Ankara Kumaş Alanlar.

Anakara kumaş alan,Ankara kumaş alanlar,Ankara spot kumaş,Ankara spot kumaş alan,Ankara parti kumaş,Ankara parti kumaş alanlar,Ankara stok kumaş alan,Ankara spot kumaş alanlar,Ankara parça kumaş,parça kumaşçı Ankara,Ankara parça kumaşçı,
Ankara kumaş alan,Ankara kumaş alanlar,Ankara spot kumaş,Ankara spot kumaş alan,Ankara parti kumaş,Ankara parti kumaş alanlar,A

Ankara Kumaş Alanlar.

İki ana tip kumaş vardır: doğal ve sentetik. Yün, pamuk, ipek ve keten gibi doğal kumaşlar, hayvan katlarından, pamuk bitkisi tohum kabuğundan, ipekböceği liflerinden ve ketenden (bitkinin sapından elde edilen lif) yapılır. Naylon, spandeks, suni ipek, polyester ve akrilik gibi sentetik kumaşlar insan yapımıdır. Bu kumaşlar aşağıdaki gibi çeşitli şekillerde farklılık gösterir:

1. Sıcaklık: Yün özellikle ılıktır çünkü elyafların içinde çok az kıvrım vardır. Bunlar, malzemenin içinde yalıtmaya yardımcı olan hava cepleri oluşturur.

2. Nefes alabilirlik: Pamuk “nefes alır”, kıyafet olarak kullanıldığında havanın cildinize dolaşmasına izin verir. Birçok insan, nefes alabilirlik faktörü nedeniyle % 100 pamuktan polyester karışımlarını tercih eder.

3. Mukavemet: Keten, elastan ve polyester oldukça güçlü ve dayanıklıdır.

4. Boyama Özellikleri: Keten, örneğin, boyamak için iyi bir kumaştır çünkü renk iyi ayarlanır ve fazla solmaz.

5. Yumuşaklık / Çiziklenme: Birçok yün türü elbette oldukça kaşındırıcıdır (liflerdeki kıvrımlar nedeniyle) ve pamuk ve ipek yumuşaklıklarıyla bilinir.

6. Islakken özellikler: “Emici” pamuk, su içinde kendi ağırlığının 24-27 katını koruyacak ve kuru olduğunda ıslandığında daha güçlü olacaktır.

7. Parlaklık (parlaklık ): Bu özellik ipeğin bu kadar arzu edilmesini sağlayan şeydir. Rayon, benzer göründüğünden daha insan yapımı bir ikamedir.

8. Esneklik:Birçok sentetik elyaf çok elastiktir. Bu, onları esnetebileceğiniz ve orijinal şekillerine “geri dönecekleri” anlamına gelir. Spandex bu özellik göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Çoraplarda kullanılan naylon da çok esnektir.

Cevap

Stok Kumaşlar elyaftan yapılmıştır – genişliklerinden çok daha uzun ve genellikle enine kesitte yuvarlak örgülü. Bu lifler doğal veya sentetik kaynaklardan olabilir. İnsanlar başlangıçta doğal kaynaklardan bez yaptılar, ancak daha sonra temel kimyasallardan başlayarak kendi liflerini yapma araçlarını buldular. Her tip farklı esneklik özelliklerine, yalıtım işlevi görme yeteneğine, nem iletme özelliğine sahiptir.

Doğal Lifler:

Yün – Koyunlardan en çok, aynı zamanda lamalar, kazlar, alpakalar, atlar, develer vb. Gibi bir dizi hayvandan. İyi yalıtım, esneklik, ıslanmaya dirençli olabilir.

Pamuk – Pamuk bitkisinin tohum kabuğundan elde edilen liflerden spot kumaş alanlar. İyi esneklik, nitelikler giymek. su iletir.

KetenParti Keten bitkisinin kök liflerinden Linum. Pamuktan daha ağır, ancak yine de esnektir. Mükemmel aşınma özellikleri Su iletir.

Jüt Linden ailesinin küçük bir ağacının sörf liflerinden. Çok sert, pürüzlü, çok esnek değil. Genellikle ip için daha fazla, ancak kumaş haline getirilebilir.

Parti Kumaş Alanlar.

İlkçağ halkları spot keten lifleri kullandıklarında , iplikçiklere ayrılmış ve bitkilerden elde edilen boyalarla renklendirilmiş basit kumaşlara dokunduklarında, eski çağlarda kumaş oluşumu başladı .

Yenilikçiler, doğal liflerin içsel bazı kısıtlamalarının üstesinden gelmek için sentetik kumaşlar geliştirdiler. Pamuk ve çarşaflar kırışık,ucuz ipek hassas kullanım gerektirir ve yün büzülür ve dokunuş için tahriş edici olabilir. Sentetik daha fazla konfor, kir salma, daha geniş estetik çeşitlilik, boyama kabiliyeti, aşınma direnci, renk haslığı ve daha düşük maliyetler sunar.

Suni ve sentetik liflerden oluşan ve sürekli büyüyen bir sentetik katkı maddesi paleti, alev geciktirici, kırışıklık ve leke direnci, antimikrobiyal özellikler ve bir dizi başka performans iyileştirmesi eklemeyi mümkün kılmıştır.

Su geçirmez kumaş

Anakara kumaş alan,Ankara kumaş alanlar,Ankara spot kumaş,Ankara spot kumaş alan,Ankara parti kumaş,Ankara parti kumaş alanlar,Ankara stok kumaş alan,Ankara spot kumaş alanlar,Ankara parça kumaş,parça kumaşçı Ankara,Ankara parça kumaşçı,
Ankara kumaş alan,Ankara kumaş alanlar,Ankara spot kumaş,Ankara spot kumaş alan,Ankara parti kumaş,Ankara parti kumaş alanlar,A

1823’te kömür katranı naftanın Hindistan kauçuğunu çözdüğünü keşfettiğinde su geçirmez giysiler yapmak için bir yöntem icat etti. Yünlü bir bez aldı ve çözünmüş lastik terkibi ile bir tarafı boyadı ve üstüne başka bir yünlü kumaş alanlar tabakası yerleştirdi. Yeni kumaştan oluşturulan parti kumaş yağmurluk onun adını aldı.

Polyester

İlk polyester kumaş alanlar olan. Dayanıklı lif bir zamanlar giyilmesi rahatsız edici fakat ucuz olarak bilinirdi. Kumaşa ipek gibi hissettiren mikrofiberlerin eklenmesiyle – ve bunun sonucunda yükselen fiyat etiketiyle – polyester burada kalıyor.

Naylon ve Neopren Kumaş

Eylül 1938’de patenti verilen Naylon – Tüketici ürünlerinde kullanılan ilk tamamen sentetik elyaf. Ve “naylon çorap” kelimesi çoraplar için başka bir kelime haline gelirken, tüm naylonlar yalnızca askeri ihtiyaçlara yönlendirildi. Naylonun keşfedilmesine yol açan polimerlerin sentezi, oldukça dirençli bir sentetik kauçuk olan neoprenin keşfedilmesine yol açmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın