İstanbul Kot Kumaş

İstanbul Kot Kumaş İstanbul Denim kumaş Spot Kot Kumaş Stok Kot Kumaş Parti Kot Kumaş
İstanbul Kot Kumaş İstanbul Denim kumaş Spot Kot Kumaş Stok Kot Kumaş Parti Kot Kumaş

Hazır Giyim Üretiminde Kullanılan Denim Kumaş Çeşitleri

Denim Kumaş Nedir?

Denim, farklı renkteki çözgü ve atkı ipliklerinden oluşan bir dimi dokuma dokuma ve% 100 pamuklu kumaştır. Denim kumaşta, kumaş yüzeyinde bir renk baskındır. Denim, giysi üretimi için yaygın bir hammaddedir. Genellikle denim kumaşlar pamuk kullanılarak üretilir, ancak bazen kenevir denim de mevcuttur. Denim kumaşlar normalde kot pantolonlar iş kıyafetleri ve organik futonlar ve yastıklar için kullanılır.

Denim Kumaş Üretim Yöntemi :

Denim kumaşlar, atkının iki veya daha fazla çözgü lifinin altından geçtiği ve kumaşların arkasında tanımlanabilir tanıdık diyagonal nervür ürettiği dayanıklı pamuklu dimi tekstildir.

Denim , mavi kot pantolon ve diğer kıyafetlerde kullanımı ile bilinen bir tür pamuk tekstilidir. Karakteristik diyagonal yivli sağlam bir dimi örgü kullanır. Başlangıçta işçi kıyafetleri için kullanılan denim artık her yerde bulunur ve yüksek moda dünyasına bile girmiştir.

Moda bugün denim olmadan tamamlanmamıştır. Spot Denim, her elbiseye uyacak şekilde tüm formlarda, görünümlerde ve yıkamalarda gelir. Aynı kotun başlangıçta batı kıyısında (ABD) madenciler tarafından giyilen pantolonlar ve tulumlar için kıyafetlerde kullanıldığına inanmak zor olurdu. Denimin bugün olduğu gibi moda ikonu haline getirilmesine bir dizi teknolojik faktör katkıda bulunmuştur – iplikçilik , dokuma , terbiye vb. Gibi büyük gelişmeler

Çorlu kumaş,çorlu kumaş alanlar,çorlu parti kumaş,çorlu kumaş alan,parti kumaş çorlu,stok kumaş çorlu,spot kumaş çorlu,parça kumaş çorlu,çorlu parça kumaş,kumaş parçası çorlu, çorlu kumaş pazarı,çorlu parti kumaş satanlar,kilo ile kumaş fiyatları,stok kumaşlar,fabrika artığı kumaşlar,parça kumaş satanlar,parça penye kumaş,tekirdağ kumaş fabrikası,çorlu kot kumaş,çorlu gabardin kumaş,gabardin kumaş İstanbul,çorlu parça kot kumaş,çorlu penye kumaş,

Denim Çeşitleri

İstanbul Kot Kumaş. Orijinal denim% 100 pamuklu bir serge malzemesiyken, şimdi alabilirsiniz bir sana aynı harika bir görünüm vermek karışımların gibi malzemelerin çeşitliliği, bazı büyük ek özelliklere sahip% 100 pamuk denim. Denim’in eşsiz görünümü geliyor zengin bir çivit mavisinden bir tonda ya da beyaz iplikler ile birlikte dokunan , insanların kotla ilişkilendirdiği “derinliği” vermek için. Bugün, bazı dengeler artık çivit mavisine sahip değildir, ancak beyaz karşıt ipliklere sahip diğer renkler , gölgelerin gökkuşağında denimler üretir .

Denim türleri aşağıda verilmiştir:

