Jarse İğnesi

Jarse kumaş için kaç numara iğne gerekir,jarse kumaş iğnesi,likralı kumaş iğnesi kaç numara,jarse iğnesi kaç numara,kaç numara iğne gerekli

Jarse İğnesi.

Yeni desenler ve jarse kumaşı daha kolay ortaya çıkaran daha fazla bağımsız desen şirketi ile, el yapımı gardırobunuza rahat jarse giysiler eklemek söz konusu olduğunda birçok ilham verici seçenek var.

Bu tür kumaşlarla dikiş yaparken dikiş makinenizde doğru iğneyi kullanmak, dikişlerinizin sağlam kalmasını ve dikişlerin kopmamasını sağlamak için gerçekten önemlidir.

Unutmayın, jarse kumaşı örülür, bu nedenle kalınlığına bağlı olarak tıpkı bir tayt gibi merdiven çıkabilir veya içine delik açabilir.

Esnek kumaşlar için makine iğnelerinin ne, neden ve ne zaman olduğuna dair tam bir kılavuz.

Jersey iğneleri. Parti kumaş alan

Bunlar tükenmez iğnelerdir, yani kumaşı delmek yerine kumaşın içinden ve kumaşın yapıldığı ipliklerin arasına iterler. Bu, kumaşta oluşan delikleri veya merdiveni durdurmalıdır.

3 farklı boyda 5’li paket halinde gelirler; 70, 80 ve 90.

70 numara, tişört ağırlığı gibi daha hafif bir forma için en uygun olanıdır

Ponte roma gibi orta ağırlıkta esnek bir kumaş için 80 numara

Havlu geri döngü veya polar sırt gibi daha ağır sweatshirt kumaşlar için 90 numara

Viskon kumaş nasıl dikilir?
Viskon kumaş nasıl dikilir?

Jarse kumaşla dikiş dikmeye tamamen yeniyseniz, makinenizde zikzak dikişle dikiş yapmanız gerektiğini unutmayın – uzun ve ince yapın (kabaca 1.5 genişlik ve 2.2 uzunluk) veya makinenizde streç bir dikiş seçin. Siz giysinizi giyip üzerinizde dolaşırken kumaş esneyecektir, bu nedenle de esneyebilmek için dikişlerinize ihtiyacınız vardır, aksi takdirde dikişler patlayacak ve kopacaktır.

Streç iğneler Kumaş Alan

Bunlar aynı zamanda tükenmez iğnelerdir, bu nedenle kumaşı delmek yerine iterler, ancak fark, iğnenin gözünün normalden biraz daha yüksekte olmasıdır. Bu, makine dikerken ve üst iplik ile masura ipliği arasında dikiş oluştururken, daha büyük bir ilmek oluşturulduğu (çünkü iğnenin gözü daha yüksek olduğu için) ve bu, dikişlerden önce dikişte daha fazla gerilmeye izin verdiği anlamına gelir. kırılacak. Likralı veya mayo gibi çok esnek kumaşlar için uygundur stok kumaş alan.

Ayrıca, gerçekten kalın, hacimli kumaştan çok sayıda katman boyunca üst dikiş yapıyorsanız, bu iğneleri yararlı bulabilirsiniz.

Overlok iğneleri

Bu iğnelerden de bahsetmek istedim, çünkü eğer esnek kumaşlarla çok fazla dikiş yaparsanız overloklar harikadır. Overlokçu ile oluşturulan normal dikiş esneyebilir, bu nedenle bir giysiyi dikmek için çok hızlı ve kolay bir yoldur ve içi de gerçekten düzgün görünür.

Atölye makinelerini kullanıyoruz ve normal evrensel iğnelerden farklı oldukları için değiştirilmeleri gerektiğinde gerçek overlok iğnelerini kullanmanın önemli olduğunu gördük. Gözün hemen üstündeki iğnenin sırt kısmı farklı şekillenir ve daha uzun ve pürüzsüzdür ve bu da ipliğin gerginliğini etkiler. Normal bir evrensel veya standart iğne kullanırsanız, ipliğin her zaman kopmaya devam ettiğini fark edebilirsiniz.

Streç çift iğne

Esnek bir giysiyi bitirmek için çift iğnenin görünümünü seviyorum. Alt etek ucu veya kol etek ucu ve yakada harika görünüyor.

Jarse kumaş için kaç numara iğne gerekir,jarse kumaş iğnesi,likralı kumaş iğnesi kaç numara,jarse iğnesi kaç numara,kaç numara iğne gerekli

İki iğne arasındaki mesafeyi ifade eden iki boyutta streç ikiz iğnelerimiz var. Bunun sadece kişisel bir tercih olduğunu düşünüyorum, ancak daha geniş olanın daha ağır kumaşlarda daha iyi göründüğünü ve daha dar olanın daha hafif olduğunu düşünüyorum stok kumaş alan.

Çift iğne ile dikiş dikmek sandığınız kadar zor değil. Sadece ikinci bir ipliği açmanıza izin veren ekstra eke ihtiyacınız var. Kardeş makinemde bu böyle görünüyor ve masuramı sardığım uca gidiyor.

Daha sonra iki ipliği makinede normalde yaptığınız gibi aynı şekilde ve ardından çift iğnenize geçirin. Makinemde dikişi ayağın merkezinde olacak şekilde değiştirmem gerekiyor (Brother makinelerinde normal olarak iğne ayağın sol tarafına oturur). Normal bir düz dikiş, dikişin alt kısmında, diktiğiniz şeyin gerilmesine izin verecek bir zikzak efekti oluşacağından iyidir.

Umarım farklı iğne türlerinin gizemini çözmede faydalı bulmuşsunuzdur? Herhangi bir sorunuz varsa veya başka bir sorunla karşılaştıysanız, aşağıya bir yorum bırakın, yardımcı olmaktan mutluluk duyarım!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın