Artık Kumaş Kimler Alıyor. Keten Kumaş Hakkında Bilmeniz Gerekenler.

Artık Kumaş Kimler Alıyor. Keten Kumaş Hakkında Bilmeniz Gerekenler.

Hepimizin birlikte büyüdüğü bazı şeyler var. Her zaman etraflarında olurlar, bu yüzden genellikle, onlar hakkında fazla düşünmeziz. Onları gün içinde ve gün dışında görüyoruz, çoğu zaman hayatlarımızı bir düzine farklı şekilde etkiliyorlar, ancak onları asla fark etmiyoruz, çünkü çok istikrarlı olmaları bize hiçbir sebep vermeyecek kadar güvenilirdir. Bu, ev dekorasyonunda, yaşamın herhangi bir özelliğine olduğu kadar doğrudur ve diğer herhangi bir özelliğe benzer bir şekilde, bu şeylerden birine bakmayı bırakırsanız, neredeyse her zaman kumaş alan harika bir şey bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kumaş Parçası Alanlar.

Artık Kumaş Alanlar.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, neden çoğumuzun keten kumaşı hakkında fazla bir şey bilmediğimizi hayal etmek zor değil. Aslında, çoğumuz muhtemelen ne olduğunu bile bilmiyoruz. Bir zamanlar o kadar popülerdi ki, şimdi bile, pamuk çağı ve yapay malzemelerin çağı geçmişinden sonra , tüm çamaşırlara genellikle nevresim denir. Ve bir zamanlar o kadar kıymetliydi ki, Mısır’daki mumyaların vücutlarını sarmak için tercih edilen tek materyaldi – bu eski hazinelerin korunmasına büyük katkı sağlayan bir gerçekti.

Keten neden yapılır?

Keten Kumaş.

Parti Keten kumaş keten liflerinden yapılır. Keten bitkisi, dünyadaki hemen hemen her ülkede ekilmiştir ve altı bin yıldan fazla bir süredir elyaf yapımında kullanılmaktadır. Lifleri çıkarmak için bitkiler ya elle kesilir ya da yerden çekilir (çekmenin daha ince çamaşırlar oluşturduğu söylenir). Bu tohumlar daha sonra adı verilen bir işlem yoluyla çıkarılır harmanlanması  ve ardından, ya da kopyalama retting  liflerden bitki stok kaldırır. Lifler, en fazla 20 cm uzunluğa ulaşabilecek kadar toplamak için ayrıldıktan sonra ipliğe bükülür ve daha sonra kumaşa dokunur.

Keten Yararları.

Elde edilen stok keten kumaşı pamuktan iki ila üç kat daha güçlüdür. Gözenekli doğası nedeniyle, keten doğal bir ısıya ve onu nemlendiren özelliklere sahiptir, bu da onu iyi bir ısı iletkeni ve giyimde kullanılan popüler bir kumaş haline getirir veya yaz aylarında yatak takımı. Ayrıca, keten kumaş alan ve aksesuarların boya renklerini diğer bazı kumaşlardan daha iyi tutmasını mümkün kılar. Keten ayrıca doğal olarak anti-bakteriyeldir, bu yüzlerce yıldır bandajlar için popüler bir seçimdir ve pencere tedavileri ve aksan yastıklar gibi aksesuarlar için favoridir. Keten de bir kaç dezavantaj var. Kumaş olarak az esnekliğe sahiptir, bu yüzden biraz kırışabilir. Ancak bu tek dezavantajı olmasına rağmen, çarşaflar, her geçen yüzyılda ilk keşfedildiği zaman olduğu gibi ev dekorasyon aksesuarları için popüler ve akıllı bir seçenek olmaya devam ediyor.

Yorum Yap