Pamuklu Kumaş İstanbul

istanbul pamuklu kumaş,pamuklu kumaş satışı pamuklu kumaş satın alan,pamuklu kumaş alımı yapan,pamuklu kumaş kim alır,

Pamuklu Kumaş İstanbul Pamuklu Kumaşlar

İstanbul Pamuklu kumaşlar satışında öncelikle pamuk yetiştiriciliğinin ilk günlerinden bu yana, bu kumaş olağanüstü nefes alabilirliği ve hafifliği ile ödüllendirilmiştir. Pamuklu kumaş da inanılmaz derecede yumuşaktır, ancak onu ipek ve yün karışımı gibi bir şey yapan ısı tutma özelliklerine sahiptir.

Pamuk ipekten daha dayanıklı olsa da, yünden daha az dayanıklıdır ve bu kumaş nispeten tüylenmeye, yırtılmaya ve yırtılmaya eğilimlidir. Yine de pamuk, dünyadaki en popüler ve en çok üretilen kumaşlardan biri olmaya devam ediyor. Bu tekstil nispeten yüksek gerilme direncine sahiptir ve doğal rengi beyaz veya hafif sarımsıdır.

Pamuk çok su emicidir, ancak aynı zamanda çabuk kurur, bu da onu yüksek oranda nem çekmesine neden olur. Pamuğu yüksek ısıda yıkayabilirsiniz ve bu kumaş vücudunuzu iyi örter. Bununla birlikte, pamuklu kumaş nispeten kırışmaya eğilimlidir ve bir ön işleme tabi tutulmadığı sürece yıkandığında büzülür.

Pamuklu Kumaş,Pamuk gabardin,pamuklu gabardin,pamuklu viskon,pamuklu kot kumaş,pamuklu kumaşlar,pamuklu keten,pamuklu kadife,pamuklu saten,pamuklu krep kumaş,pamuklu şifon kumaş,pamuklu ham kumaş,pamuklu kumaş lan,pamuklu parça kumaş, pamuklu kumaş fiyatları toptan,

Pamuklu Kumaş Nasıl Yapılır?

Pamuklu kumaş üreticileri, bu tekstili koza denilen pamuk tohumlarını çevreleyen lifli koruyucu kılıftan elde ediyor. Pamuk tohumlarının kendileri oldukça küçükken, onları içine alan tohum kozları baş parmağınızın ucundan daha büyük olabilir.

Pamuklu kumaş satın alan ürün yapmak için üreticilerin önce pamuk tohumunu kozadan ayırması gerekir. Geçmişte bu adım elle yapıldı, ancak pamuk ayırma sürecini büyük ölçüde hızlandıran mekanik bir cihaz olan pamuk çırçırını icat etti.

 Bu günlerde, süreci insan işçiler için daha da kolaylaştıran otomatikleştirilmiş pamuk çırçır biçimleri mevcuttur. Makineler pamuk kozalarını tarım alanlarından toplayabilir ve diğer makineler daha sonra tohumları tohumlardan ayırabilir.

Pamuk üretimi, pamuk tohumlarının ekildiği ilkbaharda başlar. Çoğu durumda, otomatik makineler aynı anda 10 veya daha fazla sıra halinde pamuk tohumlarını ekiyor. Fideler yaklaşık yedi gün içinde ve olgun pamuk kozaları 55 ila 80 gün içinde ortaya çıkar.

Makineli hasattan önce, yaprakların pamuk bitkilerinden uzaklaştırılması işlemi olan yaprak dökümü için genellikle insan işçilerine ihtiyaç duyulur. Daha sonra, tek bir makine, 50 kişinin toplayabileceği pamuk miktarını toplar ve bu aynı makine, pamuk liflerinden büyük kirleri çıkarır ve onu balya haline getirir.

Yüksek verimliliğe sahip otomatik pamuk çırçırları, her biri 500 pound ağırlığında 60 ham pamuk balyasını bir saat içinde işleyebilir. Bu çırçır, tohumları pamuk kozalarından çıkarır ve ayrıca pamuktaki herhangi bir kir veya pisliği de temizler.

Pamuk, çekirdeksiz veya çöpsüz saf pamuk liflerinden oluşacak kadar temizlendikten sonra bir tekstil üretim tesisine aktarılır. Bu tesiste, pamuk liflerinin uzun ipliklere dönüştürülmesi işlemi olan ham pamuk taranır. Daha sonra, bu iplikler iplik oluşturmak için eğrilir.

Bu aşamada pamuklu kumaşlarda kullanılan temel malzeme tamamlanmıştır. Bu pamuk ipliği daha sonra çeşitli kimyasal işlemlere tabi tutulabilir ve boyanabilir. Daha sonra, bir çarşaf, tişört veya bir çift mavi kot kumaş alan gibi belirli bir tekstil malzemesi türüne dokunur.

Pamuklu Kumaş Nasıl Kullanılır?

istanbul pamuklu kumaş,pamuklu kumaş satışı pamuklu kumaş satın alan,pamuklu kumaş alımı yapan,pamuklu kumaş kim alır,

Dünyadaki giyim ürünlerinin yaklaşık yüzde 75’i en azından bir miktar pamuk içermektedir. Pamuk, dünyada en yaygın kullanılan tekstil elyafıdır ve üreticiler bu kumaşı sayısız farklı ürün türüne dönüştürebilirler.

Örneğin, çoğu tişört en azından bir miktar pamuk içerir ve gerçek mavi kotlar yüzde 100 pamuktur. Bu kumaş bornoz, banyo paspası ve havlu yapımında kullanılır ve ayrıca çarşaf, battaniye ve yorgan yapımında da kullanılır. Üreticiler perdeler, duvar süsleri ve diğer ev dekorasyonu türlerini yapmak için pamuk bile kullanabilirler.

Pamuk yüksek oranda nefes alabilir ve emici olduğundan, genellikle sıcak havalarda kıyafet yapmak için kullanılır. Yumuşaklığı onu resmi ve iş kıyafetleri için iyi bir seçenek haline getirir ve dikkate değer döküm yetenekleri onu elbiseler için ideal bir kumaş yapar.

Üreticiler tıbbi malzeme yapmak için pamuk kullanırlar ve bu kumaş aynı zamanda endüstriyel iplik ve tente yapımında da kullanılır. Özetle, pamuk, tüketici veya endüstriyel kullanım için pratik olarak her tür tekstili yapmak için kullanılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*