Polyester Astar Polyester Astar Kim Alır?

Polyester Astar satın alanlar,polyester astar kim alır, polyester astar kim alır, polyester astar nereye satarım, polyester astar kumaş kim alır, polyester astar kumaş kime satarım, polyester astar satın alan yerler, polyester astar satanlar, polyester astar satan yerler, polyester parça astar alan, polyester astar parçası kim alıyor,

Polyester Astar  Polyester Astar Kim Alır?

Ama kıyafetlere geri dönelim. Bugün üretilen bayan astarlı giysilerin büyük çoğunluğunun% 100 polyesterden yapılmış bir astarı vardır. Lüks ve tasarımcı markaların yaptığı mont ve takım elbiselerde bile bulabilirsiniz. Bir blazerdeki “% 100 yün” etiketi ile büyülemeyin. İster hızlı bir şekilde ister üst düzey bir mağazada alışveriş yapın, bu ürünün polyester astarına sahip olma şansı yüksektir. % 100 polyester astarlı% 100 ipek elbise gibi saçma kombinasyonlar bile bulabilirsiniz. Neden? Sevgili tasarımcılar, neden?

Kaçınılması gereken: Bir blazer içinde% 100 polyester astar

polyester astar,denye astar,etek astarı,ceket astarı,saten astar,ucuz astar kumaş,ucuz astar,parti astar,stok astar,spot astar,astar alan,deye astar alanlar,jarse astar alan,stok astar kumaş alanlar,astar parçası alanlar,parça astar alan,astar satanlar,astar kumaş satan,etek astarı satan,ceket astarı satanlar,ucuz astar kumaş satanlar,tekleme astar alanlar,stok astar kumaş alanlar,parti astar kumaş alanlar
Polyester Astar Kumaş

Duygular ve ipek sevgisi bir yana, hadi gerçeklere geri dönelim. Polyester astarlarda kullanılır, çünkü pürüzsüz, ucuz, ve … iyi, hepsi bu kadar. “Ucuz” üretici için bir argüman, ancak bir polyester astarın kullanıcı için çok az faydası vardır. Aslında, doğal elyaftan yapılmış bir dış kumaşa sahip bir eşyayı kabusa dönüştürebilir. Polyester hiç nefes almaz. Astar polyesterden yapılmışsa, aynı zamanda bir yapışkan folyodan da yapılabilir. Bu tür kıyafetlerde terli olursunuz ve polyester hemen kokar. Yünlü elbisenizi, her zaman giydiğinizde, polyester astarın altında terli olduğunuz için kurutmanız gerektiğini düşünün. Astar sentetik elyaftan yapılmışsa, özellikleri nedeniyle doğal elyaftan yapılmış kıyafetler giymenin kesinlikle bir anlamı yoktur.

Polyester aynı zamanda ucuz ve düşük görünüyor. Astar giysilerinizin gizli bir parçası olsa da, paltolarınızı ve blazerlerinizi halka açık olarak çıkarırsınız. Kollarınızı blazerlere sarmak isterseniz, polyester bir astar, dünyadaki tüm yünlü blazerlerin en klas etkinliğini bozacaktır.

Polyester ve diğer elyaf karışımlarına dikkat edin. Son zamanlarda,% 50 polyester ve% 50 viskon veya asetat karışımından oluşan bir astar ile giderek daha fazla ışıltı gördüm. Viskon dokunuşu bu durumda çok yardımcı olmaz, çünkü polyesterin% 50’si bu kumaşı nefes alabilir hale getirecektir. Sadece doğal liflerin ve selülozdan yapılan yapay kumaşların karışımları, kaliteli bir ürün, örneğin% 50 viskon ve% 50 asetat veya% 50 viskon ve% 50 pamukta kabul edilebilir. Ancak etikette herhangi bir polyester yüzdesi fark ederseniz – kendinizi yapışan folyoya sarın ve kararınızı verin.

Giyim üreticileri tarafından sıklıkla kullanılan bir başka numara, gövde kısmında farklı bir tür astar ve kollarda farklı bir tür kullanmaktır. Bu gibi durumlarda, kollardaki astar daha düşük kalitede olma eğilimindedir. Kollardaki polyester astar, özellikle koltuk altlarınızdaki hava dolaşımını etkileyecektir. Terli bir etki garanti edilir.

2. Dikiş kalitesi

Satın aldığınız ürünün kumaş bileşiminin iyi olduğunu öğrendikten sonra, bakmak istediğiniz ikinci şey, astarın dış kumaşa nasıl dikildiği ve nasıl bittiğidir. Astar, giysilerinizin altından hiçbir yere yapışmamalı, asla görünmemelidir. Özellikle astarın etek çizgisinden veya blazer ve katlarda bileklerinizin etrafından çıkmadığından emin olun.

Öte yandan, astar hiçbir yere çekmemeli, vücut hareketlerine izin vermek için az miktarda fazla kumaş olmalıdır. Dış kumaşta kırışık olmasa bile kırışıklık varsa, astarın hiçbir yere çekilmediğinden emin olun. Astar kumaş yeterli değilse astar malzemeyi çekecektir. Bu durumda, kalitesizliğin veya üretim arızasının bir işareti.

Dikkate alınması gereken başka bir şey, astarın genel estetiğidir. Palto ve blazer gibi ürünlerde, son işlem özellikle önemlidir, çünkü bu öğeleri halka açık ve kapalı olarak alıyoruz. Dikişin düzgün ve düzgün olduğundan emin olun.

