Parça Kot Kumaş Kim Alır? Denim nedir?

Parça Kot Kumaş Kim Alır? Denim nedir?

Denim, sağlam, sağlam, dimi dokuma,% 100 pamuklu dokumadır.

Bir zamanlar yelken bezi olarak kullanıldığını biliyor muydunuz. Denim kelimesi Fransızca bir Serge de Nimes kelimesinden türetilmiştir ve Nimes şehrini; De Nimes, “Nimes” anlamına geliyor. Denimi diğer günler gibi günlük hayatımızda kucakladık.

Denim pamuk liflerinden yapılır. Üzerine yazı Ödemeye Pamuk kumaş & nasıl yapılır.

Denim kumaşın dimi kumaş örgüsü vardır. Burada 18 farklı kumaş örgüsü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Denimin özel bir özelliği, onu diğer pamuklu kumaştan ayıran, kumaş yüzeyinde görülebilen bir çapraz şerit olmasıdır. Bu diyagonal deseni yaratan özel bir dimi dokumadır. Lifler, dokuma bir dokuma kumaştan, dokuma bir dokuma desende dokunur.

Kotunuzun neden içte beyaz, dışta mavi olduğunu merak ettiniz mi? Bunun nedeni, denimin dokuma işlemi sırasında, Çözgü ipliklerinin, atkı ipliğinin oyulmamış olarak bırakıldığı indigo boyanmasıdır. Renkli ipliğin (çoğunlukla çivit) beyaz ipliğe geçtiği bu özel dokuma, çok çekici olan iki tonlu bir görünümle sonuçlanır. Renk kumaşın yüzüne oturur ve beyaz arka tarafa çeker.

Kumaş Kimler Alıyor?

Denim kumaşın Twill diyagonal örgüsü, çok dayanıklı olmasını sağlar ve mükemmel bir örtü verir.

Denim, 1873 yılında iki Amerikalı Jacob Davis ve Levi Strauss tarafından sahip olduğu popülerliği kazandı. Levi Strauss bir kumaş tüccarı ve Jacob Davis terziydi. Jacob Davis iyi giyecek ve yeterince sağlam olacak bir çift pantolon dikmek için bir emir aldı. Bay Davis, Bay Staruss’a yaklaştı ve ondan alabileceği kadar dayanıklı olan kotunu aldı. Daha sonra, kot pantolon olarak bilinen aynı pantolonları yapmak için bir ortaklık kurmaya devam ettiler.

% 100 pamuklu Denim

Bu, aşağıda ayrıntıları verilen farklı türleri oluşturmak için birçok farklı şekilde işleme koyabileceğiniz normal kottur. Bu kumaş çok dayanıklı, sağlam ve çok yönlüdür.

2 Ham denim

Bu, boyamadan sonra yıkanamayan bir kumaştır. Bu yıkama genellikle kumaşın yumuşaması ve büzülmenin önlenmesi için yapılır. Temel olarak biz buna ön yıkama olarak dikiyoruz. Buna dengelenmemiş denim denir

Raw denim, kot pantolona aşina olduğumuz sıkıntılı görünümlerin hiçbirine bakmadan çok düzgün bir görünüme sahiptir. İstenilen sıkıntılı görünüm ne olursa olsun, doğal olarak solma ve stres ile elde edilmelidir. Bu, bazı insanların fabrikada sıkıntılı göründüğünden daha arzulanan olduğunu düşündüğü doğal bir süreçtir. Dikim / giymeden önce ham kotu ön yıkamanız önemlidir parça kot alanlar.

3 Sanforlu Denim

Kot Kumaş.

Bu yıkamadan sonra büzülmeyecek şekilde işlenen denim kumaştır. Ham denim dışındaki kotların çoğu Sanforized’dir.

4 Renkli kot.

İki tür renkli denim vardır – mavi ve renklerin geri kalanı. Mavi renk veya maviye yakın tonlar, çivit boyama olarak bilinen bir işlemle verilir. Sülfür boyaması siyah, pembe, gri, hardal, yeşil, kırmızı vb

5 Streç denim

Bu, streç veren likra / spandex gibi esnek sentetik elyaf ile birleştirilen denimdir . Kumaşın gerginliği, içindeki elastan yüzdesine bağlı olacaktır.

6 Kenar Denim

Bu, genellikle turuncu veya kırmızı renkte olan bir bantla bitmiş kenarları olan denim kumaş alanlar ifade eder. Aynı zamanda kendinden kenarlı veya kenar denim denir. Bu denimin diğer popüler kotlardan daha kaliteli olduğu varsayılıyor. Japonya bu tip denim kumaşın en büyük üreticisidir.

7 Ezilmiş Kot

Kalıcı olarak kırışmış veya ezilmiş görünecek şekilde dokunmuş ve işlenmiş bir Denim kumaşıdır.

8 Mumlu ters Denim

Suya karşı dayanıklı olması için ters tarafta balmumu kaplaması olan denim kumaştır. Çoğunlukla dış mekanda dişli ve çanta yapımında kullanılır

9 Asit yıkama Denim

Kot Parçası. Parça Kot

Buna mermer denim de denir. Bu, denim kumaşta, klor içine batırılmış pomza taşı kullanılarak elde edilen bitimi ifade eder. Kumaşın rengi taşlara sürtünme sonucu kaybolur ve çivit rengi ile çekici bir kontrast oluşturur. Kumaş daha sonra durulanır, yumuşatılır ve kurutulur. Bu etkiyi evinizde bir miktar çalışma ile evinizde alabilirsiniz – kotu sıkmanın 15 yolu hakkında yazıya bakın

10 Poly Denim

Bu, içinde harmanlanan Yüzde Polyester elyaf yüzdesine sahip Denim kumaştır. Bu kumaş dokunması çok yumuşak, bakımı çok kolaydır ve bir dereceye kadar uzanır; ceket, gömlek, şapka dikmek için çok popülerdir. Polyester karışımı, dayanıklılık pürüzsüzlüğüne ve denimin bitimine katkıda bulunur

11 Ekru Denim

İndigo boyamamış kot. Bu kumaş boyalı olmayan doğal kot rengine sahiptir.

12 Boğa Denim

3 * 1 dimi yapısı sayesinde çok sağlam ve dayanıklı bir denim kumaş. Tuval kadar sert değildir, ancak çok dayanıklı ve ağırdır. Kabarık denim, çoğunlukla giyim eşyası yerine döşemelik ve ev dekorunda kullanılır.

13 Termo denim

Buna çift kot da denir. Bu denim kumaş, kotla yapıştırılmış hafif bir kumaşa sahiptir. Bu kumaş elbisenin astarlanmış gibi görünmesini sağlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın