Kumaş Alanlar İstanbul

Kumaş alanlar İstanbul,istanbulda kumaş alan yerler,İstanbul kumaş alan kişiler,İstanbul kumaş alan yer,kumaş alan kişiler İstanbul,İstanbul kumaş alan yerler,kumaş alan yerler,

Kumaş Alanlar İstanbul.

Kıyafet yapımında kullanılan nispeten sınırlı sayıda elyaf (yapay ve sentetik) göz önüne alındığında, bu kadar çok kumaşın nasıl olabileceğini merak edebilirsiniz. Bunun cevabı bir elyafın nasıl örüldüğü, elyafların harmanlanmış olup olmadığı ve hangi yüzeylerin uygulandığı ile ilgilidir.

Giyim kumaşlarının özelliklerini tanımlama

İşte farklı kumaşlara ve bunlardan yapılabilecek örgülere hızlı bir bakış. Bu kumaşlara aşina olmak iyi bir fikirdir (en azından genel düzeyde), bu yüzden bir dahaki sefere giysiler arasında karar verdiğinde neye baktığını biliyorsun.

Bukle: Parti kumaş dokulu, pürüzlü yüzeye sahip dikilmiş ipliğin yapılmış bir düz veya tuval dokuma.

Çuha: Hafif, yatay bir kaburgalı, ya tüm pamuklu ya da karışımlı, ince, sıkı bir şekilde dokunmuş bir kumaş.

Brokar: Yükseltilmiş tasarımlarla karakterize edilmiş dekoratif bir bez. Genellikle ipek, bazen gerçek gümüş veya altın iplerle desteklenir.

Kaşmir: Kaşmir keçinin yapağından dokunmuş, hem çok yumuşak hem de son derece sıcak bir yün. İnce elyafları çevresindeki kaba saçtan ayırmanın zorluğu nedeniyle, kaşmir lüks bir üründür.

Kumaş Parçası Alınır. Jakarlı Kumaş Nedir?
Kumaş Parçası Alınır. Jakarlı Kumaş Nedir?

Spot kumaş alanlar: İpliği ve kurdele ile işlenerek yaratılan net bir arka plan ve çiçek tasarım desenleri ile dantel .

Şifon: Çok bükülmüş liflere sahip, hafif, çok şeffaf ve havadar bir kumaş. Çoğu zaman tam pantolon ve bol elbiseler veya elbiseler kullanılır.

Kadife: Genellikle pamuktan veya pamuk karışımı yapılmış, kesilmiş tüylü dokuma yapı kullanan bir kumaş. Wale bir inç içinde kabloları sayısıdır.

Krep: Buruşmuş, kıvrılmış veya tane yüzeyli ve birkaç farklı malzemeden yapılabilen bir parti kumaş. Krep de spot ipekten yapılmış ve 4 katlı en lüks kabul edilen, çeşitli genişliklerde geliyor.

Parti Gabardin: Yün, pamuk, suni ipek veya naylondan yapılabilecek veya belirgin çapraz kaburgalarla harmanlanmış, dimi bir dokuma, kamgarn kumaş.

Balıksırtı: Kendine özgü zikzak etkisi olan bir dimi örgü.

Mikrofiberler: Doğal lifli kumaşın dokusuyla ve örtüsüyle ve gelişmiş yıkanabilirlik, nefes alabilirlik ve su geçirmezlik özelliği ile tekstillere dokunabilen son derece ince bir sentetik lif.

Kumaş Alanlar İstanbul.

Saten kumaş alanlar: Akşam kıyafetlerinde en çok kullanılan parlak kumaş.

Spandex: Konfor, hareket ve şekil tutma özelliği sunan esnek bir spot kumaş. Aynı zamanda Lycra (DuPont tarafından bulunmuştur) markası ile bilinir.

Tafta: Yaptığı hışırtı sesiyle kolayca ayırt edilebilen, ince, çapraz bir kaburgasına sahip, gevrek, sıkı dokunmuş bir kumaş Orijinal olarak tüm taftalar ipekten yapılmıştır, ancak bugün bazen ipek ile birlikte çeşitli sentetik kumaşlardan yapılabilir.

Kadife: Bir zamanlar sadece ipekten yapılmış, ancak günümüzde pamuk da dahil olmak üzere birçok farklı kumaştan oluşabilir. Kesilebilen veya kesilemeyen yoğun ilmekler, ona parti peluş bir his verir.

Kumaş karışımlarını oluşturan nedir

Bir kumaştaki elyafların harmanlanması, kırışmanın önlenmesine veya bir giysinin maliyetinin düşürülmesine yardımcı olabilir. İşte birkaç karışım örneği ve avantajları:

Kumaş alanlar İstanbul,istanbulda kumaş alan yerler,İstanbul kumaş alan kişiler,İstanbul kumaş alan yer,kumaş alan kişiler İstanbul,İstanbul kumaş alan yerler,kumaş alan yerler,
Kumaş alanlar İstanbul,istanbulda kumaş alan yerler,İstanbul kumaş alan kişiler,İstanbul kumaş alan yer,kumaş alan kişiler İstanbul,İstanbul kumaş alan yerler,kumaş alan yerler,

Polyester ve pamuk: Polyester kırışıklara karşı dayanıklıdır; pamuk değil. İkisini harmanlayan bir giysinin, ütülenmesine gerek kalmayabilir veya pamuk tarafından sağlanan konforun çoğunu koruyarak daha az ütülemeye ihtiyaç duyabilir.

Keten ve ipek: Keten ipek yapmazken kolayca kırışır. Ketenlere ipek ekleyerek, bir giysi kolayca kırışmaz ve daha iyi örtülür.

Spandex ve pamuk: Spandex esnek ve dayanıklıdır ve pamuk cildinizin nefes almasını sağlar. İkisi spor kıyafetleri için mükemmel bir kombinasyon oluşturur.

Pamuk, polyester ve suni ipek: Pamuk, nefes alabilirlik, polyester gücü ve suni ipek parlaklığı sunar. Üçüne de sahip bir kumaş dayanıklılık, ultra yumuşaklık ve mükemmel esneklik sunar, böylece kırışırsa kumaş geri sıçrar.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!