Astarlık Kumaş Satan Yerler Toptan Astarlık Kumaş

Parti kumaş alanlar. Astar kumaşı ne olmalı? Astar Tela ne demek? Elbise astarı ne işe yarar? Stok kumaş satın alan yerler. Polyester astar ne demek?

Parti kumaş alanlar. Astar kumaşı ne olmalı?

Astar Tela ne demek?

Elbise astarı ne işe yarar?

Stok kumaş satın alan yerler. Polyester astar ne demek? Jarse Astar. Denye Astar. 190 Tel Polyester Astar. Ucuz Astar.

Astarlar, giysilerin iç tarafını kaplamak için kullanılan tekstillerdir. Bunlar, giysinin işlevsel parçalarıdır ve giysinin şeklini korumak, kullanıcının rahatını artırmak, karmaşık yapılı giysinin içini kaplamak için kullanılırlar. Yaygın olarak kullanılan astar kumaşlarının fiziksel özelliklerinin araştırılması ve karşılaştırılması amacıyla 9 farklı astar kumaşı deneye verilmiştir.

polyester astar alanlar astarlık kumaş satın alan astar kumaş alan yerler 190 tel astar alan 70 denye astar alan 50 denye jarse astar alanlar polyester astar alan yerler astarlık kumaş nereye satılır

 Deneylerden elde edilen veriler istatistiksel olarak değerlendirildi. Elde edilen sonuçlar kapsamında kumaş yoğunluğunun, iplik numarasının ve malzeme cinsinin astarlık kumaşların özellikleri üzerindeki etkileri analiz edilmiş ve karşılaştırılmıştır.

 Daha yoğun ve daha kalın iplikler içeren astar kumaşları daha pürüzsüz yüzeylere, daha düşük hava geçirgenliğine ve daha yüksek çekme mukavemetine sahiptir.

 %100 asetat kumaşların %100 polyester kumaşlara göre daha pürüzsüz olduğu, çekme dayanımı sonuçları ise tam tersi bulunmuştur. Astar kumaş yapısında artan yoğunluk ve iplik sayısı, astarların kalınlık değerlerinde artışa neden olmuştur.

Bu yazımda özellikle yaz aylarında astarlı kıyafetlerin faydalarından ve hangi tür astarın size daha çok yakıştığından bahsetmek istiyorum.

Astarlı kıyafetlerin faydaları nelerdir?

Aşağıda 5 faydanın bir listesi bulunmaktadır.

  1. Kendinizi daha rahat hissedeceksiniz:  Bu, kolunuzu koldan geçirmenizi kolaylaştıracaktır.
  2. Giysilerin şeklini kaybetmesini önler:  Dış kumaşın şeklini koruma etkisi vardır ve uzun süre giyilebilir.
  3. Antistatik özellikleri geliştirir:
  4. Kış gibi kurak mevsimlerde astar, statik elektriğin azaltılmasına yardımcı olacaktır.
  5. Temiz tut:
  6. Vücuttan çıkan ter ve diğer lekeler dış kumaşa nüfuz etmez, ancak astar tarafından engellenerek temiz görünmesini sağlar.
  7. Nem ve yapışkanlığı önler:
  8. Astar, nem emici bir etki sağlar ve tıkanıklık ve yapışkanlık hissini azaltır.

Yazın astarlı kıyafet giymenin dezavantajları nelerdir?

Dünyadaki astarların çoğu polyesterdir. Polyester ucuz, dayanıklı ve hafif olduğu için sıklıkla kullanılır.

Ancak yazlık bir ceket için nem emilimi düşük (içerideki nemi düzenleme yeteneği) bir kumaş kullanırsanız oldukça ısınabilir.

Esas olarak sentetik kumaşlarda yaygın olarak kullanılan polyester, naylon, akrilik ve poliüretan, düşük su emiciliğe sahiptir ve havasızlığa eğilimlidir.

Neredeyse yaz aylarında vücudunuza sarılı bir şalla dışarıda dolaşmak gibi.

Vücudunuzdaki ter giysilerinizin içinde kalacak, nemi artıracak ve en kötü durumda muhtemelen sıcak çarpmasına neden olacaktır.

Yazlık astarlar özenle seçilmelidir.

Palto astar satışı,toptan palto astarı,ucuz palto astarı,polyester palto astarı,190 tel palto astarı,170 tel palto astar kumaş,bursa palto astarı,toptan palto astarı satış yerleri,istanbul toptan palto astarı,

Yaz için en iyi astar hakkında

Bu astar %100 polyesterden yapılmıştır, ancak ciltle temas eden yüzey pürüzlüdür, bu da temas alanını azaltır ve onu serin ve ferahlatıcı hale getirir.

Mükemmel hava geçirgenliği, ter emme ve çabuk kuruma özellikleri ve pürüzsüzlüğü ile karakterizedir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!