Perde Nasıl Dikilir? Perde Dikimi. Kumaş Alan.

Perdelerinizi Dikmeye Başlamadan Önce.

Perdeler hemen hemen tüm düz dikişlerdir, yeni başlayanlar için kolay bir proje haline getirir. Temelleri biliyorsanız. Bu sayfa, kendi perdelerinizi ve pencere uygulamalarınızı dikiş dikmeye başlamak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size ulaştırır.

Kumaş Alan. Parti Kumaş. Stok Kumaş. Spot Kumaş.
Kumaş Alan. Parti Kumaş. Stok Kumaş. Spot Kumaş.

Kumaş Seçenekleri

Kumaşınızı seçmek kendi perdelerinizi dikmek için ilk adımlardan biridir. İstediğin renkten başka bir şey arayacak başka şeyler var mı? “Tahılda” gibi terimlerin, bunun ne anlama geldiğini bilerek sizi korkutması gerekmez. Alışverişe gitmeden önce dikiş kumaş parçası alanlar hakkında bilgi edinin, bu sayede güzel bir renk veya baskıdan başka ne arayacağınızı bilebilirsiniz.

Kumaş

Kumaş tanesini ve tahıl hattını anlamak için ihtiyacınız olan her şey

Kumaş özellikleri : Şekerleme, dokuma ve örme, tek yönlü tasarımlar, ekoseler, diyagonal baskılar ve şeritler, ilk kez dikiş için kumaş seçenekleri

Kesme ve Ölçme parça kumaş

İşiniz sırasında bir şeyleri kare yapmaktan vazgeçerseniz ve ölçerseniz, dikişi tamamladığınızda düz, hatta perdeler olacaktır. Bazı araçlar ve bunları nasıl kullandığınız çok faydalıdır, böylece sonuçlarınız düz ve eşittir. Çoğu kişi döner kesme aletlerini bir aracı stok kumaş alanlar olarak düşünürse de, kendi perdelerinizi dikerken her şeyi kare yapmak için mükemmeldir.

Kumaş Alan. Parti Kumaş. Stok Kumaş. Spot Kumaş.

Dikiş alet ve ekipmanları

Döner kesici takımlar nasıl kullanılır

Ne yazık ki,parti kumaş alan fiyatı ne kadar kumaşa ihtiyaç duyduğunuzu belirleyen şey değildir. Pencerelerin boyutu, kenarlar ve başlıklar ile birlikte ne kadar kumaşa ihtiyacınız olacağına karar verir. Kumaş alımınızı yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken her şeyi öğrenin.

Basit panel perde dikmek için kumaş ihtiyaçlarını nasıl hesaplanır

Dikiş Makineniz

Kendi perdelerinizi dikmeye başlamadan önce dikiş makinenizi ve temel dikişi nasıl dikileyeceğinizi öğrenin. Dikiş makinesi kılavuzları hakkında bilgi edinin, böylece düz bir çizgi dikebilirsiniz. Bir dikiş makinesinin hayal kırıklığı savaşı kazanmasına izin vermeyin. Makine kendi kendine ait bir aklı gibi göründüğünde nasıl sorun giderileceğini öğrenin.

Dikiş makinesi dikiş kılavuzları

Dikiş makinesi sorun giderme

Bir dikiş dikmek için öğrenin

Dikiş terimleri

Desen yönlerinde kullanılan terimleri anlıyorsanız, ücretsiz bir desen mükemmeldir. Dikiş, dikiş terimlerini ve yönlerde belirtilen ekipmanı anlayana kadar farklı bir dile sahip gibi görünebilir.

Dikiş Makinesi Parçaları

Perdenin türünü seçme

Dikiş makinesiyle ilk defa dikiş yapıyorsanız, basit başlayın. Bir temel düz perde paneli veya saçak yapmak için en basit perdeler olduğunu.

Kendi perdelerinizi ve pencere tedavilerinizi dikebileceğiniz ücretsiz desenler

Astarlı perdeler

Ne kadar kumaş satın

Evinizdeki en güneşli oda için hazır siyah perdeler satın almazsınız, bu sayede katı siyah kumaş satın alanlar almazsınız. Ama sen istediğin siyah perdeyi alabilirsin.

Yorum Yap