Parça Kot Alan

Parça Kot Alan. Kot Tarihçesi. Mavi kot

Kotlar kot veya kaba pamuklu bezden yapılmış pantolonlardır. 1873 yılında Jacob Davis ve Levi Strauss tarafından icat edildiler ve yine de farklı bir bağlamda giyildiler. Kot pantolonlar, İtalya’da Cenova kentinden sonra, jean veya jeane adı verilen pamuklu kadifein üretildiği yer olarak adlandırılmıştır. Levi Strauss, 1851’de, bir kuru madde deposu olan ağabeyine katılmak için Almanya’dan New York’a geldi.

Stok denim kumaş alanlar,parti denim kumaş alanlar,spot denim kumaş alanlar,stok denim kumaş,parti denim kumaş,spot denim kumaş,imalat fazlası kumaş alan,imalat fazlası kumaş alanlar,imalat fazlası kot kumaş,parça denim kumaş alanlar,mamul kumaş alanlar,yarı mamul kumaş,ham denim kumaş,ham kumaş alan
parça kot alan

1853 yılında Batıda Gold Rush’ı duyduğundan, aile kuru madde işinin Western Branch’ini kurmak için San Francisco’ya taşındı. Orada başka şeylerin yanı sıra pamuklu kumaş sattı. Müşterilerinden biri Reno, Nevada’dan bir terzi olan Jacob W. Davis’ti. Davis, çadır, at battaniyesi ve vagon örtüsü gibi fonksiyonel ürünler yaptı.

Bir gün müşterisi, zorlu çalışmalara dayanabilecek bir çift sağlam pantolon sipariş etti. Onları Levi Strauss & Co’dan satın aldığı denimden yaptı ve pantolonların en fazla yırtıldığı yerlere bakır perçinler yerleştirerek güçlendi: cepler ve uçar. Onları patentlemek istediğinde Levi Strauss’a yazdı ve ortak oldular. Daha büyük bir fabrika açtılar ve kot böyle doğdu.

Jeans Tarihi. Parça kot alan

Jeans, 140 yıldan beri kültürü, muhtemelen düşündüğümüzden daha belirgindi. Önce çalışan kıyafetlerdi, sonra sadece modaya dönüşen itaatsizlik sembolleri vardı. Kot ve kotun tarihi uzun ve renklidir.

Jeans Mucitler

Jacob W. Davis ve Levi Strauss, zorunluluktan takım oluşturdular ve kültürel grupları yıllarca ve hatta bugün bile etkileyecek bir ürün yarattılar – kot ürettiler. Buradan kot mucitleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Jeans Bilgiler

parça kot alan kot parçası parça kot alanlar ucuz kot kumaş parça denim kumaş denim parçası ucuz denim ucuz kot kumaşı likralı kot kumaş power likra kot likralı kumaş mavi kot lacivert kot siyah kot kumaş mavi kot kumaş

En pahalı mavi kot pantolonun kot parçası satıldığını biliyor muydunuz? En uzun mavi kotun altmış sekiz metre uzunluğunda olduğunu biliyor muydunuz? Kot pantolon hakkında daha ilginç gerçekleri okuyun.

Kot Üretimi. Parça kot

Mavi kotun nasıl yapıldığını kendine hiç sordun mu? Veya fermuarlar bile? Şimdi öğrenmek için bir şansın var. Kot pantolon ve fermuar imalat yöntemlerini okuyun.

Jeans Yapımı Tarihi

Kot pantolon kot parçası denilen bir malzemeden yapılmıştır. “Denim” ismi, başlangıçta Fransa, Nîmes, yani “de Nîmes” – “denim” den yapılan “Serge de Nîmes” adlı sağlam bir kumaşın adından gelir. Nîmes’in dokumacıları, İtalya’nın Cenova kentinde, İtalya’da meşhur, ancak hiç şanssız pamuk pamuğunu üretmeye çalıştılar. Deneme ve yanılma ile denim olarak bilinen başka bir dimi kumaş geliştirdiler. Atkı iki veya daha fazla çözgü ipinin altından geçtiği pamuklu dimi tekstildi. Çözgü ipleri çivit mavisinde boyanırken, atkı iplikleri bir tarafta denim mavisi rengini veren beyaz, diğer tarafında ise beyaz kalmıştır. Denim oldukça dayanıklıdır ve bu yüzden uzun süre dayanacak kıyafetlere ihtiyacı olan insanlar tarafından kullanılıyordu. İşte bu nedenle Levi Strauss ve Jacob W. Davis tarafından kot pantolonlar için kullanılıyordu..

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!