Kadife Nasıl Dikilir?Kadife Nasıl Kesilir? Kadife Nasıl Ütülenir? Kumaş Parçası Alanlar.

Kadife Nasıl Dikilir? Kadife Nasıl Kesilir? Kadife Nasıl Ütülenir? Kumaş Parçası Alanlar.

Kadife’nin, her yaştan kızlar ve bayanlar için tatil kıyafetleriyle zafere dönüşünü başlattığı yılın bu zamanı. En iyi şekilde dikebilecek profesyoneller arasından ipuçları alın.

Bu sezon tasarımcıları, sıradan bir şey olan spot kumaş görünüşler yaratmak için bu kış. İşte size hiçbir güçlükle bakmanıza yardımcı olacak birkaç teknik. Yeni teknik bilgiler ve yeni dikiş yardımcıları ile kadife artık dikmek için korkutucu değil. Kemerinizin altında birkaç beceri kazandıktan sonra, gün veya gece gardırobuna kolaylıkla dahil edebileceksiniz.

Yığın oluşturan ekstra çözgü ipliği seti ile dokunmuş,kadifeler şifon kumaştan ağır döşemelik kumaşlara kadar çeşitlilik gösterir .Aslen ipekden yapılmış kadife parçasıalan artık pamuk, rayon, asetat,polyester ve çeşitli karışımlarda satılmaktadır. Genellikle çift bez olarak dokunur; İki kumaş tabakası aynı anda dokunur, biri diğerinin üstünde. İki katmanı birleştiren kazık, daha sonra bu imza, lüks şekerleme oluşturmak için kesilir.

Kadife kumaş alan yapısı nedeniyle dikiş çizgileri gösterme eğilimindedir. Dart dikiş ilikler ve üst dikiş gibi tasarım detaylarını en aza indirmeye çalışın spot kumaş. Gevşek tasarımlı giysi stilleri için basit yarı donanımlı seçin. Toplar, yumuşak kıvrımlar ve kumaş alan stilleri takılı ve konturlu olanlardan daha iyi çalışır.

Dikişleri sökmekten kaçının, çünkü kumaşın hasarlı görünmesini sağlar; projenize başlamadan önce uygunluğu düzeltin. Ya da zaten mükemmelleştirmiş olduğunuz bir desenden bir giysi hazırlayın.

Kadife belli bir şekerleme (kazık yönü) vardır. Eğer kumaş alan üzerinde elinizi çalıştırdığınızda, şekerleme (kazık aşağı gidiyor) veya (kazık yukarı gidiyor)kazık karşı itme dokunmatik düzgün bir his verip vermediğini söylemek mümkün olacaktır. Şekerleme biterse kadife daha koyu görünür. Şekerleme fırçalanırsa,kumaş daha açık görünür.

KESME VE İŞARETLEME

Kadife nasıl dikilir,kadifeye nasıl ütü yapılır,kadife nasıl kesilir,kadife elbise nasıl dikilir,kadife kumaş,parça kadife alan,kadife parçası alan,parti kadife,stok kadife,spot kadife,kadife kumaş alanlar,parti kadife alanlar,kadife parçası alanlar,parça kadife alan,kadife elbise modelleri,moda kadife

Kumaşı hangi yöne çevireceğiniz konusunda sert ve hızlı kurallar yoktur. Tipik olarak, kadife kıyafetler kestirmeden kestirilir, ancak daha zengin ve daha koyu bir renk tercih ederseniz, giysiyi kestirerek kestirebilirsiniz. Diğer taraftan, kadife genellikle daha iyi yıpranır ve kazı kaşağı kesildiğinde daha az matlaşır. Tutarlı olmak ve tüm parçaları aynı yöndeçalışan şekerleme ile kesmek önemlidir. Şekerleme yönünü işaretlemek içinkumaşın yanlış tarafına bir tebeşir işaretleyici veya bir sabun şeridikullanın.

Kumaş parçası alanlar kesim masanızın üzerine tek bir kat olarak yerleştirin, böylece desen parçaları kumaşın arkasına yerleştirilir. Desen dokusu küme tarafına yerleştirildiğinde, hareket ettirilir ve değişir, bu da sabitlemeyi zorlaştırır ve yanlış keser.

