Gabardin Kumaş Kim Alır? Gabardin Kumaş Nedir?

gabardin

Gabardin Kumaş Kim Alır? Gabardin Kumaş Nedir?

KUMAŞ GERÇEKLERİ

Gabardin, malların yüzünde yükseltilmiş diyagonal sırtlar ile karakterize edilen bir dimi dokumadır. Gabardin, pamuk, asetat, suni ipek, yün ve ipek dahil olmak üzere herhangi bir elyaftan yapılabilir. Gabardin kumaşları, üniformalarda, gündelik kıyafetlerde, iş kıyafetlerinde ve kıyafetlerde kullanılır. Fiber içeriğine bağlı olarak, gabardin pürüzsüz bir sert yüzeye veya yumuşak bir mat yüzeye sahip olacaktır.

KUMAŞ SORUNLARI

Kumaş parlaklığı gabardine ilişkin sık tüketici şikayetidir. Gabardine parlaklığını hem uzun kamgarn ipliklerin kullanımına hem de çapraz yükseltilmiş sırtlar içeren bir dokumaya borçludur. Yüzey lifleri yıprandığında veya sırtlar düzleştiğinde, kumaş yansıtır, daha sonra ışığı emer. Bu olduğunda, kumaş istenmeyen bir “parlaklık” geliştirir. Gabardin ayrıca aşınma sırasındaki aşınmadan veya kötü bitirme uygulamalarından da parlaklık kazanabilir. Gabardin ayrıca “donmaya” maruz kalır. Donma, iplik aşınmasına maruz kalan renksiz bir alanı tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Aşınmış iplik, renksiz bir alan gibi görünen iplikteki boya eksikliğini ortaya koymaktadır. Gabardinin servis kolaylığı, aynı zamanda kumaş üzerinde kullanılan elyafın, boyanın ve bitişin zayıflıkları ile de belirlenir.

Pamuk gabardin, normal aşınma ve rutin lekelenme sırasında karşılaşılan sürtünme ve mekanik hareketlerden kaynaklanan büzülmeye ve boyanmaya maruz kalır. İpek gabardin, hafif solma, terleme ve rutin lekelenmelerden dolayı renk bozulmasına maruz kalır. Asetat gabardin, duman solmasına ve alkolle teması nedeniyle renk atmasına maruz kalır. Rayon gabardin, boyutlandırma maddelerinin parçalanmasından zarar görebilir, bu da halkalara, renk bozulmalarına ve büzülmelere neden olabilir. Yün gabardin, nemden büzmeye ve alkali içeren lekelenme kimyasallarından renklenmeye maruz kalır. Asetat gabardin, duman solmasına ve alkolle teması nedeniyle renk atmasına maruz kalır. Rayon gabardin, boyutlandırma maddelerinin parçalanmasından zarar görebilir, bu da halkalara, renk bozulmalarına ve büzülmelere neden olabilir. Yün gabardin, nemden büzmeye ve alkali içeren lekelenme kimyasallarından renklenmeye maruz kalır.  Asetat gabardin, duman solmasına ve alkolle teması nedeniyle renk atmasına maruz kalır. Rayon gabardin, boyutlandırma maddelerinin parçalanmasından zarar görebilir, bu da halkalara, renk bozulmalarına ve büzülmelere neden olabilir. Yün gabardin, nemden büzmeye ve alkali içeren lekelenme kimyasallarından renklenmeye maruz kalır.

DENETİM

Gabardin giysilerini kabul ederken, normal olarak aşınma sırasında sürtünme ve mekanik etkiye maruz kalan alanlarda parlaklık arayın. Koltuk alanını, bileziği, manşetleri, cep kapaklarını ve çift kumaş kalınlığındaki diğer alanları (dikişler, omuz alanları ve yaka kenarları gibi) inceleyin. Terlemeden dolayı yaka ve koltuk altı bölgelerini renklenme açısından inceleyin. Hafif veya atmosferik gazların boyayı etkileyip etkilemediğini belirlemek için açıklanmamış bir alanı giysinin geri kalanıyla karşılaştırın.

KURU TEMİZLEME

Gabardini, lif içeriğine göre sınıflandırın. Fiber içeriğinden şüphe duyduğunuzda, “yumuşak yün yükünde” temizleyin Kırışıklık, aşınma veya büzülmeyi önlemek için kırılgan bir yükte temizleyin. Yün veya yün karışımlarına nem eklenmemelidir. Kullanılan çözücü tipi için gereken minimum ıslah sıcaklıklarında kurutun.

