Kilo İle Kumaş Kiloluk Kumaşlar

Kilo İle Kumaş Kiloluk Kumaşlar

Kumaş nedir? Tanım ve örnekler

Kumaş ya olabilir kumaş biz dokuma veya örme ya göre üreten yapıların bir binanın. Bazı insanlar örerek, keçeleyerek veya bükerek kumaş üretirler. “Termitler yavaş yavaş binanın dokusunu yiyor” dersem, zeminden ya da duvarlarından bahsediyorum.

Bu sözcüğü, toplumun temel sistemi veya yapısı hakkında konuşurken de kullanabiliriz. Örneğin, “Toplumun dokusu”, içindeki tüm inanç ve âdetler dahil, temel yapısı anlamına gelir.

 “Arabanın kumaşında çınlama sesleri duydum” dersem, gövdesinden bahsediyorum. Bu terimi, bir uçağın gövdesi hakkında konuşurken de kullanabiliriz.

“1. Tekstil liflerinin dokunması veya örülmesiyle üretilen kumaş. 2. Bir binanın duvarları, zemini ve çatısı. “

“3. Bir arabanın veya uçağın gövdesi. 4. Bir toplumun, kültürün, etkinliğin vb. Temel yapısı

Kumaş kelimesinin birçok anlamı vardır. Bununla birlikte, her durumda, birbirine dokunan, yani birbirine bağlanan bileşenler kavramı vardır.

Jeolojide kumaş

Jeolojide terim, bir kayayı oluşturan tüm elementlerin geometrik ve mekansal konfigürasyonunu ifade eder.

“Geliştirilen kumaş, biriktirme ortamına bağlıdır ve biriktirme sırasındaki mevcut yönler hakkında bilgi sağlayabilir.”

Yapısal jeolojide, kumaşlar, belirli bir deforme olmuş kaya parçasını etkileyen gerilmelerin büyüklüğü ve yönü hakkında bilgi sağlar.

Kumaş, tekstil ve kumaş

Kilo İle Kumaş. İnsanlar genellikle tekstil ve kumaş terimlerini birbirinin yerine kullanırlar. Çoğu durumda, terimler aynı anlama gelir. Bununla birlikte, uzmanlar kelimeleri kullandığında ince farklılıklar vardır.

Tekstil

Geotekstiller ve halılar da dahil olmak üzere birbirine geçmiş liflere sahip herhangi bir malzeme tekstildir.

Kumaşlar

Daha fazla ürün yapmak için kullanabileceğimiz dokuma, tığ işi veya örgü yoluyla yaptığımız her şey kumaştır. Bu nedenle, örneğin giysi yapmak için malzeme kullanmaktan bahsederken, ‘kumaş’ diyoruz.

Kumaş

Vakaların büyük çoğunluğunda, kumaş ve kumaş kelimeleri birbirinin yerine kullanılabilir. Ancak kumaşları işlediğimizde kumaş elde ederiz.

Kumaş, kaynaktan toplanan, ipliğe eğrilen ve daha sonra dokunan veya örülen liflerden yapılır. Lifler birçok kaynaktan, bitkilerden, hayvan kıllarından, böceklerden ve ham petrolden gelebilir. Bitki liflerinin bambu, çam, ladin ve kenevirden gelen Pamuk, keten, kenevir ve suni ipek olduğunu iyi bilirsiniz. Bunlar eğrilerek işlenir ve kotlar, tişörtler, dimi, haki, vual, çuha poplinler, pamuk özellikle çok yönlü bir elyaftır ve kelimenin tam anlamıyla binlerce ağırlık, doku, örgü ve dokumadan yapılmıştır. Dünyanın en sevilen elyafıdır.

Kilo İle Kumaş. Hayvansal lifler arasında yün, alpaka, kaşmir ve tıraş, makaslama veya fırçalama ile elde edilen diğer lifler ve hayvan kürkü bulunur. Yün, kışlık giyim için kıyafet, pazen, gabardin, ağır melton kaynağıdır ve hafiflik için alpaka veya dayanıklılık için yumuşaklık veya sentetik için kaşmir ile harmanlanmıştır.

İpek, ipek güvesinin kozalarından elde edilir. İpekböcekleri dut yapraklarını yerler, sonra bir koza örerler ve kozalar, eğrilip dokunduktan sonra gevşek ve temiz olana kadar sıcak suda bekletilir. İpek, en pahalı elyaftır ve saten, krep telefler gibi en lüks kumaşlardır.

Sentetikler, kimyasal polimerlere dönüştürülen ham petrolden gelir. Polimer bazlı elyaflar arasında polyester, poliamid, naylon, antron, akrilik, modakrilik ve birçok patentli marka adı bulunur. Yıkanan ve giyilen kumaşlardır ve bazıları yünden daha sıcak ve ipekten daha hafiftir. Çoğu ucuz ve ucuz görünüyor. Sentetikler, doğal bir lifle karıştırıldığında en iyisidir. Sonuç, sentetik bir dayanıklılığa sahip ancak doğal bir elyafın daha yumuşak ve doğal görünümüne sahip bir kumaştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*