Kumaşın yanlış tarafındaki desenden nokta ve diğer gerekli işaretleri işaretlemek için tebeşir veya terzi kalemleri kullanın. Kadife işaretlemenin en iyi yolu, terzinin meselesi veya el atmasıdır. İşaretleri dikmek için ipek iplik ile çok ince, keskin bir el dikiş iğnesi iplik. İpek iplik, kumaşa tebeşir basıncından daha az zarar verir ve kolayca çıkarılabilir. Bir kenarı gibi uzun kenarları işaretlemeniz gerekiyorsa, iplik izlemeyi kullanın. Bir izleme tekerleği ve izleme kağıdı kullanmaktan kaçının. Çentikleri işaretlemek için, tek bir çentik için dikiş ödeneğine veya çifte ve üçlü çentikler için birden fazla çentiğe küçük bir iplikçik yapın.

DİKİŞ İĞNELERİ

Zaman kazandıran ve büyük hayal kırıklığı yaratan bir diğer ürün de geçici sprey yapıştırıcıdır. Şimdi, ağrılı bir şekilde sıkma, bükme ve dengeleme ve en iyiyi umma yerine, kumaşın sağ tarafındaki dikiş hattı boyunca hafif bir yapışkan çizgisi püskürtün. Sonra ilgili parçanın sağ tarafını dikiş çizgisi boyunca yerleştirin ve dikişi dikin. Parti kumaş bile ihtiyacınız yok! Parçaları ilk kez mükemmel bir şekilde yerleştiremezseniz, kumaşları birbirinden ayırın ve tekrar bir araya getirin.

viskon kumaş elbise,yazlık viskon elbise modelleri,viskon kumaştan elbise modelleri,tesettür viskon elbise modelleri,viskon kumaş tesettür elbise,viskon kumaş özellikleri,viskon kumaş nasıl dikilir,viskon nasıl dikilir,viskon nasıl nasıl ütülenir,viskon ütüleme,kumaş alıcısı,kumaş alıcıları
Viskon Kumaş Nedir? Özellikleri Nedir? Neler Dikilir? Kumaş Alıcısı

İki kadifenin birbirine dikilmesi zor olabilir; Geleneksel dikiş yöntemleri sadece işe yaramıyor. Dikme ve / veya bastırarak hiçbir miktar, kumaşın her iki yönde de kaymasını ve dikmesini engeller. İşte kadife dikiş dikişleri için bazı klasik ipuçları:

Bir veya daha fazla üç adet büküm metoduyla el-taban, çift, arka dikiş veya diyagonal büküm.

Makine gerginliğini gevşetin.

S dikerken kumaşı gergin tutun.

Yürüyüş ayağı, Teflon ayağı veya merdane ayağı kullanın.

Stop Durma ve dikiş dikme yöntemini kullanın.

Katmanlar arasında ve / veya kumaş ile besleme köpekleri arasında kağıt mendili veya sabitleyici ile dikiş

Kadife dikerken, evrensel veya keskin makine iğneleri 70 / 10H veya 80 / 12H ve yüzde 100 pamuk veya ipek iplikler kullanın. Her zaman kazık yönünde dikiş yapın. Toplu dereceli dikiş paylarını minimuma indirmek için, katlama boyunca dart eğrileri. Parça Kadife Alan

Kolay dikiş için, makinenizi yürüme ayağı ile yüklemeyi deneyin. Kumaşı düzgün bir şekilde makineyle beslemeye yardımcı olmak için kendi yerindeki besleme köpeklerine sahiptir ve kumaşın taranmasını önlemeye yardımcı olur.

Kadife Nasıl Ütülenir.

Ütü kadife her zaman hassas bir iştir. Havayı bir demir ile tamir etmek kolaydır, bu nedenle sadece buharı kullanın, ütünün kumaşa dokunmasına asla izin vermeyin. Kadifeyi kazık tarafını aşağıya doğru yanlış taraftan buharlarken güvenli bir şekilde konumlandırmak için kullanabileceğiniz birkaç baskı tahtası yüzeyi vardır.

İğne ve levhaları her ikisi de iyi yüzeylerdir, ancak oldukça küçüktürler ve çalışırken sık sık taşınmaları gerekir. Tüm presleme yüzeyinizi ağır kadife, tiftik döşemelik, friz veya kalın havlu havlu gibi bir parça sert kumaş ile kaplamak daha iyidir; bu şekilde, yüzeyi buharınız olarak kaydırmanız gerekmez.

Elleriniz ısıya duyarlıysa, bir eldiveni veya parmak eldiveni kullanın. Baskı bezi olarak büyük bir kadife hurda kullanın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*