Parça Kumaş Dükkanı

Parça Kumaş Dükkanı

Gabardin, genellikle bir dimi dokumaya sahip herhangi bir kumaşı tanımlamak için kullanılır. Aslında gabardinin bir dimi alt sınıflandırması olduğu söylenebilir, ancak genellikle yapıldığı lifler nedeniyle kendi başına bir sınıfta değerlendirilir.

Gabardin genellikle yün , yün-poli karışımı veya saf polyesterden yapılır . Dimi gibi, liflere bağlı olarak kolayca fark edilebilen veya oldukça ince olabilen çapraz çıkıntılara sahiptir. Gabardinin yanlış tarafı pürüzsüz. Hafiften ağır ağırlığa kadar değişebilir. Gabardine sıkı örgülerinden dolayı su geçirmez olabilir.

Gabardin alanlar en çok takım elbise yapımında kullanılan kumaşlarla veya adı verilen takım elbiselerle ilişkilendirilir. Bununla birlikte, bir çuval gibi asılmasını ve sizi ölene kadar terletmesini istemediğiniz sürece% 100 polyester gabardinden bir takım elbise yapmak istemezsiniz. Bana güvenin – benimki üzücü deneyimin sesi.

Metre üstü kumaş,metre üstü kumaş satın alan, metre üstü şifon, metre üstü kot, metre üstü kot kumaş alan, metre üstü denim, metre üstü kadife, metre üstü kumaş alan, metre üstü kumaş alanlar, metre üstü kumaş satın alanlar, metre üstü penye, metre üstü penye alan, metre üstü süprem, metre üstü polar, metre üstü polar alan, metre üstü kot kumaş satın alanlar, metre üstü üçiplik, metre üstü ikiiplik, metre üstü viskon, metre üstü viskon alan,

Pamuk gabardin vardır, ancak çok yaygın değildir. Pamuklu gabardin gömlekler ve bluzlar için çok uygundur. Rayon gabardin de mevcuttur ve pamuk gabardine benzer şekilde kullanılabilir.

Yün gabardin, geleneksel erkek giyim – takım elbise, pantolon, yelek – ve ayrıca bayanlar için bol pantolon ve ceketler için mükemmeldir. Genellikle kıyafet yapımıyla ilişkilendirilse de, çok çeşitli düz renklerde ve çeşitli ince çizgili çeşitlerde bulunabilir.

Onu takım elbise, etek ve pelerin için kullanmayı seviyorum. Çok yönlüdür.

Polyester gabardin.

Ucuz kıçlı polyester gabardin, eğer etrafta alışveriş yaparsanız, avlu başına iki dolar kadar düşük bir fiyata alınabilir, ama ah adamım, ucuz dediğimde şaka yapmıyorum.  Ancak muslin iş için çok hafif olduğunda maket yapmak için kullanışlı olabilir. Daha sonra yün gabardinle kestiğim bir takım elbiseyi modellemek için kullandım. Pekala, bunun bir model olduğunu söylüyorum ama aslında polyester versiyonun nasıl ortaya çıktığı konusunda dehşete düştüm. Ucuz bir randevum gibi asılıydı ve dikişleri güzel ve düz bir şekilde basmanın bir yolu yoktu. Oops. Derhal yün için para koydum.

Daha kaliteli yün-poli gabardin, bahçede yaklaşık 3 dolara mal olur. Akıllıca alışveriş yaparsanız saf yün gabardin 20 dolardan başlar, ancak genellikle 30 dolara yakındır. Bazı gabardinler, onlara biraz esneklik kazandırmak için küçük bir yüzde elastan ile harmanlanacak – çok popüler. Bunu istemiyorsanız, parçalarınızı hafif, esnemeyen bir kumaşla düzleştirin.

Streç gabardin.  Polyester ve elastan.

Gabardinin yün veya yün-poli ise kuru temizleme yapılmalıdır. Ciddi bir turşu içindeyseniz, SOĞUK suda elde yıkayabilir ve kuruması için düz bir şekilde yatırabilirsiniz, ancak hazırlarken birkaç dua edin. Polyester gabardin makinede yıkanabilir, ancak bir çamaşır ipinde kurutulmalı veya düz bir şekilde yatırılmalıdır – kurutucu yok!

Evrensel bir iğne ve çok amaçlı iplikle dikin. Daha ağır bir gabardin dikiyorsanız, bir döner ayak ve buna uygun daha ağır bir iğne kullanın. Dikiş defterlerimden biri, dikiş paylarını açarken dikkatli olunmasını tavsiye ediyor, çünkü bu, altındaki giysi kumaşında bir izlenim bıraksın, bu yüzden bir hurda ile bu olasılığı test edin ve bu olursa, dikiş payı ile giysi arasına kağıt şeritleri koyun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın