Parti Kumaş Çorlu

parti kumaş alanlar çorlu,çorlu kumaşçılar,çorlu kumaş alan,parti kumaş alan çorlu,

Polyester Kumaş Nedir?

Diğer polimerler gibi , “polyesterler” in birçok varyasyonu vardır. En popüler olanı, hem ambalajlarda hem de kıyafetlerde yaygın olarak kullanılan polietilen tereftalat veya PET’tir. Poliesterler, kimyasal olarak ağırlıkça en az yüzde 85 oranında bir ester ve bir di-hidrik alkol ve tereftalik asitten oluşan (erteleme uyarısı!) Uzun zincirli polimerler olarak tanımlanır. Terim birçok (poli) ester anlamına gelir (yapı taşı bileşiği – birçok yağ ve koku esterdir).

Plastik üreticileri, farklı ticari isimler altında polietilen varyasyonları üretir; bu nedenle yukarıda belirtilen Terylene, Dacron ve Kodel.

Parti Kumaş Çorlu. Elyafın polyester haline getirilmesi için, plastik eriyik halinde bükülür, yani plastik ısıtılır ve spinneretlerden liflere zorlanır (bir memecik esasen bir örümceğin ipek eğirme organlarına benzer endüstriyel bir mekanizmadır). Lifler, uzunluklarının beş katına kadar gerilir, tipik olarak ipliğe birleştirilir ve daha sonra polyester kumaşlara dokunur veya örülür.

Varyasyon veya on yıla bakılmaksızın, polyester kumaşlar her zaman güçlü, gerilmeye ve büzülmeye dayanıklı, kolay temizlenebilir, hızlı kurur ve kırışıklıklara, küf ve aşınmaya karşı dayanıklıdır … giyim için mükemmel bir kombinasyon.

Polyester Kumaş Yıllar İçinde Nasıl Değişti?

Öyleyse neden bazı 70’lerin eğlence takım elbise kumaşları bugünün polyesterlerinden farklı hissettirdi? Çoğunlukla bu kıyafetlerde kullanılan polyester kumaş alan çift örgü doğası ve liflerin nispeten daha büyük boyutu idi.

Parti Kumaş Çorlu. Gerçekte, 70’lerde birçok harika polyester kumaş vardı. Kumaş seçimi, genellikle maliyetleri düşürmek isteyen giysi üreticisine dayanıyordu. Ekonomik olarak zorlu 70’lerin sonundaki trendler para tasarrufu ve daha az resmi olarak yaşamaya yöneldiğinden, birçok Amerikalı çok ucuz eğlence takımlarına çekildi. (Asla olmadım. Yemin ederim.)

Bugün Polyester: Deneyimli Tüketiciler İçin Modern Bir Kumaş

Bugünün tüketicisi (merhametle) daha iyisini talep ediyor. Ve teknolojideki yenilikler şu yollarla polyester elyaf ve kumaşı geliştirmeye devam ediyor:

Reçine üretiminde yapılan ayrıntılandırmalar (genellikle yüksek oranda korunan ticari sırlar);

Lifin şeklini ve hissini değiştiren spinneret’in şeklini değiştirmek;

Polyester iplik alanlar elyafın orijinal uzunluğunun tipik beş katının ötesine gerilmesi;

Yalıtım ve elastikiyet için daha fazla doku ve hacim oluşturmak için polyester elyafın kıvrılması;

Polyester kumaş alanlar parlaklığını değiştiren, renk haslığını arttıran, örtüyü artıran ve daha fazlasını yapan çeşitli katkı maddeleri; ve

Parti Kumaş Çorlu. Her türlü kumaş ve giyside (ve diğer birçok uygulamada) kullanılan insan saçı çapının yaklaşık 1 / 100’ü kadar mikrofiber, son derece ince liflerin oluşturulması.

Boş zaman kıyafeti (ve bu konuda disko) karşı kültürel tepki, polyester kumaş imajına bir darbe vurdu. Bununla birlikte, 80’lerin başında yapılan çalışmalar, her 10 Amerikalıdan dokuzu polyester ve pamuk, yün ve ipek ile yapılan kumaşlar arasında ayrım yapamadı.

Açıkçası, insanlar kumaşların ve giysilerin görünüşü, hissi ve maliyeti ile daha fazla ilgilendiler, mutlaka yapıldıkları şeylerle değil. Pazarlama  kampanyasıyla birlikte kaliteyi sürekli iyileştirmek, bir zamanlar kötüye giden materyal için güçlü bir geri dönüşe yol açtı.

Polyester Kumaş Trendleri ve Yenilikleri

parti kumaş alanlar çorlu,çorlu kumaşçılar,çorlu kumaş alan,parti kumaş alan çorlu,
parti kumaş alanlar çorlu,çorlu kumaşçılar,çorlu kumaş alan,parti kumaş alan çorlu,

Parti Kumaş Çorlu. Ve artık sadece gündelik kıyafetler için değil. Çoğu Amerikalı bunu bilmiyor, ancak polyester ve diğer plastik bazlı kumaşlar üst düzey moda dünyasında kullanılıyor . Materyalleri tanımlamak yerine, tasarımcılar genellikle “teknik kumaşlar” ve “tekno kumaşlar” gibi örtüler kullanırlar. Her neyse. Bu kumaşlar, biri o kadar hafif ki, teslim edildiği karton rulodan daha az ağırlığa sahip olan plastikten yapılır.

Benzer polyester ve diğer plastik esaslı kumaşlar, spor ve dış mekan dünyalarını fırtınaya uğrattı. Herhangi bir spor malzemeleri mağazasında veya dış mekan malzemecisinde dolaşın ve etiketleri kontrol edin – neredeyse tüm plastikler.

Öyleyse devam edin ve babanızın boş zaman kıyafeti veya kendinizle eğlenin. Ama mükemmel bir ürünün dirilişini kutlayın… ve polyester kumaşlara EVET deyin.

Yorum Yap