Bazen dekoratif dikişler, iç ceplerin bitirilmesi, kontrast borular bulacaksınız. Ben dengeli ve üst üzerinde değil sürece giysi biraz sofistike ekleyebilir düşünüyorum. Tipik olarak, bir astar, ana malzemeyle eşleşen bir renkte bir kumaştan yapılır, ancak düz veya bir desenle kontrast astar genellikle rafine ve lüks görünür. Tabii ki, rafine görünmek için bir ön koşul, sentetik bir elyaftan yapılmamasıdır.

Astarın bitimindeki ekstra detaylar genellikle daha yüksek kaliteyi gösterir, çünkü bu tür detaylar üretim maliyetini arttırır. Ancak kalitenin garantisi değildir.

Kaliteli bir astarın belirlenmesi

Dikiş ve apre kalitesi söz konusu olduğunda, basittir. Sadece gözlerinizi, uyum ve tat duyunuzu kullanın. Kompozisyon söz konusu olduğunda bu kadar basit görünebilir – ne yapıldığını kontrol etmek için ürün etiketini kontrol edersiniz. Ne yazık ki, tüm giyim üreticileri astarın bileşimi hakkındaki bilgileri etiketlere koymazlar. Ayrıca, birçok çevrimiçi mağaza web sitesinde bu tür bilgiler içermez. Ana kumaşın bileşimini bulabilirsiniz, ancak her zaman astarı bulamazsınız. Burada iki seçenek var.

Her şeyden önce, astar kompozisyonu hakkında müşteri hizmetinden veya bir dükkan asistanından sorabilirsiniz. Ancak, sistemlerinde bu bilgilerin kaydı yoksa size yardımcı olamayabilirler. Daha da kötüsü, aklınıza ne gelirse tahmin etmeye ve söylemeye çalışabilirler. Bir mağaza asistanına bir etiketin üzerinde bu bilgilere sahip olmayan bir blazer astarının bileşimini sorduğumda bir kez oldu. Etikete baktı ve orada hiçbir şey bulamadı, bana ipekden yapıldığını söyledi. Kesinlikle ipek olmadığını biliyordum. İpeğine dokunarak tanıyabilirim. Bu yüzden tavsiyem, mağaza asistanlarının ikinci tahminlerine dikkat etmektir.

İkinci seçeneğiniz kumaşa dokunmak ve dikkatlice bakmak, ışığın üzerinde ne tür bir parlaklık yarattığını görmek. Polyester astarlar çok kuru ve hoş olmayan hisseder. Genellikle çok parlaktır ve parlaklık yapay ve ucuz görünür. Bazen bir astarın sentetik olarak sınıflandırılacak kadar plastik olup olmadığını henüz anlayamadım. Bu gibi durumlarda, genellikle polyester ve viskoz / asetatın bir karışımı olduğu ortaya çıkar.

Kötü astarlı harika kıyafetler – uzlaşmak veya taviz vermemek?

Ne yazık ki, gerçek şu ki, astarlı giysilerin büyük çoğunluğunda bir polyester astar vardır. Er ya da geç, uzlaşmanız gerekip gerekmediğini merak etmeye başlayacaksınız. Bir gün gerçekten ihtiyacınız olan güzel bir kıyafet parçası bulacaksınız, bu da tüm kutuları kontrol ediyor, tek yaka sentetik astarı. Sonra ne? Her şeyden önce, bu öğenin türüne, fiyat / kalite oranına ve en önemlisi önceliklerinize bağlıdır.

Polyester Astar satın alanlar,polyester astar kim alır, polyester astar kim alır, polyester astar nereye satarım, polyester astar kumaş kim alır, polyester astar kumaş kime satarım, polyester astar satın alan yerler, polyester astar satanlar, polyester astar satan yerler, polyester parça astar alan, polyester astar parçası kim alıyor,

Bazı durumlarda, bir terziyi bir terziye götürmeyi ve astarı daha iyi bir kumaşla değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Ancak bunu yapmak her zaman mümkün değildir. Artı, sadece yeni astarın maliyeti, ayrıca terzilik hizmeti artı ürünün fiyatı özel yapım bir giysiden daha düşük olsaydı mantıklı olurdu. Birçok durumda, belaya değmeyebilir.

Tipik olarak, astar vücudunuza ne kadar yakınsa ve vücudunuzun daha büyük kısmı kaplarsa, astarın iyi bir bileşime sahip olması o kadar önemlidir. İkilem, bir çift pantolonun cebinde sentetik astarla ilgiliyse, aksi takdirde doğal liflerden yapılmışsa, özellikle de uygun bir parça olsaydı, dünyanın sonu olacağını sanmıyorum.

Bu bir elbise ile ilgiliyse, soğuk günlerde giyilmek ve sadece ara sıra ve elbise başka türlü mükemmelse, kışın nadiren giyilen bir elbisede polyester astarın yaz kadar kötü olmadığını düşünmek isteyebilirsiniz. Karar sizindir, ancak fiyat etiketi ne diyor olursa olsun kaliteli bir ürün satın almadığınızı ve daha düşük bir konfor derecesini kabul ettiğinizi kendinize bildirmeniz gerekir.

Şahsen taviz vermemeye çalışıyorum, ancak alışverişin gerçekliği çoğu zaman zorlayıcıdır. Bununla birlikte, bilinçli tüketiciler olarak, kadın giyimindeki polyester astarları kabul etmemizin, kalitesiz ürünlerin tedarikini sağlayan bu tür ürünler için talep olarak yorumlandığının farkında olmalıyız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın