Kilo İle Kumaş Alan Mersin.

Kiloyla kumaş mersin,mersin kilo ile kumaş,mersin kiloluk kumaş satanlar,kilo ile kumaş satışı mersin,mersinde kilo ile kumaş satanlar,mersinde kumaş satanlar,kiloyla kumaş satan mersin,

Kilo İle Kumaş Alan Mersin.

Kumaşınız için yalnızca el işi mağazasına güvenirseniz dikiş pahalı bir hobi olabilir, ancak kumaş bağımlılığı ihtiyaçlarınızı karşılayacak ekonomik çözümler bulabilirsiniz. Bahçe satışları ve etiket satışları, kapitone ve küçük dikiş projeleri için kumaş artıkları toplamak için kullanılan pek çok kaynaktan yalnızca ikisi. Bit pazarları, uygun maliyetli kumaşlar bulmak için harika bir yerdir. Dikiş diken arkadaşlarınız varsa, kullanmayacağınızı düşündüğünüz herhangi bir kumaşı temizlemek için kumaş değişimleri planlayabilir ve belki bulacağınız bir şey bulabilirsiniz. Kumaşı bu şekilde bulmanın tek sorunu, genellikle ne elde ettiğinizi söyleyemeyeceğinizdir – hurda kumaşlar genellikle etiketlerle gelmez. Neyse ki, kumaşları kendiniz tanımlamanıza yardımcı olacak oldukça güvenilir bazı yollar var.

Kumaş Yanma Testi

Stok Kumaş Alan. Kumaşınızı tanımlama için bir laboratuvara götürmenin dışında, kumaş yanma testi, kaynağı bilinmeyen bir kumaş alanlar malzemesini belirlemenin en güvenilir yoludur. Bir kumaş yanık testi size uğraşıyoruz kumaşın tam adını söylemeyeceğim, ama sizi aklama ve acil ihtiyaçlara eşleşen yardımcı olacaktır.

YERİMİZ ZEYTİNBUNUN’DA / İSTANBUL

Bluz için ne kadar kumaş gerekir,etek için ne kadar kumaş gider,bir elbise için ne kadar kumaş almak gerekir,boydan elbiseye ne kadar kumaş gider,

Kumaşınızdan küçük bir renk örneğini kesip, ardından onu bir çakmaktan aleve yavaşça maruz bırakacaksınız. Farklı kumaş türleri farklı şekilde yanar; Pamuk sarı bir alev ve yaprakları andıran bir koku ile yanarken, akrilik asidik kokuyor ve eriyor. Dikkat et:

Kumaşın kokusu yanarken

Dumanın rengi

Kumaşın ne kadar çabuk yandığı veya eridiği veya hiç yanmadığı

Ortaya çıkan kül

Stok Kumaş Alanlar. Testinizin sonuçlarını not edin ve farklı kumaş türlerinin yanmaya nasıl tepki verdiğinin açıklamalarıyla karşılaştırın. İşiniz bittiğinde, ne tür bir kumaşa sahip olduğunuz konusunda bilinçli bir tahminde bulunmalısınız.

Kumaş Dedektif Çalışması

Yanık testi altın standart olsa da, yanık testinden elde ettiğiniz bulguları desteklemek veya yanık testi yapmak yerine eski moda dedektiflik çalışmaları da yapabilirsiniz. Sorulacak bazı sorular şunları içerir:

Kumaş kaç yaşında? Nereden geldi? Bu sorular bir üretici belirlemenize yardımcı olabilir.

Kumaş ne durumda? Sentetik kumaşlar zamanla bozulmaya başlayabilir, yağlı veya yapışkan hissedebilir. Naylon veya spandeks kumaş alan gibi esnek kumaşlar esnekliklerini kaybeder. Doğal liflerden yapılan kumaş, kıvrım hatlarına veya böcek istilasına zarar verebilir.

Nasıl yıkar, kurutur ve ütüler? Küçük bir renk örneği alın ve deneyin. Bir kumaşı belirlemenizin birincil nedeni ona nasıl bakacağınızı bilmekse, bu size cevaplarınızı sağlayabilir.

Kumaş neye benziyor? Bir kullan görsel kumaş kılavuzu Eğer birlikte çalıştığınız kumaş türünü daraltmak yardımına.

Kumaşı Mikroskop Altında İnceleyin

Parti kumaş alan. Elinizde bir mikroskop varsa – hatta ucuz bir çocuk modeli – kumaşınıza daha yakından bakmak için bunu kullanabilirsiniz. Gördüklerinizi büyütülmüş farklı kumaş türlerinin resimleriyle karşılaştırın .

Pike

Kordonlar desenler dahil olmak üzere yükseltilmiş armürlü tasarımlara sahip, örme veya dokuma orta ağırlıkta bir kumaş. Dokuma kumaş alan versiyonlar, uzunlamasına veya çözgü yönünde uzanan kordlara sahiptir. Örme versiyonlar, çok beslemeli yuvarlak örme makinelerinde oluşturulan çift örgülü kumaş yapılardır.

Poliamid

Naylon elyaf için temel elyaf oluşturan madde. Aynı zamanda naylon için Avrupa terimidir.

Polyester

Bu hem bir kumaşın hem de bir elyafın adıdır. Polyester, yüksek mukavemete, mükemmel esnekliğe ve yüksek aşınma direncine sahiptir. Düşük emicilik, lifin hızlı bir şekilde kurumasını sağlar.

Modal

Parti kumaş alan. Modal, kayın ağaçlarından elde edilen selülozdan yapılır ve esasen çeşitli suni ipeklerdir. Modalden yapılan giysiler kırışık önleyici özelliklere sahiptir ve nispeten bakımı kolaydır.

Neopren

Kiloyla kumaş mersin,mersin kilo ile kumaş,mersin kiloluk kumaş satanlar,kilo ile kumaş satışı mersin,mersinde kilo ile kumaş satanlar,mersinde kumaş satanlar,kiloyla kumaş satan mersin,

Mayo, dış giyim ve yüksek moda giysiler için kullanılan sentetik kauçuk kumaş.

Naylon

Tamamen sentetik bir elyaf olan naylon, üstün esnekliği ve mükemmel esnekliği ile bilinir.

Jakarlı

Yüzeye basmak yerine kumaşa dokunan bir desene sahip olan herhangi bir kumaş jakarlıdır. Brokar  ve damask jakarlı dokuma kumaş çeşitleridir. Kumaş, doğal veya sentetik elyaftan yapılabilir.

Jakarlı Örgü

Jakar tipi mekanizmanın kullanıldığı çift örgülü bir kumaş. Bu cihaz, iğneleri veya küçük iğne gruplarını ayrı ayrı kontrol eder ve çok karmaşık ve yüksek desenli örgülerin oluşturulmasına izin verir.

Jersey

Belirgin bir nervürü olmayan düz örgü kumaş için genel bir terim. Başlangıçta yünden yapılan jarse kumaş alan ilk olarak Jersey adasında üretildi. Bugün jarse birçok farklı elyaf türünden örülebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın