Parça Kumaşçı Parça Kumaş

parça kumaşçı,parça kumaş,ucuz parça kumaş,parça kumaş nerede satılır,satılık parça kumaş,parça viskon,parça gömlek kumaşı,krep parçası,saten parçası

Kumaş seçimi, bir giysinin dikilmesinde en önemli adımdır. Yanlış seçim büyük bir hayal kırıklığı anlamına gelebilir – ve biz orada bulunduk. Neyse ki, genellikle herhangi bir desen için birden fazla “doğru” kumaş vardır ve birkaç işaretçi ile kolayca isabet edebilirsiniz.

Giysi için kumaş nasıl seçilir

Bir dikiş projesine başlarken iki yerden biriyle başlayacaksınız: ya bir desene aşık olacaksınız ve bunu yapmak için kumaşa ihtiyacınız olacak ya da bir kumaş alan aşık olacaksınız ve uygun desen Her iki şekilde de, aşıksın. Yani parça kumaşçı,parça kumaş,ucuz parça kumaş,parça kumaş nerede satılır,satılık parça kumaş,parça viskon,parça gömlek kumaşı,krep parçası,saten parçasıbu iyi bir başlangıç.

Desen aldın mı?

Desenler hangi tür kumaşların tasarlandığını size söyleyecektir. Yakalanan dikiş olmasa da, önerilen kumaşlardan saparsanız, başta lağımcılar olmak üzere listeye bağlı kalmak isteyeceksiniz. Listelenen kumaşlar, desenin tasarımını tamamlayan özelliklere (ağırlık, esneme ve örtü anlamında) sahip olacaktır.

Keten: Orta elastikiyet, az elastikiyet ile (bu nedenle keten ünlü olan kırışıklıklar!). Keten ısıyı çok iyi idare eder, bu yüzden sıcak havalarda her şey için popüler bir seçimdir.

Yün: 40 farklı cins koyundan gelen 200’den fazla farklı yün çeşidi vardır, bu nedenle bu kumaş kategorisinde her çeşit çeşidi bulacaksınız. Yün çok dayanıklı ve çok yönlüdür.

Yüksek kaliteli bir gardırop oluşturmanın bir numaralı önkoşulu nedir? Tam olarak: Birini gördüğünüzde kaliteli bir giysi tanımanız gerekir. Dayanıklı, iyi hazırlanmış bir parça kumaş ile rafta güzel görünen, ancak yarım sezondan fazla sürmeyecek olan arasındaki farkı anlamanız gerekir. Bilmeniz gerekenler a) Yüksek kaliteli giysileri düşük kaliteli ürünlerden ayıran özellikler ve b) alışveriş yaparken bu özellikleri nasıl tanıyacağınız.

parça kumaşçı,parça kumaş,ucuz parça kumaş,parça kumaş nerede satılır,satılık parça kumaş,parça viskon,parça gömlek kumaşı,krep parçası,saten parçası

parça kumaşçı,parça kumaş,ucuz parça kumaş,parça kumaş nerede satılır,satılık parça kumaş,parça viskon,parça gömlek kumaşı,krep parçası,saten parçası

Sadece bu konuda yardımcı olmak için, bu yazı ve bir sonraki size giysi kalitesini değerlendirmek için geniş bir giriş verecektir. İlk kısımda kumaşlarla başlayacağız ve daha sonra dikişler, terzilik, kaplamalar düğme alan fermuar alan ve cepler gibi detayları kapsayacağız. İkinci gönderideki en önemli gerçekleri özetleyen indirilebilir bir sayfalık bir hile sayfası da içereceğim.

Bu şeylerin çoğu oldukça teknik, bu yüzden hepsini bir arada okumak zorunda gibi hissetme. Bunun yerine, bu iki gönderiyi, dolabınıza yeni bir parça eklemeyi planladığınız zaman geri gönderebileceğiniz bir kaynak gibi kullanın.

Lütfen aşağıdaki noktaların çoğunun en iyi uygulamalar olduğunu  gerçekleri değil aklınızda bulundurun. Araştırmamı bu yazı için yaptığım zaman, en iyi dikiş çeşidi, en iyi dikiş etekleri, en iyi denim türü, vb. İle ilgili birçok farklı görüşe rastladım ve bu iki yazıdaki önemli noktaları özetlemek için elimden geleni yaptım. . Dikiş veya tekstil ürünleri uzmanıysanız ve eklemek istediğiniz herhangi bir şey varsa, yorumlarınızda ipuçlarını paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!