Parti Penye Kumaş Stok Penye Kumaş Spot Penye Kumaş.

spot penye kumaş,stok penye kumaş,parti penye kumaş, spot penye kumaş alanlar, spot penye kumaş alan,stok penye kumaş alanlar,stok penye kumaş alan,parti penye kumaş alan,parti penye kumaş alanlar,parti penye kumaş,

Parti Penye Kumaş Stok Penye Kumaş Spot Penye Kumaş.

Penye pamuğu tipik olarak cildin yanında giyilen giysilerin yanı sıra nevresim yapmak için kullanılır. Çoğu ülkenin etiketleme yasaları, penye pamuğunun ürünün üzerinde açıkça tanımlanmasını gerektirir.

Taranmış pamuk, parti iplik haline getirilmeden önce pamuk liflerinin özel olarak işlenmesiyle yapılır. Pamuk liflerini yumuşatmak için çok sayıda özel işlem vardır, bu yüzden bunlara girmem. Genel olarak, spot penye kumaş pamuk, normal pamuktan biraz daha pahalıdır.

Ribana Kumaş Alan
Ribana Kumaş Alan

Normal pamuk yünü veya ipliği doğal pamuğun toplanması, tohum ve kirlerin temizlenmesi için temizlenmesi ve daha sonra ‘taraklanması’ ile yapılır. Tarama, lifleri ayırır – lifleri aynı genel yönde sıraya dizer. Ham pamuk, daha sonra ipliğe veya yün formuna döndürülmüş olan askılara stok penye kumaş (şeritlere) bölünür.

İçin taranmış pamuk hasat pamuk yabancı maddeleri ve herhangi bir kısa elyafların uzağa tease ( ‘tarak’) fırçalar ince konur. Bu şekilde hacmin yaklaşık% 15’i kaldırılır. Bu sadece uzun, düz lifler bırakır. Taranmış pamuk şeritleri daha sonra ipliğe eğirilir.

Pamuk, muhtemelen günde birkaç kez temas ettiğiniz bir malzemedir. Yatak çarşafları ve havlular genellikle pamuktan yapılır ve dolabınızdaki giysilerin çoğu da olabilir. Pamuk, pamuk bitkisi tohumlarından yapılan doğal bir kumaştır ve tüm dünyada yetişir. Penye pamuğu aynı bitkiden gelir, ancak üretim sırasında normal pamuğa göre daha yumuşak, daha güçlü ve pürüzsüz hale getirmek için ek bir adım uygular.

Penye pamuğu, pamuk liflerinin ipliğe bükülmeden önce işlemden geçirilmesiyle yapılan, normal pamuğun yumuşak bir versiyonudur. Taranmış pamuk daha fazla iş gerektirdiğinden ve daha yüksek kalitede, daha sert bir kumaşla sonuçlandığından, genellikle normal pamuktan daha pahalıdır.

Pamuk Yün veya İplik Yapma

Pamuk bitkiden toplanır, kir ve tohumlardan kurtulmak için temizlenir ve sonra lifleri ayırmak ve kabaca aynı yöne yerleştirmek için taraklanır. Pamuk daha sonra şeritlere bölünür, çiğ pamuk bobinleri yün veya ipliğe bükülür. İnce fırçalar, artık safsızlıkları ve taranmış pamuk yapmak için kısa pamuk liflerini temizler. Sadece uzun, düz lifler kalır. Taranmış pamuk şeritleri daha sonra ipliğe eğirilir spot penye kumaş.

Pamuk vs Penye Pamuk

Parti Penye kumaş pamuğu normal pamuktan daha yumuşaktır, çünkü herhangi bir safsızlığa veya kısa çıkıntılı ipliklere sahip değildir ve normal pamuktan daha güçlüdür, çünkü penye işlemi kırılmaya eğilimli kısa lifleri çıkarır. Taradıktan sonra düzleştirilmiş elyaflar daha sıkı bir şekilde birleşerek daha az yıpranmaya ve çözülmeye neden olur. Bu avantajlar ve üretim sürecinde gerekli olan ek çalışmalar, stok penye kumaş pamuğu normal pamuktan daha pahalı ve lüks kılar.

spot penye kumaş,stok penye kumaş,parti penye kumaş, spot penye kumaş alanlar, spot penye kumaş alan,stok penye kumaş alanlar,stok penye kumaş alan,parti penye kumaş alan,parti penye kumaş alanlar,parti penye kumaş,
spot penye kumaş,stok penye kumaş,parti penye kumaş, spot penye kumaş alanlar, spot penye kumaş alan,stok penye kumaş

Yüksek kaliteli ev tekstili için kullanılan ince örme ve dokuma kumaşlar, giysiler, bluzlar, gömlekler ve Tişörtler genellikle penye pamuktan yapılır.

Penye Pamukunun Bakımı

Parti Penye pamuğu için bakım talimatları genellikle normal pamuğunkiyle aynıdır. Genel olarak pamuğu herhangi bir sıcaklıkta yıkayabilir ve kurutabilirsiniz, ancak penye pamuklu giysilerinize, yatak çarşaflarınıza ve havlularınıza biraz daha fazla özen göstermek iyi bir fikirdir. Boyalı stok penye kumaş ve dokumaların ömrünü uzatmak için, ılık sıcaklıktaki maddeleri hafif deterjanlarla yıkayın. Taraklı pamuk liflerinin gevşemesini sağlamak için kurutma işleminin bitiminden 10 dakika önce çamaşır kurutma makinesinin soğuma döngüsünü kullanın. Daha yumuşak ve daha rahat hale getirmek için kullanmadan önce yeni taranmış pamuklu yatak çarşaflarını ve havluları yıkayın.

Yorum Yap