Pamuk Kumaş Nasıl Yıkanır. Parti Kumaş

Pamuk Kumaş Nasıl Yıkanır

Pamuk Kumaş Nasıl Yıkanır? Sıcak Su Yıkama

Pamuk, rahat, çok yönlü kıyafetler için dünya çapında bir favoridir. Doğal bir elyaf, pamuklu giysiler içinde bir T-shirt gibi rahat ya da bir balo elbisesi kadar ayrıntılı olarak bulunabilir.

Pamuklu kumaşlar, parti kumaş önceden preslenmedikçe veya işlenmedikçe küçülürler, bu nedenle bakım etiketi ile başlayın. “Sadece soğuk su” ayak bileği uzunluğundaki pamuklu pantolonlarınızın doğru yıkanmadığı takdirde kapri pantolonuna dönüşeceğini işaret edebilir.

polyester kumaş nasıl yıkanır,keten kumaş nasıl yıkanır,pamuklu kumaş nasıl yıkanır,ipek nasıl yıkanır,ipek kumaş nasıl yıkanır,gabardin kumaş nasıl yıkanır,Preslenmiş olan pamuklu eşyalar, giysinin rengine ve bakım etiketi önerilerine bağlı olarak sıcak, ılık veya soğuk suda yıkanabilir kumaş parçası alan.

Bakım etiketleri kabul ederse, lekeleri çıkarmak için beyaz ağartıcı çamaşırlara klor beyazlatıcı ekleyin; renkli pamuklular, renkli giysiler için formüle edilmiş klorsuz ağartıcı ile aydınlatılabilir. Soğuk suyla yıkama, pamuklu kotun derin rengini koruyacak ve parlak renkli Hawaii gömleklerini koruyacaktır.

Pamuk üzerinde kurutma büzülmeyi teşvik edecektir; daha düşük ısıda kuru pamuklu giysiler ve hala oldukça serin iken kurutucudan çıkarın.

Keten Kumaş Nasıl Yıkanır.

Keten kumaş alan bitkisinden üretilen doğal bir elyaftır. Giysinin kuru temizlenmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için keten giysilerindeki bakım etiketlerini kontrol edin. Makinede yıkanabilir ise, giysinin rengine uygun su kullanarak etiket talimatlarına göre yıkayın. Keten, yıkama işlemi sırasında diğer elyaflara göre daha fazla su emer, bu nedenle çamaşır makinesinde ve kurutucuda aşırı birikmeye karşı koruma sağlar. Sıcak ütülemede buhar kullanarak içten dışa demir çamaşır.

Polyester Kumaş Nasıl Yıkanır.

Pamuk Kumaş Nasıl YıkanırKumaş Çeşitler. Son yüzyılın “meraklı elyafı” polyester, renkli, dayanıklı ve bakımı kolay giysiler yaratıyor. Polyester kumaşların çoğu, ılık su kullanılarak makinede yıkanabilir, ancak önce bakım etiketlerini kontrol edebilir.

Düşük ısıda kuru polyester giysiler giyin. Kırışıklıkları önlemek ve statik birikimden kaçınmak için hafif nemliyken, kurutucudan çıkarın. Ütü gerekiyorsa, düşük bir ısı kullanın: Polyester kumaş alan sıcak demirin altında eriyecektir.

İpek Kumaş Nasıl Yıkanır. El Yıkama veya

Esnek, güçlü ve parlak olan bu doğal elyaf, dünyanın en eski giyim malzemeleri arasındadır. İpek elyafın kendisi yıkanabilirken, ipek kumaş için kullanılan birçok dokuma deseni yıkanırsa sıkılır veya büzülür ve derin boya tonları renk hızlı olmayabilir.

İpek elbiseleri temizlerken giysi etiketleri size rehberlik etsin. “Sadece kuru temizleme”, yıkamadan korunmayacak bir kumaş veya yapıya işaret eder. El yıkama veya hassas parça kumaş alan için formüle edilmiş ürünleri kullanarak yıkanabilir ipek giysiler. Yumuşak bebek şampuanı (balmumu veya yağları ekleyebilen şartlandırma katkı maddeleri olmadan) el ile yıkanabilir ipek kumaşlar için iyi bir seçimdir. Doğal proteini temizler ve fiberi yeniden canlandırır.

Kurutucuya asla ipek sürmeyin. Bunun yerine, nemi bastırmak için öğeyi bir havluya sarın ve ardından kurumaya asın. Sıcak giysiler ile ipek giysiler giyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın