Pantolon İçin Hangi Kumaş Seçilir?

Viskon pantolon kumaşı,tüvit pantolon kumaşı,tiftik pantolon kumaşı,krep pantolon kumaşı,kadife pantolon kumaşı,keten pantolon kumaşı,yünlü pantolon kumaşı,

Pantolon İçin Hangi Kumaş Seçilir?

Pantolon, yaşı ve faaliyet alanı ne olursa olsun her erkek için önemli bir gardırop maddesidir. Bu tür giysiler hem şenlikli bir kıyafet hem de günlük kullanım için talep görmektedir. Bu nedenle oluşumunda, sahibinin durumunu vurgulayacak, gün veya etkinlik boyunca rahatlık sağlayacak kumaş kullanılması önemlidir. Makalemizde pantolon dikmek için bir kumaşın nasıl seçileceğini ve malzemelerin özelliklerini öğreneceksiniz.

PANTOLON KUMAŞ ÇEŞİTLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Yün tüvit

Bu, dokulu bir yüzeye ve orta perdeli bir malzemedir. Kıvrımlar kumaş üzerinde iyi korunmuştur. Mesele biraz şişman, bu nedenle büyük yapılı insanlar için uygun değil. Pantolon dikerken, giysilerin orijinal parlaklığını korumak için aşırı ütülemekten kaçınmanız gerekir. Buhar izleri ve kıvrımları en iyi şekilde bir astarla tedavi edilir.

Kumaş avantajları:

yumuşak ve elastik;

demi-sezon giyim dikiminde uygulama;

su itici özellikler;

iyi ısı tasarrufu.

Yün tüvitin çapraz bir örgüsü vardır. Renkli budaklarla yapılır, alacalı veya malçlanabilir.

Viskon pantolon kumaşı,tüvit pantolon kumaşı,tiftik pantolon kumaşı,krep pantolon kumaşı,kadife pantolon kumaşı,keten pantolon kumaşı,yünlü pantolon kumaşı,

Yapay gabardin Stok Kumaş Alan.

Sıkı bir dimi dokumadan kaynaklanan yumuşak ve hafif bir kumaştır. Materyal drapaja iyi uyum sağlar, vücuda hacim kazandırmaz, ancak kıvrımlar korunmayabilir. Kıvrımlar ve iğne izleri buharla giderilebilir. Kumaşın esnememesi için ütü yaptıktan sonra kurumasını bekleyin.

Yünlü gabardin

Kumaş, ipliklerin sıkıca dokunmasıyla elde edilir. Yüzey, kaba bir dokuya, iyi boyutsal kararlılığa ve kırışıklık tutma özelliğine sahiptir. Yün gabardin kumaş alan görsel hacim katar ve mükemmel ısıtır, bu nedenle kışlık pantolon dikerken aktif olarak kullanılır. Malzeme ile çalışırken çok fazla ütü yapmanıza gerek yoktur, aksi takdirde madde parlamaya başlayacaktır. Alternatif olarak, aynı şekilde buhar uygulayın, kıvrımlardan ve iğne izlerinden kurtulun.

Yün krep

Grenli malzeme. Özellikleri:

perdelik kumaşa kendini iyi verir;

kıvrımı tutar;

şekil direnci – orta;

astar tavsiye edilir.

Krep ile çalışırken pantolonun çekmemesi için dekarasyon yapılması gerekir. Derhal sabitlenmelidir, bu kumaşın dökülmesini önleyecektir. Kıvrımları ve iğne izlerini gidermek için buhar kullanın.

Keten takım elbise kumaşı

Bu parti kumaş alan malzemeden hafif ve rahat pantolonlar yapılır. Biraz şişmandırlar, ancak kendilerini örtmek için iyi ödünç verirler. Kumaşın eksikliklerinden biri kırışmayı ve kıvrımı tutamamayı ayırt edebilir. Kumaş parçalanabilir, bu nedenle dikişten önce parçaların kesimlerini işlemeniz ve ayrıca pim işaretlerini buharla çıkarmanız gerekir.

Keten kumaşın avantajları :

elektrikli değil;

yüksek ısı iletkenliği;

ekolojik temizlik;

Özel bakım gerektirmez.

Yünlü jarse, pamuklu jarse

Malzemelerin önemli bir avantajı, doğal kompozisyon ve iyi perdeliktir. Aşınma sırasında bu tür pantolonlar kırışır ve kıvrımları tutmaz. Dikiş yaparken, kumaş alan germekten kaçınmak için orta dikişi güçlendirmek için bant kullanmak en iyisidir.

Pamuklu dimi, kot, poplin

Dayanıklı bir pamuklu kumaş alan grubudur. Perdelik kolaylığı için malzemeler ortalama olarak derecelendirilir. Ek olarak, hacim ekleyebilirler, zayıf şekil stabilitesine ve kıvrımları koruyabilirler. Daha fazla yumuşaklık için dekapaj yapılır. 

Viskon

Bu, herhangi bir tarzdaki pantolonları dikebileceğiniz çok yönlü bir kumaştır. Malzeme hassastır. Avantajları:

mükemmel boyutsal kararlılık;

kıvrımlarda iyi örtü;

Kolay bakım;

yumuşaklık;

birçok yıkamadan sonra orijinal rengin korunması.

Daha fazla yoğunluk için viskon, ipek veya polyester ile birleştirilir.

Kadife

Dokusunda madde kadifeye benzer. İyi elastikiyet ve şekil stabilitesi ile ayırt edilir, deformasyona uğramaz ve pratik olarak yıkandıktan sonra küçülmez. Kumaş özel bakım gerektirir, bu nedenle en iyisi kuru temizleme yapmaktır. İnatçı kirler için hassas bir yıkama işlemi yapabilirsiniz.

İpek

Sentetik ve doğal iplikler içerebilen hassas bir kumaştır. Bitmiş ürün parlak ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Takım elbise ve pantolonlar hafif ve incedir, bu da boğucu sıcakta konforu garanti eder. İpek giysiler kolayca örtülür, ancak çok kırışır. Bu nedenle ipek iplikler viskon kumaş alan ile birleştirilir.

FARKLI STİLLER İÇİN KUMAŞ SEÇİMİ İÇİN İPUÇLARI

Rahat pantolon

Klasikler. Klasik stiller için en iyi çözüm tüvittir. Soğuk havalarda sizi sıcak tutar, ısıyı iyi tutar ve neme karşı dayanıklıdır;

Kış. Soğuk mevsim için yünlü bir kumaş uygundur. İyi ısı tasarrufu özelliklerine sahiptir ve şeklini iyi korur;

Yaz. Sıcak mevsimde pamuk ve tembellik uygundur. Higroskopiktir ve vücudun nefes almasını sağlar;

Parti kumaş alanlar. Denim her mevsim için geçerlidir. Yoğun dokusu ve zengin renk paleti sayesinde farklı modellerden pantolonları her şekle uyacak şekilde dikebilirsiniz.

Parti Pantolonları

Viskon pantolon kumaşı,tüvit pantolon kumaşı,tiftik pantolon kumaşı,krep pantolon kumaşı,kadife pantolon kumaşı,keten pantolon kumaşı,yünlü pantolon kumaşı,

Abiye modelleri için kumaş seçerken pratiklik değil estetik çekicilik ön planda tutulmalıdır. Aşağıdaki malzemeler kıyafetlerin dışarı çıkması için uygundur:

Tiftik. Soğuk bir akşamda tiftik keçi kürkünden pantolonlar en iyi çözüm olacaktır. Yumuşaktırlar ve güzel bir zarflama şekli oluştururlar;

Stok kumaş alan. İpek. Akıcı bir siluet için zarif malzeme. İpek pantolonlar çekici ve sadece akşam etkinlikleri için uygundur, çünkü malzeme kolayca kırışır ve bakımı tuhaftır;

Viskon. Günlük kullanım ve özel durumlar için çok yönlü bir çözüm. Materyal dokunuştan hoştur, kırışmaz ve çekicidir.Pantolon kumaşı toptan satın almak veya satmak içinwww.kumas.org iletişime geçiniz . Çeşitli stillerde erkek ve kadın kıyafetlerini dikmek için geniş bir malzeme yelpazesi

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!