Kiloyla Krep Kumaş Alan

Kiloyla krep kumaş kiloyla kumaş alan,kiloyla kumaş satan,kiloyla kumaş nereden alınır,kiloyla kumaş nerede satılır,kiloyla kumaş satışı,

Kiloyla Krep Kumaş Alan

“Krep”, genellikle zarif dökümlü bluz ve elbiselerde kullanılan, kırışık veya çakıllı kumaşa verilen isimdir. Hemen hemen her türlü elyaf kullanılabilir ve kumaş ince ve şeffaf, ince ve opak veya hatta ağır olabilir. Krep (alt. Krep) kumaş esnek olabilir ve doğru şekilde kesmek ve dikmek için özen gösterilmesi gerekir. Ayırt edici yüzeyi, iplik bükümünden yararlanılarak, uygun bir dokuma yapısı düzenlenerek, eşit olmayan çözgü gerilimi kullanılarak veya kimyasal bir işlem uygulanarak elde edilebilir.

Türler

Birinci tip, iki tür sıkıca eğrilmiş atkı ipliğinin kinetik enerjisini kullanır (çapraz olarak çalışan iplik) – biri S bükülmüş ve diğeri Z bükülmüş – (bükülmüş, böylece bükülmüşler sola ya da sağa doğru açılacaktır, sırasıyla), tek tek veya çiftler halinde düz dokuma bir kumaşta değiştirilir. Tezgahın geriliminden kurtulduktan sonra, yaylı iplikler ağın sınırları içinde gevşemeye çalışır, böylece “düz krep kumaş alanlar” veya krep lisse karakteristik dalgalı yüzeyini verir., on dokuzuncu yüzyılda bilindiği gibi. Bazen bu teknik, on dokuzuncu yüzyılın başlarında Çin ihracatı ipek şallarında olduğu gibi hem çözgüde (uzunlamasına uzanan iplik) hem de atkıda kullanılır. Georgette şeffaf, gevrek, düz bir kreptir; nispeten modern bir kumaş alan olan şifon da şeffaf ve gevrektir ancak pürüzsüz, kıvrımsız bir yüzeye sahiptir. “Yassı krep” ve krep terimleri yaygın kullanımdan geçmiş gibi göründüğü için, bu ince krep de “şifon kumaş alanlar” varsayılan adını almış gibi görünüyor.

Kumaşçılar Balıkesir,parça kumaş Balıkesir,Balıkesir kumaş kim alır,Balıkesir kumaş satın alan,Balıkesir kumaş nereye satarım,kumaş alan Balıkesir,

Kiloyla Krep Kumaş Alan

İkinci tür krep, oldukça inişli çıkışlı görünen küçük, düzensiz atmalara sahip bir dokuma içinde sıradan bükümlü ipliklerden yapılır. Bu yöntem, daha büyük iplikleriyle kayda değer bir doku oluşturan ağır kumaşlarda en etkilidir.

Üçüncü krep türü olan gofre, dokumadaki gevşek gerginlikten kaynaklanan eğri büzüşmeli şeritlere sahiptir. Kumaş, dokuma tezgâhının gerginliğinden serbest bırakıldığında, kumaş düzleminden çıkmaya zorlanan büzülmüş şeritlere göre daha yakın aralıklı atkılarla daha kısa bir uzunluğa kadar gevşer. Kırışıklıkları döktüğü ve ütü gerektirmediği için genellikle yazlık takım elbise, iç çamaşırı, pijama ve çocuk giyiminde ideal bir seçimdir.

Kiloyla krep kumaş kiloyla kumaş alan,kiloyla kumaş satan,kiloyla kumaş nereden alınır,kiloyla kumaş nerede satılır,kiloyla kumaş satışı,

Dördüncü krep, kumaşın uygulandığı yerde büzülmesine neden olacak özel bir apre uygulanmasını gerektirir. Yöntem ilk olarak 1822 sertleştirilmiş düz, ince bir ipek tülün kabartmalı desenler elde etmek için ısıtılmış, oyulmuş bir bakır silindirin altından geçirilmesiyle patentlendi. Bu dönemde, yoğun dokulu krepler, özellikle de baskılı çeşitler “krep kumaş alan” olarak adlandırılıyordu. Yassı krep terimi – krep – nihayet herkes için kullanılmaya başlandı, şüphesiz Fransız hiçbir şeyin karşı konulamaz moda markası nedeniyle.

Kiloyla Krep Kumaş Alan

Plisse

Kalıcı olmayabilecek büzülmüş “plissé” tasarımları yapmak için hala kumaş üzerindeki kimyasalları etkilemek için ısıtılmış, oyulmuş silindirler kullanılmaktadır. Bununla birlikte, alkali ile basılan pamuklar çekmeyle kalıcı olarak değişir. Isıya duyarlı olan sentetikler, sadece fabrikada değil, yanlışlıkla evde de yanlış yönetilen bir demir tarafından kolayca ve kalıcı olarak parçalanabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın