dahil olmak üzere yollar.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!