Kumaş Seçiminin Arkasındaki Temel Mantık

Doğru terzilik kumaşı seçmek, dikiş projenizi yapabilir veya kırılabilir. Bir takım müşteriler bize bu tarz bir terzilikle uğraştıklarını anlattılar, bu yüzden bu rehberi size yol boyunca yardımcı olmak için yazdık. Kumaş alışverişi, nihayetinde tamamen neşeli bir deneyimden başka bir şey olmamalı! Ayrıca, her projeye yatırım yaptığınız zaman ve paranın ödüllerini almanızı istiyoruz.

Kumaş Seçiminin Arkasındaki Temel Mantık

kumaş parti kumaş kumaş secimi kumaş türleri kumaş türü
kumaş parti kumaş kumaş secimi kumaş türleri kumaş türü

Kafanızı kumaş türleri etrafında tutmaya çalışmak tamamen bunaltıcı olabilir. Deneyimli terziler bile bu şekilde hissedebilir ve hayal kırıklığından kaçınmak için bildiklerine sadık olabilirler. Farklı kumaşlar için hangi kumaşların iyi çalıştığını anlamak daha maceracı bir kanalizasyon haline gelmenize kumaş çeşitleri yardımcı olabilir.

Belirli bir proje hakkında düşünmeye başlamadan önce, farklı kumaş alan türlerini farklı giysiler için uygun kılan temel bir kavrayış elde etmek iyi bir fikirdir. Bunu gardırobunuzdaki kıyafetlere bakarak yapmaya başlayabilirsiniz. Her bir penye kumaş neden her bir elbise için uygun olduğunu düşünün. Ne tür bir kumaş olduğundan emin değilseniz endişelenmeyin, daha sonra bunları daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

Giysi tipinden ziyade giysinin özelliklerini düşünün. Kumaş parçası seçerken elde etmek istediğiniz stil, uyum, tasarım, siluet ve yapı önemlidir. Kumaşın nasıl asılı kaldığı ya da örtüldüğü önemli bir başlangıç ​​noktasıdır.

Bir giysi tipine bir spot kumaş tipi tahsis etmek imkansızdır. Örneğin, gerekli yapıya ulaşmak için tüm ceketlerin sert bir kumaştan yapılması gerektiğini söyleyebilirdiniz. Bu resmi bir takım elbise ceketi için geçerli olsa da sıradan bir hırka stili ceket veya aşağıdaki ikinci ve üçüncü görüntüler gibi gevşek bir yağmur ceket için geçerli olmaz.

Önce örtüyü belirleyin – vücut üzerinde akan yapılandırılmış bir siluet mi yoksa sıvı mı? Daha sonra kendinize daha fazla soru sormaya başlayın – giysi yakın yerleştiriyor ve bu nedenle hareket ederken germek mi gerekiyor? Opak bir kumaş olması gerekiyor mu – çoğu insan şeffaf bir etek veya pantolon giymekten hoşlanmaz! Kumaşın dikişlerde gerilmeye yetecek kadar güçlü olması gerekiyor mu? Örneğin bir çift pantolonu önlemek için!

Bir proje için doğru şifon kumaşı seçmek bir eleme sürecidir – işe yaramayacak kumaşları belirleyebilecek ve kararlaştırabilecek olası seçenekler listesine sahip oluncaya kadar. Yukarıdaki sorular sadece bunu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Şimdi düşüncenizi kafasına çevir. Sizin düşündüğünüz kıyafetlerin neden farklı kumaşlarda işe yaramayacağını düşünün. Saten ya da şifon gibi bir sıvı kumaştan yapılmış güzel bir gevrek pamuklu gömlek düşünün. Daha sert, iri bir parti kumaş akan bir maksi elbise hayal edin. O zaman kendini zihninin gözündeki resimlerin dehşetinden kurtar ve hayal etmeyi bırak!

Mevcut giysilerinizi düşündükten ve kendinize sormanız gereken önemli soruları hissettiğinizde, ne yapmak istediğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın