Krep Kumaş Satışı. Krep Kumaş Alanlar.

Krep kumaş satışı,krep kumaş satış yerleri,krep kumaş fiyatı,krep kumaş satan,krep kumaş satanlar,ucuz krep kumaş,krep kumaş nerede satılır,parça krep kumaş,krep kumaş nereden alırım,

Krep Kumaş Satışı. Krep Kumaş Alanlar.

“Krep”, kıvrımlı veya çakıllı bir dokuya sahip, genellikle zarif örtüdeki bluz ve elbiseler için kullanılan kumaşa verilen addır. Neredeyse tüm elyaflar kullanılabilir ve kumaş ince ve ince, ince ve opak ve hatta ağır olabilir. Krep (alt. Krep) kumaşı, düzgün bir şekilde kesmek ve dikmek için özen gerektiren esnek olabilir. Kendine özgü yüzeyi, iplik bükümünden yararlanarak, uygun bir dokuma yapı düzenleyerek, düzensiz çözgü gerginliği kullanarak veya kimyasal bir işlem uygulayarak elde edilebilir.

Türleri

Krep Kumaş Satışı Krep Kumaş Satış Yerleri.

Birinci tip, S-bükümlü ve diğer Z-bükümlü (çapraz bükülmüş iplik) iki tür sıkıca bükülmüş atkı ipliklerinin kinetik enerjisini kullanır; sırasıyla), tek dokunuşlu bir bez içerisinde tek tek veya çiftler halinde değiştirilmişlerdir. Tezgahın gerginliğinden serbest bırakıldığında, yaylı iplikler ağın sınırları içinde gevşemeye çalışır, böylece “düz krep” veya krep kumaş alan karakteristik dalgalanan yüzeyi ortaya çıkarır, on dokuzuncu yüzyılda bilindiği gibi. Nadiren, bu teknik on dokuzuncu yüzyılın başlarında Çin’in ipek şal ihraç ettiği gibi hem çözgü (uzunlamasına çalışan iplik) hem de atkıda kullanılır. Georgette şeffaf, gevrek, yassı bir krep; Nispeten modern bir kumaş olan şifon da saf ve berraktır ancak pürüzsüz, örtülmemiş bir yüzeye sahiptir. “Yassı krep” ve krep lisse terimleri yaygın kullanımdan geçmiş gibi gözüktüğünden, bu ince krep, varsayılan şifon kumaş alan adını da almış görünmektedir.

İkinci tipteki krep türü, sıradan bükümlü iplikler kullanılarak, oldukça inişli çıkışlı görünen küçük, düzensiz yüzgeçlere sahip bir örgüden yapılır. Bu yöntem en büyük iplikleri kayda değer bir doku üreten ağır kumaşlarda en etkilidir.

Krep kumaş satışı,krep kumaş satış yerleri,krep kumaş fiyatı,krep kumaş satan,krep kumaş satanlar,ucuz krep kumaş,krep kumaş nerede satılır,parça krep kumaş,krep kumaş nereden alırım,
Krep Kumaş

Üçüncü tipteki krep, gofre, dokumadaki gevşek gerilmeden kaynaklanan bükülmüş çizgili şeritlere sahiptir. Kumaş, tezgah gerginliğinden serbest bırakıldığında, kumaş düzleminden çıkıntı yapmak zorunda kalan, büzülmüş şeritlerden daha fazla aralıklı atkılarla daha kısa bir uzunlukta gevşer. Genellikle yaz kıyafetleri, iç çamaşırları, pijamalar ve çocuk giyimi için ideal bir seçimdir, çünkü kırışıklıkları giderir ve ütü yapması gerekmez.

Krep Kumaş Satış.

Dördüncü krep, kumaşın uygulandığı yere büzülmesini sağlayan özel bir apre uygulanmasını gerektirir. Yöntem, ilk önce 1822’de, düz, ince bir ipek gazlı bezin, kabartmalı desenleri almak için ısıtılmış, oyulmuş bir parça kumaş alanlar altına geçirilmesiyle patentlenmiştir. Bu zamanda, ağır dokulu kreplere, özellikle de basılı çeşitlere “krep” adı verildi. Yassı krepler- krep- terimi, herkesin kullandığı bir şeydi, hiçbir şeyin Fransızların karşı konulmaz modası önbelleği nedeniyle şüphesiz kullanıldı.

Isıtılmış, oyulmuş silindirler, kalıcı olmayabilecek büzülmüş tasarımları yapmak için kumaş üzerindeki kimyasalları etkilemek için hala kullanılmaktadır. Ancak, alkali ile basılan pamuklar daralma ile kalıcı olarak değiştirilir. Isıya duyarlı olan sentetikler, yalnızca fabrikada değil, aynı zamanda yanlışlıkla evde yanlış yönetilen bir demir tarafından evde kolayca ve kalıcı bir şekilde çöpe atılabilir.

Yorum Yap