İpek

ipek kumaş parça ipek kumaş kilo ile ipek kumaş ipek kumaş satışı ipek kumaş üretenler

Kumaş satın alan yerler. İpeği keşfederken, ipek açısından avantajları

Giyildiğinde emme ve ıslaklık hissi vermeme özelliğine sahiptir ve teri emdiğinde hava geçirme özelliğine sahiptir.

Hızlı kuruma özelliği ve orijinal ve doğal ipeğin doğası gereği, alerjilere karşı koyma kabiliyeti yüksektir.

Daha hassas dokusuna rağmen, en güçlü liflerden biridir ve kokulara direnmeye ve havadaki toza karşı koymaya çalışır.

İPEK KUMAŞLAR.

Zarif görünümü ile öne çıkan ipek, havadaki çeşitli doğal sıcaklıklara uyum sağlama özelliği ile yılın her mevsimine uyum sağlar ve ipekte emilim derecesi yüzde 30’a ulaşır.

İpek kusurları

Kuru temizlemeye ihtiyaç duyan bireylerin ipekli çamaşırları kolayca temizlemeleri kişiye maddi açıdan pahalıya mal olabilir. Temizlik öncesi eller iyi yıkanmalı ve en pahalı kumaşlardan biri olarak kabul edildiğinden kıyafetleri test etmek en iyisidir. Çekiciliği ve şıklığı nedeniyle piyasada bulunan lif türleri.

Kumaş parçası alan kişiler. Emme kabiliyeti açısından güneş ışığından ve suya maruz kalmaktan bir takım zararlara neden olur. Güneş ipeğin solmasına ve su ipek giysilerin lekelenmesine neden olabilir ve ipekböcekleri üretirken etkileyebilirler ve tam zamanında olduğu gibi.

Yabani ve organik ipek, mevcut ve insan dostu seçeneklerden biri olarak kabul edilir ve ipeğin avantaj ve dezavantajları göz önüne alındığında, eşit olduklarını, bu da bireyi elde ederken biraz kafa karışıklığına neden olduğunu belirtmekte fayda var, ancak her durumda. , kişinin ipek kıyafetlerini sadece özel günler için tutması daha iyidir.

İpek kumaş çeşitleri

Dünyanın tüm ülkelerinde yaygın olan ipek türleri 4 çeşide ayrılmaktadır: Erie ipeği, dut ipeği, Muga ipeği ve Tassar ipeği, ancak her durumda ipekböceği üretimde ana unsurdur ve kumaşta çeşitler vardır. .

Şifon

türkiye kumaş pazarı türkiye kumaş satın alan türkiye parça kumaş türkiye toptan kumaş

Elbisesinde şeffaf ve zarif bir kumaş türüdür. Tül ve güzel bir perdeye benzer. Bükümlü, ince liflerden yapılmıştır. Hafiftir ve şifon yapılarda ve düğünlerde yaygın olarak kullanılır. Elbiseler ve birkaç gömlek, eşarp ve bluz.

Saten hafif ve yumuşak bir kumaş olup güzel dökümlüdür. Saten ile de karıştırılabilir.Parlak bir görünüme sahiptir,bir tarafı pürüzsüz değildir.İç çamaşırları ve eşarplarda narin bluzlar ve diğer kumaşları yapmak için çok idealdir.

Çift İpek

Çift ipliğe sahip olan ve sıkıca dokunan ipekten olup karmaşık ve kırılgan bir görünüme sahiptir ve çözgüde değişen büyüklüklerde ipliklere sahiptir ve dikkate alınabilecek bir takım siyah enine noktalar not edilmiştir. Kumaştan elde edilebileceği gibi krizalit kozasının bir kısmı. İki renkli iplikten.

Krep  

Krep de chine, yumuşak ve yüzer olarak adlandırılır ve hafif parlaklığa sahip düz ve dokuma bir kumaştır. Krep georgette ve Fas krepi olmak üzere iki tip üretilir. Hafif bir malzeme ile karakterize edilir ve bluz yapmak için çok uygundur, yazlık elbiseler, iç giyim ve küçük gömlekler.

Kadife

Polyester şifon alanlar,multi şifon kumaş alan,Fransız şifon kumaş satın alanlar,ipek şifon kumaş alan yerler,krep şifon kumaş alan,numune şifon kumaş alanlar,

Çok sayıda rulo ve yumuşak bir atkı ile alışılmadık bir şekilde üretilmiş orta ağırlıkta lüks bir ipek kumaştır.Işığı çekmeye çalışan çok yumuşak bir perde oluşturur ve bu sayede seçkin sayıda ipek hizmeti sunar.

Georgette

Bükümlü ipliklerden yapılmıştır. Hafif ve şeffaf bir kumaştır ve kaba bir dokuya sahiptir. Ayrıca şifon georgette ile karıştırılmamalıdır çünkü benzer özelliklerine rağmen daha ağır bir dokuya sahiptir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!