Gabardin kumaşı son işlemci tarafından buharlaştırılıncaya kadar sıklıkla lekeler ortaya çıkmaz. Bu nedenle, açık renkli gabardinleri lekelemeden önce, buhar tabancasından ince bir buhar sisi kullanın. Tüm yün lekelerini, özellikle yün, ipek ve ipek gabardinler üzerinde kullanmadan önce test edin. Protein veya albümin lekelerini çıkarmak için yün ve ipek gabardinlerdeki sindiricileri kullanın. Sürtünme ve donmayı önlemek için mekanik hareketi sınırlayın. Aynı zamanda spatül kullanımını da sınırlandırın. Gabardin lekelenmeden sonra genellikle kuş tüyü dökmek zordur, bu nedenle tekrar temizlemeden önce bir dengeleyici madde uygulanmalıdır. Yeniden temizlemeden önce giysinin kurumasını bekleyin.

Lif içeriğine ve giysi yapısına göre ıslak temizlik. Polyester gabardin genellikle ıslak temizlik için güvenlidir. Yün, asetat, ipek ve suni ipek çok daha büyük bir risk içerir ve sadece müşterinin onayı ve yükümlülüğün kaldırılmasıyla yapılmalıdır.

SON

Son işlemci basıncı ve ısıyı sınırlarsa gabardin üzerine parlamak önlenebilir. Sert bir metal başlık plakası kullanmak için bir kumaş başlık plakası presine sahip bir yardımcı pres tercih edilir. Koyu renkli gabardinler, parlak yüzeyleri açık renklerden daha fazla gösterir. Çift kalınlıktaki alanlarda bir el pedi veya kadife fırça kullanın. Düğme veya toka alanı üzerinde hafif bir baskı kullanın. Pantolon ve pantolonlarda, orta dikişi buharlayın ve kıvrımları yerleştirin, böylece orta dikiş baskıya maruz kalmaz. Gerekirse, son rötuş için buharlı bir son işlemcinin üzerine gabardin bir ceket veya ceket yerleştirin. Büzülmeyi en aza indirgemek için bitirirken bir yün gabardinli giysinin gerilmesi tavsiye edilir. Asılırken, giysi üzerinde buharlı ütüyle son rötuş yapılabilir. Buharlı ütü, kumaşa herhangi bir basınçla temas etmemelidir.

GABARDİNDE DÜZELTME PROSEDÜRÜ

Gabardin,polyester gabardin,polyester alan,şadonlu gabardin,parça polyester gabardin,polyester kumaş,polyester likralı gabardin,ham gabardin,parça gabardin kumaş,gabardin parçası,polyester kumaş alanlar,polyester gabardin alan, pamuk polyester kumaş özellikleri,polyester pamuk karışımı kumaş özellikleri,gabardin kumaş fiyatları,pamuk polyester gabardin,65 pamuk 35 polyester kumaş,gabardin kumaş esner mi,gabardin kumaş kırışır mı,pamuk polyester kumaş fiyatları
Gabardin Kumaş Kim Alır? Gabardin Kumaş Nedir?

Gabardin parlamasının düzeltilmesini denemek için (1) ince bir su sisi ile püskürtün ve kumaşın kurumasını bekleyin. Sonra tekrar temizleyin, (2)% 5 asetik asit ile püskürtün ve kurumasını bekleyin. Sonra tekrar temizleyin. (3) Ciddi durumlarda, elyafları dikkatlice kaldırmak için 000 tane zımpara kağıdı kullanın. Rayon gabardinindeki halkaları düzeltmek için sisleme prosedürünü kullanın. Buhar tabancasını 4 “kumaştan ve buhardan etkilenen alanlardan tutun. Hava tabancasıyla hızla kurulayın.

ÖZET

Normal kullanımda gabardin üzerine parlaklık kaçınılmazdır. Kamgarn iplik veya örgünün sırtları düzleştiğinde, parlaklık gibi görünen ışık yansımasını değiştirir. Giysi dikkatlice giyilse bile bu durum oluşabilir. Gabardin kumaşların servis kolaylığı, kullanılan fiber içeriğine ve kullanılan cilaya da bağlanabilir. Gabardini kabul etmeden önce muayene etmek gerekli bir önlemdir. Daima kimyasalları test edin ve mekanik hareketi sınırlayın. Parlamayı önlemek için kaplama işleminde ısı ve basıncı sınırlandırın.

Yorum Yap