Kuru Denim

Selvage Denim

Streç Denim

Poli Denim

Rami Pamuklu Denim

  1. Kuru Denim
  2. İstanbul kot kumaş

Kuru veya ham parti denim, yıkanmış denimden farklı olarak, üretimi sırasında boyandıktan sonra yıkanmayan bir denim kumaştır. Çoğu denim, daha yumuşak hale getirmek ve herhangi bir büzülmeyi ortadan kaldırmak için bir giyim eşyası haline getirildikten sonra yıkanır sahibi yıkadıktan sonra bir öğenin sığmamasına neden olabilir. Yıkanmaya ek olarak, yıpranmış kot parçası bazen yıpranmış bir görünüm elde etmek için yapay olarak “sıkıntılı” hale gelir. Kuru kotun çekiciliğinin çoğu, zamanla kumaşın fabrika sıkıntılı kotuna benzer bir şekilde solması gerçeğinde yatmaktadır. Bununla birlikte, kuru denim ile, bu tür solma, kot pantolon giyen kişinin vücudundan ve günlük yaşamlarının faaliyetlerinden etkilenir. Bu, birçok meraklının önceden sıkıntılı denimden daha doğal, benzersiz bir görünüm olduğunu hisseder. Doğal sıkıntı sürecini kolaylaştırmak için, bazı kuru denim kullanıcıları genellikle soluk için bir gereklilik olmamasına rağmen, kotlarını altı aydan fazla yıkamaktan kaçınırlar. Ağırlıklı olarak premium denim hatlarında bulunan kuru denim, genel pazarda küçük bir niş temsil eder.

Kuru veya ham denim

b) Selvaj Denim

Selvaj denim (kenar denim de denir) çözülmeyen temiz bir doğal kenar oluşturan bir denim türüdür. Genellikle yıkanmamış veya ham halde sunulur. Tipik olarak, kenar kenarları pantolonun dış dikişi boyunca konumlandırılacak ve kelepçeler giyildiğinde görünür hale gelecektir. Her ne kadar selvaj denim yıkanmamış denim ile tamamen eşanlamlı olmasa da, selvaj varlığı tipik olarakkullanılan denim daha yüksek kalitede. “Selvage” sözcüğü “selfedge” ifadesinden gelir ve eski tarz mekik tezgahlarında yapılan denim anlamına gelir. Bu dokuma tezgâhları, cıvatanın uzunluğundan aşağı ve geriye doğru geçirilen bir sürekli çapraz iplik (atkı) ile kumaş örmektedir. Atkı kotun kenarına geri döndüğünde, bu “kendi kenarını” veya Selvage’ı yaratır. Kenar kenarı arzu edilir, çünkü kenar, dikilmesi gereken açık bir kenar bırakan ayrı atkılara sahip düşük dereceli kenarlar gibi yıpranmaz. Mekik dokuma tezgâhı, daha ağır bir dokuma denim üreten, daha ağır bir kumaşla sonuçlanan daha fazla zaman alan bir dokuma işlemidir. Mekik tezgahları daha dar bir kumaş parçası örer ve bu nedenle bir çift kot pantolon (yaklaşık 3 metre) yapmak için daha uzun bir kumaş parçası gerekir. Verimi en üst düzeye çıkarmak için, geleneksel jean üreticileri kumaşı kenar kenarına kadar kullanırlar. Kolluk açıldığında, kotun birlikte dikildiği iki kenar kenarı görülebilir. Kenar kenarı genellikle renkli iplikle dikilir: yeşil, beyaz, kahverengi, sarı ve kırmızı (kırmızı en yaygın olanıdır). İstanbul Kot Kumaş. Kumaş fabrikaları kumaşları ayırt etmek için bu renkleri kullandı.

İstanbul Kot Kumaş İstanbul Denim kumaş Spot Kot Kumaş Stok Kot Kumaş Parti Kot Kumaş
İstanbul Kot Kumaş İstanbul Denim kumaş Spot Kot Kumaş Stok Kot Kumaş Parti Kot Kumaş

c) Streç Denim

Hepimizin sevdiği bu affetici streç için genellikle yaklaşık% 98 pamuk ve% 2 Spandex . Bu karışım size harika hareket kolaylığı sağlar ve aynı zamanda kalça veya uyluk çevresinde pek sevmediğiniz “sorunlu noktalar” için biraz destek sağlar . Streç stok denim kot pantolon, kot pantolon üreticileri için kadın pazarının en hızlı büyüyen segmentlerinden biridir .

Streç Denim

d) Poly Denim

Denimden hoşlanan ancak çabuk yıkanan ve kuruyan, daha hafif ve biraz daha şık olan polyester karışımlarını tercih eden karışımlardır. Bunlar genellikle biraz daha eski bir pazara hitap eder, ancak görünümün “şık ama sıradan” olması gerektiği zaman pantolon takımları vb.

Poli Denim

e) Rami Pamuklu Denim

Parça Kot Kumaş. Geniş bir fiyat varyansı ile çeşitli kombinasyonlarda bulunan karışımlardır. Rami genellikle ekilen bir bitki lifidir çünkü kırışmayı azaltır ve kumaşa ipeksi bir parlaklık katar. Bununla birlikte, pamuk kadar güçlü değildir, bu nedenle bir denim malzemesi olarak ayağa kalkmak için bu daha güçlü malzeme ile karıştırılmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın